Головне меню

Головна arrow Громадянське суспільство arrow консультації з громадськістю arrow Звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку Могилів-Подільського району за 2011 рік

Звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку Могилів-Подільського району за 2011 рік

Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.02.2012

Звіт про виконання Програми економічного і соціального розвитку Могилів-Подільського району за 2011 рік

Зусилля місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування протягом 2011 року були спрямовані на вирішення конкретних питань розвитку економіки і поліпшення добробуту населення району шляхом реалізації визначених пріоритетів.
І. Соціально-гуманітарна сфера
Пріоритет 1. Гарантований соціальний захист та пенсійне забезпечення населення району.
Протягом звітного року в оплаті праці збереглася позитивна динаміка зростання доходів населення, середньомісячна номінальна зарплата у перерахунку на одного штатного працівника становила 1762  грн., що більше проти відповідного періоду минулого року (1352 грн.) на 410 грн., або на 30% та складає 120,6 % до запланованого Програмою (1460 грн.).
На економічно активних підприємствах району заборгованість із виплати заробітної плати відсутня. Має місце заборгованість на підприємствах-банкрутах:
 СВАТ „Птахокомплекс «Яришів” - 100,6 тис. грн.
 ТОВ „Вендичанський цегельний завод” - 336,5 тис. грн..
 ДП „Юрковецький спиртовий завод” - 83,5 тис. грн..
Загальна сума невиплаченої заробітної плати станом на 1 січня 2012 року на підприємствах району становить 520,6 тис. грн., що менше проти початку 2011року на 156,4 тис. грн. (23,1%).  
  За результатами індивідуальної роботи з власниками суб’єктів господарювання та арбітражними керуючими протягом жовтня – листопада 2011 року зменшено заборгованість із виплати заробітної плати працівникам ДП „Юрковецький спиртовий завод” на суму 427,9 тис. грн. 
  Забезпечення конституційних прав громадян на своєчасне і в повному обсязі одержання державних соціальних гарантій залишається одним з головних пріоритетів. В 2011 році 4534 одержувачам призначено державні соціальні допомоги на суму 20 млн. 783 тис. грн., розмір допомоги сім’ям з дітьми збільшився на 20,6 % проти відповідного періоду минулого року. Середній розмір субсидії теж зріс на 17,1 % і становить 604 грн. 92 коп.
Протягом звітного року на виконання законів та змін до них своєчасно проведено 4 етапи перерахунку пенсій всім пенсіонерам району в зв’язку з зростанням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили дієздатність. Згідно із заявами пенсіонерів проведено 5362 різноманітних перерахунків. З початку року призначено 406 нових пенсійних справ, встановлено надбавку до пенсій за особливі заслуги перед Україною 23 особам.
У зв’язку з підвищенням пенсійних виплат середній розмір пенсії станом на 1 січня 2012 року становить 957 грн. 67 коп. і збільшився з початку року на 64 грн. 92 коп.
Станом на 1 січня 2012 року чисельність пенсіонерів по району складає 11124 чоловіка. Загальний обсяг видатків на виплату пенсій за 12 місяців 2011 року по району склав 131,67 млн. грн.
За рахунок власних надходжень профінансовано 27,3% від потреби, яка необхідна для виплати в повному обсязі пенсій та грошових допомог.
Завдяки активній роботі з платниками Пенсійного фонду вдалося зменшити заборгованість з початку року на 512,9 тис. грн. Станом на 01.01.2012 року загальна заборгованість до управління ПФУ в                  м. Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі складала             1 млн. 201 тис. грн..
Частка боргу підприємств-банкрутів в загальній сумі боргу становить 87,5%, або 1млн. 51 тис. грн. Сума боргу цієї категорії платників зменшилася за 12 місяців 2011 року на 550,3 тис. грн. Зменшення боргу відбулося за рахунок надходження коштів в сумі 491,5 тис. грн. від продажу майнового комплексу ТОВ «Вендичанський цукровий завод» та часткового погашення заборгованості ДП «Юрковецький спиртовий завод» По підприємствах - банкрутах проводилась робота в комітетах кредиторів та з арбітражними керуючими.
Питання погашення заборгованості до Пенсійного фонду регулярно розглядається на засіданнях тимчасових комісій з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат при Могилів-Подільській райдержадміністрації, в 2011 році проведено 12 таких засідань, на яких заслухано 32 боржника. За результатами проведених засідань тимчасових комісій погашено заборгованості до Пенсійного фонду в сумі 102,5 тис. грн.
В 2011 році при запланованих 12 млн.338 тис.грн., фактично мобілізовано 13 млн.718 тис.грн. , тобто  111,2% до доведених завдань, що  більше  на 1млн.5 тис.грн. від минулорічних.
Пріоритет 2. Розбудова та модернізація соціальної інфраструктури, в тому числі закладів та установ, що надають соціальні послуги.
Прийнято Програму створення належних умов проживання одиноких престарілих та інвалідів на 2011-2016 роки.
Завдяки організованій роботі органів місцевого самоврядування, відділу освіти, при активній підтримці та допомозі райдержадміністрації та районної ради всі школи та дошкільні навчальні заклади зробили ремонти приміщень, підготували їх до роботи в новому навчальному році.
На підготовку шкіл до нового навчального року використано біля          100,0 тис. грн.
Проведено поточний ремонт з очистки системи опалення в Серебринецькій СЗШ І-ІІІ ступенів на загальну суму 45 тис. грн.
Проведено роботу щодо реконструкції системи опалення в Серебринецькій СЗШ І-ІІІ ступенів, де котел надано в оренду на 3 роки від „Вінницяоблагроліс”.
Крім того, територіальними громадами надано загально-освітнім закладам району спонсорську допомогу в сумі  211,6 тис. грн.
Встановлено 17 віконних блоків в школі с. Сл.-Шлишковецька на загальну суму 16,9 тис. грн.
Встановлено 43 віконних блока та замінено 20 дверей в Немійській школі на загальну суму 101,7 тис. грн.
За рахунок впроваджених енергоощадних технологій вдалося зекономити державних коштів в сумі приблизно 200 тис.грн.
Пріоритет 3. Подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, покращення якості життя дітей соціально  вразливих груп.
Районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді ведеться облік 73 сімей, в яких виховується 169 дітей.
На обліку в службі у справах дітей райдержадміністрації перебуває 102 дитини різних категорій, що складає 1,74% від загальної кількості неповнолітніх в районі (5862). Слід відмітити, що протягом 2011 року в нашому районі зменшилося число дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - 71 дитина (в порівнянні з 2010 роком - 75). Також необхідно зазначити, що:
 52 дитини знаходяться в сімях опікунів;
 10 дітей проживають у 5 прийомних сімях;
 9 дітей проживають в 1 дитячому будинку сімейного типу;
 9 дітей знаходяться в школах-інтернатах;
 17 дітей знаходяться на обліку з усиновлення;
 31 дитина проживає у 9 сімях, де батьки та особи, що їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обовязків;
 2 сімї перебувають в банку даних кандидатів на усиновлення.
Службою у справах дітей ведеться облік дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах, в зв’язку із вчиненням над ними насильства, зловживання батьками алкогольних та наркотичних речовин, втягнення дітей дорослими особами в протиправні та небезпечні для дитини дії, самоусунення батьків від виконання батьківських обов’язків. Так, протягом 2011 року було обстежено умови проживання 270 дітей, які проживають в 155 сім’ях, з них 28 дітей перебувають на обліку.
Проведено заходи щодо розвитку та підтримки національного усиновлення, сімейних форм виховання дітей – сиріт, позбавлених батьківського піклування.
З метою профілактики дитячої безпритульності та бездоглядності, запобігання соціально небезпечним хворобам, формування навичок здорового способу життя, районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить спільні рейди «Діти вулиці», «Підліток у вечірню годину», «Канікули», «Неблагополучна родина».

Пріоритет 4. Забезпечення умов реалізації прав дітей на здобуття якісної освіти, розвитку інформаційних, телекомунікаційних та інноваційних технологій в закладах освіти району. Реалізація програм: „Вчитель”, „Оздоровлення та відпочинок дітей і молоді”, „Робота з обдарованою молоддю” та Комплексної програми модернізації і розвитку освіти району.
Діяльність освітянської галузі, педагогічних колективів навчально – виховних закладів району була спрямована на реалізацію державної політики щодо поліпшення якості освіти та забезпечення рівного доступу до неї.
З цією метою було продовжено процес оптимізації мережі: реорганізовано Конівську СЗШ І-ІІ ступенів у загальноосвітню школу І ступеня, призупинено діяльність ІІ ступеня Грушанської та Слободо – Яришівської СЗШ, діяльність Кремінської, Н. Ольчедаївської СЗШ І-ІІ ступенів, Жеребилівської І ступеня.
Відповідно в районі функціонує 34 заклади освіти: з них 12 СЗШ І-ІІІ ступенів, 15 СЗШ І-ІІ ступенів, 7 ЗОШ І ступеня. Загальний контингент учнів складає 2367 чол.
До закладу нового типу відноситься Вендичанська СЗШ І-ІІІ ст.- гімназія, в якій учні вивчають поглиблено різні дисципліни, працюють над експериментальною програмою „Росток”, навчаються у профільних класах: математичному, економічному, біолого – географічному, інформаційно – технологічному. Введено профільне навчання в Кукавській СЗШ І-ІІІ ступенів   ім. В. Тропініна (інформаційно – технологічний профіль). Відкрито 14 груп продовженого дня при загальноосвітніх школах району.
На реорганізацію дошкільної освіти спрямована діяльність 20 ДНЗ, у яких виховується 715 дітей.
Дана мережа забезпечує право громадян на здобуття дошкільної та повної загальної середньої освіти.
Навчально–виховні заклади забезпечені педагогічними кадрами. В районі працює 460 педагогів. З них спеціалістів вищої категорії – 76, спеціалістів І категорії – 147, спеціалістів ІІ категорії – 40,            спеціалістів – 74.
 Проводилась послідовна робота щодо збереження здоров’я дітей, зокрема:
- організовано підвіз учнів до навчальних закладів. Його здійснювали   9 автобусів.;
- завдяки фізкультурно – оздоровчій та спортивно – масовій роботі в загальноосвітніх школах вдалось покращити показники фізичної підготовленості учнів, упорядкувати спортивні майданчики на території загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст., активізувати туристсько – краєзнавчий напрямок роботи;
- організовано літній відпочинок учнів.
При навчальних закладах працювало 29 таборів з денним перебуванням дітей. Відпочинком охоплено 1884 учні. Використано 99 тисяч гривень бюджетних коштів та залучено 55 тисяч гривень спонсорських.

Пріоритет 5. Забезпечення стабільної роботи закладів охорони здоров’я та виконання заходів відповідно до прийнятих програм щодо покращення стану здоров’я нації.
Районний медичний Центр був створений 25 травня  2011 року рішенням  7 сесії 6 скликання Могилів-Подільської районної ради.
З метою забезпечення надання якісної медичної допомоги жителям району, діяльність закладів охорони здоров’я району була зосереджена на реалізації національних та регіональних медичних програм вдосконалення медичного забезпечення жінок та дітей, належного функціонування системи профілактики, своєчасної діагностики та лікування соціально-значимих захворювань.
Демографічна ситуація в районі залишається напруженою. Показник народжуваності за 2011 рік складає 7,1%, загалом кількість померлих в 2,2 рази більше, ніж народжених дітей.
Тому в таких умовах зростає роль збереження репродуктивного здоров’я, проблеми поліпшення якого вирішує програма „Репродуктивне здоров’я  нації до 2015 року”. В плані її виконання забезпечено функціонування сучасного пологового стаціонару, що дало змогу значно збільшити питому вагу жінок, які народжують в центральній районній лікарні, більше  70%  пологів є партнерськими.
Спостерігається стабілізація захворюваності туберкульозом. Позитивні зрушення зумовлені виконанням заходів Загальнодержавної програми протидії заходів захворюваності туберкульозом 2007-2011 рр. З метою подолання епідемії туберкульозу активізована робота по проведенню профілактичних заходів. Всього оглянуто – 13775 чоловік.
В районі в 2011 році працював пересувний флюорограф обласного тубдиспансеру, було обстежено 4689 чол., із них виявлено рентген-позитивних – 311 чол., було до обстежено 289 чол., що складають 92,8% .
Завдяки впровадженню міжнародних стандартів діагностики лікування та профілактики цукрового діабету зусилля медпрацівників направлені на ранні виявлення цієї патології. На 4,8 % зменшилась кількість ускладнень цукрового діабету. Всі підлягаючі хворі забезпечені інсуліном на 100%. Лабораторії лікувально-профілактичних закладів району забезпечені витратними матеріалами для проведення аналізів на виявлення цукру в крові та ацетону в сечі. Активно ведеться сан освітня робота серед населення району з питань профілактики цукрового діабету.
В районі за 2011 рік виявлено 97 хворих з пухлинною патологією. Серед захворівших переважають жінки - 52,8% та особи пенсійного віку, які складають приблизно 70% від усіх хворих з онкопатологією. Медичні працівники району проводять профілактичні огляди населення з метою раннього виявлення онкопатологій.
Забезпечена робота з питань профілактики Віл-СНІДу  серед різних категорій населення. Активізована санітарно-освітня робота серед молоді з питань профілактики Віл-СНДу. Було організовано проведення засідання  „круглого столу” з питань відповідального батьківства та питань репродуктивного здоров’я серед молоді                с. Озаринці та смт. Вендичани.
З метою поліпшення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів району проведено ряд заходів:
 -  ЦПМСД забезпечено комп’ютерною технікою.
     - Центр первинної медико-санітарної допомоги, Юрківецька амбулаторія загальної практики сімейної медицини та АЗПСМ приписної дільниці забезпечені санітарним транспортом. Всього на балансі 11 автомобілів.
- У Козлівській та Сугакській АЗПСМ проведені ремонти та добудовані внутрішні туалети.
-  На фельдшерському пункті с. Григорівка встановлений телефонний зв'язок.
        Не проведений капітальний ремонт приміщення під фельдшерський пункт Озаринецької дільничної лікарні, яка знаходиться в аварійному стані.

Пріоритет 6. Сприяння повній, продуктивній зайнятості населення.
Протягом 2011 року фактично створено 220 робочих місць, або   88,0 % від нового планового показника (250). Це стало можливим в основному за рахунок фізичних осіб-підприємців, якими створено 216 (98,2 %) нових робочих місць. Працевлаштовано 726 осіб при запланованих 650 (ріст 11,7 %).
Рівень зареєстрованого безробіття становив у середньому 3,17%.
Питання зайнятості населення на селі постійно знаходиться під контролем райдержадміністрації та районної ради. Найбільш гострі та актуальні проблеми вирішувались спільно з соціальними партнерами, розглядались на засіданнях постійно-діючих комісій для поліпшення стану ринку праці.
Пріоритет 7. Розвиток туристично-рекреаційної сфери, збереження культурної спадщини та сприяння розвитку культури і мистецтва.
 В напрямку розвитку внутрішнього туризму залучено установи туристичної інфраструктури  та громадські організації, діяльність яких спрямована на підтримку, дослідження та збереження нерухомих об’єктів історії, культури та природничих об’єктів.
У напрямку збереження культурної спадщини та розвитку культури і мистецтва оновлено експозицію музею етнографії та народного мистецтва  ім. М.Руденка. Проводились спільні творчі заходи з майстрами різного мистецького напрямку, виховні та естетичні заходи для учнівської та студентської молоді.
Музей зробив відчутний крок з підготовки до масштабного свята, оновлено вітрини та стелажі, значно поповнились колекції новими експонатами і матеріалами.
7-12 вересня проведено вперше в районі І Міжнародне свято „Українська витинанка”, в якому брали участь народні майстри - наші побратими з Росії, Білорусії, Литви та Молдови. Випущено каталог музею, який було вручено кожному учаснику свята.
10-11 вересня творчі колективи району з духовним співом, майстри  витинанки, які приймали участь у І Міжнародному святі „Українська витинанка”, директор музею етнографії та народного мистецтва              ім. Марії Руденко – Марія Гоцуляк з власною виставкою брали участь у Православному ярмарку біля Лядівського скельного монастиря.
Протягом року в закладах культури району працювало 193 клубних формувань, в яких брали участь 1690 чоловік, з них для дітей – 98.
Проведено обмінний концерт з Муровано - Куриловецьким районом 21 вересня „Слався наш Подільський краю піснею та хлібом!” в рамках святкування 20-ї річниці Незалежності України.
Центральна районна бібліотека і бібліотеки сіл Бронниця, Вендичани, Немія отримали комп’ютерне обладнання в рамках програми „Бібліоміст”. Для цього в даних бібліотеках проведено ремонти, встановлено засоби охорони, модернізовано електромережу, придбано компютерні столи. Для проведення даних робіт бібліотеки с. Бронниця використано 16000 грн., с. Немія – 12688 грн., смт. Вендичари – 1000 грн., центральної районної бібліотеки – 18000 грн. та за кошти спонсорів, у сумі 2500 грн., було придбано столи та стільці. У вересні відкрито компютерні центри, де забезпечено вільний доступ до інтернету.
Поповнення бібліотечних фондів за 2011 рік - 1556 примірників книг на суму 16835грн.  Передплачено періодичних видань 90 назв на суму 16320грн.
Центральна районна бібліотека разом з волонтером Корпусу Миру приймали участь у написанні проекту „Віл-СНІД – ресурсний центр у бібліотеці” і стали переможцями.
Пріоритет 8. Реалізація заходів з розвитку фізичної культури та спорту.   
В 2011 році відповідно до календарного плану спортивно-масових заходів району проведено 45  спортивно-масових змагань, в яких взяли участь більше 2 тис. спортсменів. Активними учасниками районних змагань є спортсмени смт. Вендичани, сіл Серебрія, Кричанівка, Хоньківці, Озаринці, Немія. В окремих видах підключаються Конева, Борщівці, Кукавка, Тропова та інші.
Протягом року проводилися районні змагання з волейболу, футболу, настільного тенісу, гирьового спорту, шашок, шахів, баскетболу, легкої атлетики.
В серпні місяці 2011 року до Дня Незалежності України проведено районні сільські спортивні ігри серед сільських рад з 8-ми видів спорту. Всього в змаганнях прийняли участь спортсмени 18 сільських рад. Переможцем стала команда Вендичанської селищної ради, 2 місце – Серебрійська, 3 місце – Слідянська сільська рада.
Спортсмени району активно приймають участь в обласних змаганнях. Протягом 2011 року в 20 обласних змаганнях з різних видів спорту взяли участь 250 чоловік.
Основними змаганнями у 2011 році були обласні юнацькі спортивні ігри. Команди району приймали участь в змаганнях з футболу (дівчата) - 2 місце, настільного тенісу - 2 місце, баскетбол (юнаки) - 3 місце.
У задовільному стані знаходиться розвиток фізичної культури у загальноосвітніх школах району. Стан наявних спортивних споруд в школах району є задовільним, однак не в усіх школах є така матеріальна база. Проводяться поточні ремонти спортивних споруд. Однак за браком коштів не всі майданчики та спортивні зали забезпечені відповідним обладнанням. На жаль, більшість шкіл не мають необхідної кількості м’ячів, іншого інвентарю, спортивної форми.
Найбільш масовими районними змаганнями були Спортивні ігри школярів району, які проводилися протягом 2010-2011 навчального року.

Пріоритет 9. Розвиток індивідуального житлового будівництва в населених пунктах району. Підвищення якості надання житлово-комунальних послуг, в тому числі сільською комунальною службою.
Обсяг інвестицій в житлове будівництво – 6 млн. 268 тис. грн. загальною площею 891 м2.
Селищним та сільськими головами заключено договори з міськрайсанепідемстанцією на проведення аналізу щодо якості питної води, проведено дезінфекцію об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання.
       Заборгованість за надані житлово-комунальні послуги з водопостачання по району станом на 01.01.2012 року становить                6,7 тис.грн., що на 7,5 % менше відносно до такого ж періоду 2010 року. Рівень оплати становить 101,2 %. Заборгованості за використану електроенергію немає.
       Тарифи на житлово-комунальні послуги економічно обґрунтовані та затверджені на сесіях селищної та сільських рад.

ІІ. В економічній сфері:

Пріоритет 1. Забезпечення стабільної роботи діючих промислових підприємств району.  Сприяння у відновленні роботи промислових підприємств, які зупинили свою діяльність. 
     За результатами роботи промислового сектору в 2011 році спостерігається падіння виробництва на 40,1 % до відповідного періоду 2010 року. Обсяг реалізованої промислової продукції склав 3 млн. 510 тис. грн. На зниження рівня промислового виробництва в 2011 році вплинула зупинка виробництва на Державному підприємстві „Юрковецький спиртовий завод”. Банкрутство та вихід з основного кола підприємств, таких, як Вендичанський комбінат хлібопродуктів, негативно впливає на промисловий сектор економіки району.
Пріоритет 2. Впровадження ресурсо - та енергозберігаючих технологій в системі життєзабезпечення населених пунктів району.
 Завершено переведення закладів освітньої сфери на альтернативні джерела енергії, що дало відповідно економію енергоресурсів та економію державних коштів в сумі 200 тис. грн.. щорічно за рахунок впровадження енергоощадних технологій.
Пріоритет 3. Вдосконалення структури аграрного сектору району на основі інтенсифікації виробництва, залучення інвестицій в агропромисловий комплекс, реалізація сільськогосподарських програм.
В 2011 році всіма  категоріями  господарств вироблено  валової продукції  на  загальну  суму  154,4 млн. грн.. (в порівняльних цінах), що більше запланованого Програмою на 2,3 млн.грн. та складає 101,5%), в тому числі продукції рослинництва 128,0 млн.грн, що більше запланованого на 10,5 млн.грн. (108,9 %). Збільшення виробництва продукції рослинництва відбулось за рахунок оптимізації структури посівних площ, збільшення врожайності с/г культур. Виробництво продукції тваринництва  в 2011 році склало 28,4 млн.грн., що менше показника, запланованого Програмою на 8,2 млн.грн. та складає 77,6 %. Зменшення виробництва продукції тваринництва відбулось через призупинення діяльності птахокомплексу „Яришів”, низької продуктивності тваринництва.    
По  всіх  категоріях  господарств в 2011 році зернових культур зібрано  на площі 28008 га , намолочено ( у вазі  після доробки)  113686 тонн при  урожайності 41,3 ц/га , що більше  на  27577 тонн (132 %) до запланованого Програмою.
 Технічних  культур  зібрано на площі 13033 га, в тому числі : 
- цукровий  буряк  зібрано на площі 1956 га, накопано 63 185 тонн, що на 8 532 тонни більше від показника запланованого Програмою (115,6 %);
- соняшник  зібрано на  площі 5821 га, намолочено 7753 тонн, що на 1599 тонн більше запланованого в Програмі (126 %).
-   картоплі  зібрано на площі 1575 га, накопано 23518 тонн, що на 118 тонн більше запланованого та становить 101 %. Овочі  зібрані  на площі 1150 га, валовий збір становить 18349 тонн , урожайність 160,0 ц/га.
 По всіх категоріях господарств вироблено 18907,2 тонн молока, що на 892,8 тонн менше показника запланованого в Програмі та склало 95,5 %, яєць 10,3 млн.шт., що менше на 11,0 млн.шт. (48,4 %). Реалізація худоби та птиці на забій ( в живій вазі) менше запланованого Програмою на 8 тонн і складає 530 тонн або 98,5 %.
Пріоритет 4. Подальше формування позитивного інвестиційного іміджу району.
В економіку району з початку інвестування вкладено іноземних інвестицій на суму 15,0 тис.дол.США.
 На даний час в 31 населеному пункті  району працює 5  інвесторів, в користуванні яких знаходиться  28 514 га ріллі, або більше  48,4 %  від загальної  площі  ріллі. В 2011 році  ними буде  вкладено  інвестицій  в сумі  97,9 млн.грн.
 До позитивних результатів можна віднести освоєння інвестицій в основний капітал :
- збудовано та розпочато роботу елеватора СП „Вендичанський елеватор”. Вартість проекту понад 40,0 млн. грн.;
- збудовано фруктосховище приватним підприємством „Дари садів”. Вартість проекту 68,4 млн. грн. 
Пріоритет 5. Регулювання розвитку торгівлі та послуг для стабілізації споживчого ринку та задоволення соціальних потреб населення району.
       Товарооборот підприємств-юридичних осіб району за 9 місяців 2011 року склав 70,9 млн. грн. і зріс до  відповідного періоду 2010 року на     9,0 %, або на  11,7 млн. грн. та на 33,8 млн. грн. більше, ніж в докризовому 2008 році.
 Обсяг всіх реалізованих послуг, наданих юридичними особами району, за  2011 рік склав 8,2 млн.грн., що на 1,7 млн. грн.. менше показника 2010 року, що сталось за рахунок санаторію „Гірський”, який в 2011 році так і не розпочав свою діяльність. 
 Пріоритет 6. Створення умов для подальшого розвитку малого та середнього підприємництва.
 В 2011 році в малому підприємництві району спостерігалась тенденція щодо збільшення кількості новостворених малих підприємств. За даними моніторингу в 2011 році започаткували діяльність 86 новостворених суб’єктів господарювання, що на 40 % менше проти відповідного періоду 2010 року, із яких – 6 юридичних осіб (в 3 рази більше) та 80 фізичних осіб – підприємців  ( на 42,8 % менше). Одночасно припинили господарську діяльність 80 суб’єктів господарювання (5 юридичних осіб і 75 фізичних осіб – підприємців).  На початку 2011 року органами місцевого самоврядування району було переглянуто 34 регуляторних актів, із яких 3 визнано такими, що не відповідають принципам державної регуляторної політики.
 Пріоритет 7. Продовження політики стабільності та прозорості на засадах, визначених Бюджетним кодексом України, розширення податкової бази, посилення платіжної дисципліни щодо виконання податкових зобов’язань:
Планові показники зведеного бюджету Могилів-Подільського району затверджені Міністерством фінансів України на 2011 рік по власних і закріплених доходах виконані на 124,1 % (план 11 050,1 тис.грн., перевиконання склало 2 667,8 тис.грн.).
Враховуючи структуру дохідної частини бюджету району,  пріоритетними напрямками в роботі щодо мобілізації додаткових надходжень поточного року  було визначено :
1. Розширення бази оподаткування по податку з доходів фізичних осіб.
За результатами  2011 року при запланованих 7 683,8 тис.грн., фактично мобілізовано 8 407,1 тис.грн. податку з доходів фізичних осіб, тобто  109,4% до доведених завдань, що  більше  на 1 497,5 тис.грн. від минулорічних надходжень, темп росту до відповідного періоду  2010 року (21,7  %).
Збільшення надходжень в бюджет в 2011 році на 21,7%  до відповідного періоду 2010 року  досягнуто за рахунок  проведення наступних заходів:
- погашення заборгованості по  заробітній платі  та відповідно податку з доходів фізичних осіб на суму 87,0 тис.грн.;
- за рахунок погашення заборгованості за 2010 рік по виплатам за земельні паї – 280,0 тис.грн.;
- підвищення рівня середньомісячної зарплати по підприємствам районного підпорядкування та збільшення кількості працевлаштованих найманих осіб -  872,0  тис.грн.;
- за рахунок забезпечення сплати  до бюджетів сільських рад податку із доходів виплачених військовослужбовцям, які проходять службу по населеним пунктах району, додатково мобілізовано  130,0 тис.грн.;
- за рахунок контрольно-перевірочної роботи  надійшло 122,0 тис.грн.
 2. Розширення податкової бази по платі за землю.
         Питома вага  плати за землю   в загальній сумі надходжень  до зведеного бюджету складає 36,0 %. Поступлення  даного податку збільшилось за рахунок збільшення бази оподаткування шляхом перегляду ставок орендної плати та заключення додаткових договорів із землекористувачами ( 266,7 тис.грн).
         Протягом 2011 року проведено звірки повноти обліку землевласників, землекористувачів та орендарів із даними земельного кадастру по площі земельних ділянок та забезпечено правильність оподаткування відповідно до грошової оцінки земель та діючих ставок податку, внесені зміни власників та користувачів земельних ділянок, отримано інформацію від органів Пенсійного фонду, військових комісаріатів про пільгову категорію громадян, проведено індексацію грошової оцінки земель.       
        За  результатами звірки   нараховано земельного податку по 2 878 платниках, на площу 6 647,75 га в сумі 99 284,93 грн. Кошти надійшли до місцевого бюджету.
Крім того, зменшилась кількість земель запасу та резервного фонду, які не надані в користування землекористувачам.
Пріоритет 8.  Розвиток соціальної та транспортної інфраструктур.
      За відсутністю державного фінансування не проводилось завершення будівництва газопроводу середнього тиску Могилів-Подільський-Немія-Серебрія та газопроводу високого тиску до                  с. Бронниця.
           Будівництво водогону в с.Немія проводилось за кошти сільської ради та знаходиться на стадії завершення.
       Реконструкція комунальних водогонів с.Яришів та  смт. Вендичани не проводилась за відсутності фінансування з державного бюджету.
           Потребу населення в пасажирських перевезеннях забезпечують Жмеринська дирекція залізничних перевезень та 7 приватних автоперевізників. Відшкодовано за безоплатне перевезення пільгових категорій громадян в сумі 141,6 тис. грн. Заборгованість відсутня.
Пріоритет 9. Подальший розвиток міжрегіонального, міжнародного та транскордонного співробітництва. 
 З метою подальшого розвитку міжрегіонального, міжнародного та транскордонного співробітництва 2 червня 2011 року було підписано Декларацію Державної митної служби України, Вінницької облдержадміністрації та митної служби Республіки Молдова про розвиток прикордонної співпраці, де було враховано пропозиції місцевих органів влади.

ІІІ. В сфері екологічного захисту та техногенної безпеки:

Пріоритет 1. Забезпечення екологічної безпеки та використання рекреаційного потенціалу району.
1. Станом на 1.12.2011 року в районі зосереджено більше 30 тонн непридатних для використання пестицидів та агрохімікатів. Управлінням екології у Вінницькій області запропоновано обласній раді виділити кошти з фонду охорони навколишнього природного  середовища для утилізації непридатних для використання засобів, в першу чергу, з районів, що зазнали наслідки повені в 2008 році,(в тому числі Могилів-Подільський район).
2. В кожному населеному пункті виділені ділянки під складування твердих побутових відходів, в районі їх 39, які паспортизовані.
В Могилів-Подільському районі створено 34 об’єкти Природо-заповідного фонду, що дало можливість збільшити показник заповідності до 10 % при загальнообласному 1,8 %. Протягом 2011 року підготовлено та затверджено технічну документацію із землеустрою щодо виділення в натурі Регіонального ландшафтного парку „Мурафа”, площею 1081 гектар на території Грушанської, Бандишівської, Ярузької та Мервинецької сільських рад.
3. Екологічні проблеми, акції з благоустрою, рекомендації щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства постійно висвітлюються у засобах масової інформації, так у 2011 році учнівська та студентська молодь району прийняла активну участь в міжнародному екологічному конкурсі „Барви Дністра”.
Пріоритет 2. Реалізація державної політики у сфері захисту населення і територій району від можливих надзвичайних ситуацій.
З метою вдосконалення форм і методів підготовки органів місцевого самоврядування, їх керівного складу щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та організації ліквідації їх наслідків, організації життєзабезпечення потерпілого населення в 2011 році проведено „Місячник цивільного захисту” (17 вересня – 17 жовтня), „День цивільного захисту  в загально - освітніх школах”, “Тиждень безпеки дитини” у дошкільних навчальних закладах (квітень –травень), взято участь у  заходах спортивного, агітаційного та навчального характеру з безпеки життєдіяльності та цивільної оборони в дитячих оздоровчих таборах (червень–серпень), проведено  спільне тренування  ДАЕК  Дністергідроенерго та головного управління з питань надзвичайних ситуацій.
На виконання заходів, передбачених „Програмою створення обласного страхового фонду документації на 2010-2014 роки”, затвердженою рішенням 27 сесії обласної Ради 5 скликання від 10 грудня 2009 року № 899 було розглянуто питання мікрофільмування технічної документації  об’єктів.
Пріоритет 3. Розвиток лісогосподарської галузі району.
У 2011 році державним підприємством «Могилів-Подільське лісове господарство» вирощено 2 млн. 85 тис. шт. сіянців основних лісоутворюючих порід.
Проведено лісовідновлення на площі 103 га, створено нових захисних насаджень на площі 100 га.
Рубки, формування і оздоровлення лісів, а також рубки, пов'язані з веденням лісового господарства, виконані на площі 1148 га. Заготовлено ліквідної деревини від всіх видів рубок – 42075 м3.
За 2011 рік державним підприємством «Могилів-Подільський лісгосп» отримано виручки від реалізації продукції 17 млн. 973 тис. грн., в т. ч. промислової продукції – 1 млн. 146 тис. грн. Чистий прибуток лісгоспу склав 205 тис. грн.
Середньомісячна заробітна плата працівників лісгоспу за 2011 склала 2523 грн.
Підприємством сплачено податків та обов’язкових платежів до бюджету 2 млн. 548 тис. грн., а також внесків до державних цільових фондів (єдиний соціальний внесок) – 3 млн. 138 тис. грн..

ДП „Могилів-Подільський райагроліс”:
- створено нових лісових насаджень на землях, прийнятих під заліснення   -  20,5 га;
- лісовідновлення в Державному лісовому фонді – 32,8 га;
- сприяння природному поновленню – 13,3 га.
        Обсяг реалізованої продукції  склав  2 млн.212 тис. грн.
 Заготівля ліквідної деревини склала всього – 13,0 тис. куб. м, з них на території району - 5,5 тис. куб. м.
ІV. В сфері розвитку громадянського суспільства.

Пріоритет 1. Забезпечення підвищення якості державного управління, прозорості, відкритості в діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, подальший розвиток свободи слова і думки.
Діяльність Могилів-Подільської райдержадміністрації та районної Ради висвітлюється через районні ЗМІ – газету “Слово-Придністров’я” та ТРК “Об’єктив”.
    В ході реалізації державної інформаційної політики, спрямованої на утвердження свободи слова, розвитку і поліпшення інформаційної інфраструктури, на виконання Програми фінансової підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази комунального підприємства „Газета „Слово Придністров’я” Могилів – Подільської районної ради на 2011-2013 роки та Програми фінансової підтримки та зміцнення матеріально-технічної бази комунального підприємства „Могилів – Подільська ТРК „Об’єктив” Могилів – Подільської районної Ради на 2011-2013 роки:
• Забезпечено друк та висвітлення в ефірі матеріалів інформаційно - роз’яснювального характеру щодо нововведень в Законодавстві України, пріоритетних питань державної політики, тощо;
• на сторінках офіційного веб-сайту райдержадміністрації систематично поновлюються матеріали про діяльність органів виконавчої влади району, надаються відомості про стан суспільно – політичної та соціально – економічної ситуації в районі, тощо;
• районні засоби масової інформації забезпечено доступом до мережі Інтернет;
• створено сайт Могилів-Подільської районної ради.
Пріоритет 2. Реалізація державної молодіжної політики та підтримка сім’ї, як основи суспільства.
В районі здійснюються заходи щодо соціальної підтримки, привернення уваги до проблем та підвищення статусу багатодітних сімей. Завершено паспортизацію багатодітних сімей.
На виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 2 березня 2010 року „Деякі питання виготовлення і видачі посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї” відділом у справах сім’ї та молоді РДА видаються посвідчення батькам та дітям з багатодітних сімей. Всього видано посвідчень – 617, з них батькам – 194, дітям – 423.
За материнську самовідданість, народження і зразкове виховання дітей 136 багатодітних матерів району нагороджено почесним званням України „Мати-героїня”, ще 33 подань знаходяться на розгляді у Адміністрації Президента.
В районі здійснюються заходи, спрямовані на підтримку обдарованих дітей та молоді. Представники району брали участь в конкурсах, фестивалях „Мій голос я віддаю на захист природі”, „Музична парасолька”, „Молода людина року”, „Витинанки дитячого сміху”.
Влітку 2011 року різними формами відпочинку та оздоровлення було охоплено 1922 дітей, що складає 58% від загальної кількості дітей шкільного віку.
Пріоритет 3. Подальше зміцнення законності  та правопорядку, належне забезпечення конституційних прав та інтересів громадян і держави.
За звітній період до чергової частини надійшло 4 130 заяв.
Із зареєстрованих 369 злочинів розкрито 239, відсоток розкриття складає 64,8% при середньо обласному 68,5%. До суду направлено кримінальних справ по 269 злочинам (в 2010 р. – 294).
Поряд з цим, із зареєстрованих 162 злочинів, які відносяться до категорії тяжких та особливо тяжких, розкрито – 109, відсоток розкриття складає 67,3% при середньо обласному 61,2%.
Виявлено 47 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотиків, вилучено 6,436 кг наркосировини.
     В поточному році виявлено 12 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом зброї.
За звітній період виявлено 11 злочинів економічної спрямованості. Як недолік, слід відмітити відсутність розкриття злочинів, пов’язаних з кримінальною корупцією на ринку спирту, в сфері приватизації, в сфері хабарництва, адже дані напрямки є сьогодні пріоритетними.
В сфері громадської безпеки складено 1 397 протоколів. 
       По лінії паспортної служби складено 33 адміністративних протоколи.
       Протягом 2011 року на території обслуговування відділенням ДАІ скоєно 27 ДТП проти 42 у минулому році, відбулось зниження аварійності на 35,7 %.  З метою впливу на стан дорожньо-транспортних пригод  відділенням ДАІ постійно проводяться профілактичні заходи, за результатами яких було виявлено 4 955 порушень правил дорожнього руху, в тому числі виявлено 309 осіб які керували у нетверезому стані проти 211 за аналогічний період 2010 року.
Пріоритет 5. Залучення територіальних громад до розробки програм з комплексного розвитку територій, які реалізуються за рахунок обласного і державного бюджетів та завдяки міжнародній технічній допомозі.
В 2011 році розроблено 4 проекти з розвитку територій громад, які беруть участь  в конкурсах, а саме :
державний конкурс :
- проект Карпівської сільської ради  -  „Берегти воду – значить берегти життя, красу навколишньої природи”;
- проект Серебринецької сільської ради – „Культурна спадщина нашого краю”;

обласний конкурс :
- проект Озаринецької сільської ради – „Розвиток туризму”;
- проект Карпівської сільської ради - „Освітлення вулиць – це підвищення благоустрою населення.
Відповідно до результатів та тенденцій розвитку, наявних проблем в районі визначено цілі і пріоритети соціально-економічного розвитку та система заходів з реалізації районної політики в 2012 році.
Критерії досягнення головної мети:

1. Підвищення рівня життя – збільшення середньомісячної заробітної плати на 17,0 %, створення 250 нових робочих місць;
2. Розвиток основних галузей економіки - зростання виробництва деревини та виробів з дерева на 3,9 %, ріст валової продукції сільського господарства по всіх категоріях господарств на рівні 101,6 %;
3. Активізація підприємницької діяльності – збільшення кількості діючих малих підприємств на 20,0%; зареєстрованих суб’єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб на 10 тис. осіб наявного населення – на 16,6 %;
4. Стабільність інвестиційного клімату –  на рівні 135,6 % до 2011 року;
5. Підвищення якості життєзабезпечення людини – введення в дію 2,5тис.кв.м. житла, приріст обсягу роздрібного товарообороту підприємств роздрібної торгівлі та ресторанного господарства у порівняних цінах на 20,0 %.

.

 
< ПопередняЕКОЛОГІЯ ТА СОЦІАЛЬНІ ФАКТОРИ РИЗИКУ   Вибори 2012 року: зміни в законодавстві та особливості проведенняНаступна >