Головне меню

Головна arrow Громадянське суспільство arrow консультації з громадськістю arrow гуманний крок з боку держави по відношенню до підприємців

гуманний крок з боку держави по відношенню до підприємців

Надрукувати Надіслати електронною поштою
08.02.2012

З метою задоволення можливості всім бажаючим підприємцям перейти на нову спрощену систему оподаткування, термін подачі відповідних заяв було подовжено до 31 січня 2012 року.
Це справді гуманний крок з боку держави по відношенню до підприємців. Це свідчення намірів влади перенести стосунки із дрібним та середнім бізнесом у площину взаєморозуміння, взаємної поваги і співпраці. Держава чує підприємців і веде із ними діалог, повністю виключаючи мову тиску, конфронтації і ультиматумів. Звісно, розраховуючи при цьому на відповідне ставлення і з боку самих підприємців.

У останні тижні 2011 року податкові служби працювали у «надзвичайному режимі» - з восьмої ранку і без вихідних, аби встигнути прийняти заяви про перехід на «спрощенку» від усіх бажаючих.
Люди оцінили переваги нової спрощеної системи оподаткування і перехід на неї став справді масовим явищем. Воно й не дивно, адже після запровадження нової «спрощенки» ведення бізнесу стає менш складним і менш зарегульованим, потребує набагато менших зусиль, часу та коштів, позбавляє багатогодинного стояння в чергах і складного оформлення паперів.
Ця система надає очевидні переваги, які встигли оцінити мільйони українців. Вона спрощує підприємцям життя.
На цей момент вже понад 1 200 000 юридичних та фізичних осіб подали заяви про перехід на нову модель спрощеної системи оподаткування.
Відповідно до прийнятого у листопаді 2011 року Закону всі платники поділяються на чотири категорії в залежності від обсягу отримуваної виручки. Прийнятну для себе категорію підприємець обирає за власним бажанням.
Уперше за власним вибором підприємці змогли самі обирати першу, другу, третю чи четверту групу з відповідною ставкою податку від загальної виручки.
Усі ці конкретні кроки влади щодо дерегуляції ведення бізнесу і гуманізації взаємостосунків між підприємцями та державою спрямовані на те, щоб «податкова» перестала бути репресивним інструментом, органом тиску на малий та середній бізнес.
Можливість переходу на нову «спрощенку» є однією з ключових складових програми дерегуляції і гуманізації відносин між державою та громадянином в рамках президентської програми модернізації України.

 
< ПопередняВибори 2012 року: зміни в законодавстві та особливості проведення   Десять найважливіших подій в освіті за 2011р.Наступна >