Головне меню

Головна arrow Громадянське суспільство arrow консультації з громадськістю arrow Протокол громадських слухань в Ярузькій територіальній громаді

Протокол громадських слухань в Ярузькій територіальній громаді

Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.09.2011

ПРОТОКОЛ № 1

 

громадських слухань в Ярузькій територіальній громаді.

ПРОТОКОЛ № 1
громадських слухань в Ярузькій територіальній громаді.

с. Івонівка                                                                                            07.09.2011 року

Присутні: Стойлов В.П. – заступник голови райдержадміністрації; Тарасюк С.І. - начальник управління економіки райдержадміністрації; Дрозд Т.І. - начальник відділу житлово-комунального господарства, енергетики, транспорту, зв'язку та розвитку інфраструктури районної державної адміністрації; А.Г.Онищук - державний реєстратор райдержадміністрації; Р.М.Черкас - завідувач юридичним сектором виконавчого апарату районної ради (за згодою); М.В.Слободянюк – представник державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області (за згодою); В.Д.Соколовський – завідуючий санітарно-гігієнічним  відділом міськрайсанепідемстанції (за згодою); В.Г.Ременяк - сільський голова с. Яруга; представники громадськості села Івонівка; приватний підприємець В.В.Самохін; представники районних ЗМІ
Запрошені: Лук’янов М.М.- директор науково – технічного центру «Експерт», представники громадської ради

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:


1. Про обговорення повідомлення опублікованого в районній газеті «Слово Придністров’я» щодо надання дозволу ФОП Самохін В.В. на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. (інформує Стойлов В.П. – заступник голови райдержадміністрації)
2. Різне.

По першому питанню СЛУХАЛИ:
Стойлова В.П..:
про обговорення повідомлення в районній газеті «Слово Придністров’я» щодо надання дозволу ФОП Самохін В.В. на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

ВИСТУПИЛИ:
Лук’янов М.М.- директор науково – технічного центру «Експерт», який повідомив про проведення інструментальних замірів промислових викидів забруднюючих речовин в атмосферу та по проведенню замірів забруднюючих речовин в приземному шарі атмосфери на межі санітарно-захисної зони для цеху по вирощуванню грибів ФОП Самохіна В.В. Висновком таких досліджень є наступне: шкідливі викиди в атмосферу не перевищують граничну допустиму кількість, при умові, що в котлах для опалення та підігріву води будуть спалюватись: деревина та соняшникова лушпайка.
О.Б. Потолочний та Л.П. Мартинюк – активісти ініціативної групи заявників с. Івонівка, які висловили сумнів щодо дотримання В.В. Самохіним норм викидів в атмосферне повітря.
М.В.Слободянюк – представник державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області,  який роз’яснив про допустимі норми викидів в атмосферне повітря та запевнив, що дозвіл саме на заявлені викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря внаслідок спалювання деревини та соняшникового лушпиння – шкоди здоров’ю людей та навколишньому середовищу – не завдасть .
В.Д.Соколовський - заступник головного лікаря міськрайсанепідемстанції, який повідомив про санітарні норми викидів в атмосферне повітря забруднюючих речовин.
В.П.Стойлов – заступник голови райдержадміністрації підвів підсумки громадських слухань та запропонував представникам ініціативної групи сформулювати суттєве зауваження до надання дозволу ФОП Самохін В.В.  на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
О.Б. Потолочний – представник ініціативної групи жителів с. Івонівка, зазначив, що зауважень саме до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря внаслідок спалювання деревини та соняшникового лушпиння - не має, головне, щоб вони дійсно були в межах норм.

По першому питанню ВИРІШИЛИ:

1. Районній державній адміністрації:
1.1. підготувати лист державному управлінню охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області про результати проведених громадських слухань щодо надання дозволу ФОП Самохін В.В. на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
1.2. протягом двох тижнів оприлюднити текст протоколу громадських слухань на офіційному веб-сайті

2. Самохіну В.В. рекомендувати:  дотримуватись вимог, чинного законодавства України щодо охорони навколишнього природного середовища.

По другому питанню СЛУХАЛИ:

О.Б. Потолочного та Л.П. Мартинюк:
 Про утилізацією відходів виробництва ФОП Самохін В.В. та стан питної води в селі.

ВИСТУПИЛИ:
 О.Б. Потолочний та Л.П. Мартинюк – активісти ініціативної групи заявників с. Івонівка, які висловили занепокоєння утилізацією відходів виробництва ФОП Самохін В.В. та станом питної води в селі, оскільки раніше, в ході здійснення В.В.Самохіним підприємницької діяльності, (зі слів) відходи виробництва утилізовувались шляхом їх спалювання під відкритим небом, а вода робилась не придатною для вживання та набувала жовтого забарвлення.
 М.В.Слободянюк – представник державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області,  який проінформував, що спалювати тверді побутові відходи категорично заборонено. Виявивши такий факт, адмінкомісія Ярузької територіальної громади має зафіксувавши скласти відповідний акт про забруднення навколишнього середовища та подати його  до державної екологічної інспекції у Вінницькій області. Реакція захисників навколишнього середовища в таких випадках відповідна: накладаються чималі адмінстягнення, крім того, видаються приписи щодо заборони здійснення підприємницької діяльності .
В.Д.Соколовський - заступник головного лікаря міськрайсанепідемстанції, який повідомив про наданий ФОП В.В.Самохін дозвіл на зберігання та вивезення (не спалювання) відходів виробництва, але для цього має бути збудований майданчик. Щодо стану питної води, то тут проблема в особливостях рельєфу  села, його  водоносного горизонту і, звичайно ж,  в технічному стані водогону, тим більше, що Могилів-Подільською санітарно-епідеміологічною станцією постановою № 56 від 28 квітня 2011 року тимчасово заборонено експлуатацію водогону в с. Івонівка, через незадовільний санітарно-технічний стан споруд водопроводу.  Тому, сільському голові та самій громаді необхідно визначитись, у який спосіб вирішити питання водопостачання.
В.В. Самохін – повідомив, що будівництво спеціалізованого майданчика для тимчасового зберігання та вивезення  відходів виробництва – розпочато.

По другому питанню ВИРІШИЛИ:

 1. Самохіну В.В. рекомендувати:
1.1. завершити будівництво майданчика для зберігання твердих побутових відходів, забезпечувати їх вивезення в установлені місця.
1.2. в подальшому, не допускати утилізацію твердих побутових відходів шляхом їх спалювання під відкритим небом.

2. Виконкому Ярузької сільської ради рекомендувати:
    2.1.  здійснювати громадський контроль за станом екологічної безпеки територіальної громади;
   2.2. здійснити ряд заходів щодо усунення порушень санітарно-технічного стану експлуатації споруд водопроводу.

 
< ПопередняГолокост: питання пам’яті та сумління   В селі Івонівка - громадські слуханняНаступна >