Головне меню

Головна arrow Громадянське суспільство arrow консультації з громадськістю arrow В селі Івонівка - громадські слухання

В селі Івонівка - громадські слухання

Надрукувати Надіслати електронною поштою
09.09.2011
a3.jpg8 вересня 2011 року в селі Івонівка, Ярузької територіальної громади відбулись громадські слухання під час яких  обговорено повідомлення опубліковане в районній газеті «Слово Придністров’я» щодо надання дозволу ФОП Самохін В.В. на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.Потреба такого обговорення виникла внаслідок надісланого на адресу райдержадміністрації Заперечення від жителів с. Івонівка.

a1.jpgТак, комісія у складі Стойлова В.П. – заступника голови райдержадміністрації; Тарасюк С.І. - начальника управління економіки райдержадміністрації; Дрозд Т.І. - начальника відділу житлово-комунального господарства, енергетики, транспорту, зв'язку та розвитку інфраструктури районної державної адміністрації; А.Г.Онищука - державного реєстратора райдержадміністрації; Р.М.Черкаса - завідувача юридичним сектором a22.jpgвиконавчого апарату районної ради, М.В.Слободянюка – представника державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області, В.Д.Соколовського - заступника головного лікаря міськрайсанепідемстанції, Лук’янова М.М.- директора науково – технічного центру «Експерт», представників районних ЗМІ, побували в с.Івонівка, де зустрілись з  сільським головою с. Яруга В.Г.Ременяком, представниками громадськості села Івонівка, приватним підприємцем В.В.Самохіним та з’ясували причини надісланого громадою заперечення.

 

Під час обговорення  представники районних служб надавали кваліфікаційні відповіді та роз’яснення на запитання, які турбують громадськість. Заслухали і конфліктуючі сторони, а саме: підприємця В.В.Самохіна та активістів ініціативної групи жителів села  О.Б. Потолочного та Л.П. Мартинюк.

 Віталій Віталійович доводив своє право на здійснення підприємницької діяльності та цілковиту безпеку заявлених в оголошенні викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

В свою чергу жителі громади висловили сумнів щодо дотримання В.В. Самохіним норм викидів в атмосферне повітря, а також занепокоєння утилізацією відходів виробництва та станом питної води в селі, оскільки раніше, в ході здійснення В.В.Самохіним підприємницької діяльності, мав місце факт утилізації відходів виробництва шляхом їх спалювання під відритим небом, а вода робилась не придатною для вживання та набувала жовтого забарвлення.

Після трьохгодинного обговорення вирішено наступне:

Районній державній адміністрації підготувати лист державному управлінню охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області про результати проведених громадських слухань щодо надання дозволу ФОП Самохін В.В. на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; протягом двох тижнів оприлюднити текст протоколу громадських слухань на офіційному веб-сайті .А Самохіну В.В. рекомендувати: дотримуватись вимог, чинного законодавства України щодо охорони навколишнього природного середовища, завершити будівництво майданчика для зберігання твердих побутових відходів, забезпечувати їх вивезення в установлені місця, в подальшому, не допускати утилізацію твердих побутових відходів шляхом їх спалювання під відкритим небом.

Звичайно ж, діючи в правовому полі, представники районної влади, приймають лише законні рішення. Оскільки суттєвих зауважень саме до викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря внаслідок спалювання деревини та соняшникового лушпиння у громади не має, то відповідний результат громадських слухань буде направлено державному управлінню охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області, як наслідок - ФОП В.В.Самохін буде надано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Проте є інші проблеми, заявлені жителями с.Івонівка, і вони будуть на контролі в районних служб, а конфлікт в людських стосунках, який безперечно в цій ситуації присутній, справа вже  інша…

 
< ПопередняПротокол громадських слухань в Ярузькій територіальній громаді   З В І Т голови районної державної адміністрації по здійсненню делегованих їй районною радою повноваженьНаступна >