Головне меню

Головна arrow Громадянське суспільство arrow консультації з громадськістю arrow З В І Т голови районної державної адміністрації по здійсненню делегованих їй районною радою повноважень

З В І Т голови районної державної адміністрації по здійсненню делегованих їй районною радою повноважень

Надрукувати Надіслати електронною поштою
05.08.2011

З В І Т

голови районної державної адміністрації

по здійсненню делегованих їй районною радою повноважень

( стаття 44 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні)

п. 1. Підготовка і внесення на розгляд ради проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідно районів і областей, цільових програм з інших питань, а в місцях компактного проживання національних меншин - також программ їх національно-культурного розвитку, проектів рішень, інших матеріалів з питань, передбачених цією статтею; забезпечення виконання рішень ради.

На виконання Закону України про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України розпорядженням голови райдержадміністрації від 30.11.2010р. було утворено робочу групу з підготовки проекту Програми економічного і соціального розвитку Могилів-Подільського району на 2011 рік. Відповідно до пропозицій підприємств, установ та організацій району, райдержадміністрацією була надана до розгляду, а рішенням № 29 від 30.12.2010 року 4 сесії 6 скликання Могилів-Подільської районної ради затверджена Програма економічного і соціального розвитку Могилів-Подільського району на 2011рік, у рамках якої діють як цільові так і галузеві програми.

Контроль за реалізацією Програми, стан її виконання розглядається на засіданнях колегій районної державної адміністрації та на сесійних засіданнях районної ради.

За звітний період райдержадміністрацією розроблено дванадцять районних програм.

п. 2. Підготовка пропозицій до програм соціально-економічного та культурного розвитку відповідно областей та загальнодержавних програм економічного, науково-технічного, соціального та культурного розвитку України;

Основні показники соціально-економічного розвитку Могилів-Подільського району та відповідні до них пропозиції для включення їх до Програми економічного і соціального розвитку Вінницької області розробляються і погоджуються в Головному управлінні економіки облдержадміністрації.

Порівняно з минулим роком вдалось знизити темпи росту заборгованості по заробітній платі. Повністю відсутня заборгованість на економічно активних підприємствах.

Проте, станом на 1 липня 2011 року загальна сума невиплаченої заробітної плати на трьох підприємствах району (СВАТ «Птахокомплекс «Яришів», ТОВ «Вендичанський цегельний завод» та ДП «Юрковецький спиртовий завод»), щодо яких застосовуються заходи, передбачені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» становить 867,4 тис. грн., що менше проти відповідного періоду минулого року на 123,9 тис. грн. (12,5%)

СВАТ «Птахокомплекс «Яришів» та ТОВ «Вендичанський цегельний завод» визнано банкрутами, проводиться ліквідаційна процедура. Керівники підприємств – банкрутів та арбітражний керуючий Болховітін В.М. заслуховувались на засіданнях комісії з питань виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. В лютому цього року вдалося зменшити борги на ТОВ «Вендичанський цегельний завод» на 33,0 тис. грн.

Вивчається можливість проведення аукціонів з реалізації майна СВАТ «Птахокомплекс «Яришів» та ТОВ «Вендичанський цегельний завод», які до цього часу не проводились через відсутність заявок від потенційних покупців. Готується мирова угода між інвесторами та кредиторами по ТОВ «Вендичанський цегельний завод».

Найпроблемнішим є ДП «Юрковецький спиртовий завод», де станом на 01.07.2011 р. загальна сума боргу досягла 400,3 тис. грн. при чисельності працівників 79 чол. Питома вага заборгованості по заробітній платі в загальній сумі кредиторських зобов’язань заводу (4 млн. грн.) становить 10%.

Із червня 2010 року підприємство не здійснювало виробничу діяльність. Щомісячно борг із заробітної плати збільшувався на 30-35 тис. грн. Ухвалою Господарського суду від 27.11.2009 року за заявою ДП «Юрковецький спиртовий завод» на підприємстві порушено провадження у справі про банкрутство. Розпорядником майна державного підприємства призначено арбітражного керуючого Лахненка Є.М.

Керівника заводу неодноразово заслуховували на засіданнях комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

За результатами спільної перевірки міжрайпрокуратури та державної інспекції праці порушено кримінальну справу за фактом умисної невиплати заробітної плати посадовими особами. Вироком суду на директора підприємства Плаксія В.М. накладено штраф.

На сьогоднішній день намітились позитивні зрушення.

Зокрема, 1 липня цього року в
Могилів-Подільській ОДПІ проведена Рада кредиторів заводу з наступним виїздом на підприємство, де ініційоване проведення Ради кредиторів за безпосередньої участі керівництва ДП «Укрспирт». Рада кредиторів відбулась в м.Києві у присутності генерального директора ДП «Укрспирт» Панкова В.А., кредиторів та заступника голови райдержадміністрації.

Вдалось узгодити подальші дії щодо відновлення виробництва та погашення заборгованості перед працівниками заводу. Це стало можливим завдяки списанню дільниці по виготовленню дріжджів, відповідні акти вже передані до ДП «Укрспирт».

Оскільки ДП «Юрковецький спиртовий завод» підпадає під дію постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 № 672 "Про утворення Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості", планується проведення реорганізації шляхом виділу і передачі майна, з використанням якого виготовляється підакцизна продукція, до Державного підприємства "Укрспирт".

Державне підприємство "Укрспирт" зобов’язалось в цьому році виділити цільових 300,0 тис. грн., які будуть спрямовані виключно для погашення боргу по оплаті праці.

Послідуюча оцінка майна дозволить першочергово повністю погасити заборгованість по оплаті праці та нарахування на фонд заробітної плати, за чим буде здійснюватись суворий контроль.

п. 3. Забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку відповідної території, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів.

Забезпечення збалансованого економічного і соціального розвитку проводиться шляхом щоквартального аналізу основних показників, які характеризують діяльність усіх сфер розвитку району, до визначених програмних завдань.

Планові показники зведеного бюджету Могилів-Подільського району, затверджені Міністерством Фінансів України на січень-червень 2011 року по власних і закріплених доходах, виконані на 111,0 % (план 5525,1 тис. грн., фактично надійшло – 6131,2 тис. грн.. ), перевиконання складає 606,1 тис. грн.

Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження власних і закріплених доходів місцевих бюджетів збільшились на 967,1 тис. грн., або 118,7 % (факт 2010 року 5164,1 тис. грн.)

Бюджет визначений органами місцевого самоврядування (з урахуванням змін) на січень-червень 2011 року по власним і закрапленим доходам виконано на 110,6%, при плані 5543,6 тис.грн., фактично надійшло 6131,2 тис.грн., перевиконання складає 587,6 тис.грн.

За січень-червень 2011 року (та відповідний період 2010 року) виконання забезпечено по всіх складових джерелах власних і закріплених доходів

За січень-червень місяці 2011 року отримано:

-дотацію вирівнювання з державного бюджету в сумі 26085,2 тис. грн. або 100,0 % , що на 1606,6 тис. грн. більше відповідного періоду 2010 року (за 6 місяців 2010 року надійшло 24478,6 тис. грн.) або 106,6 %;

-субвенцію в сумі 14554,4 тис.грн., або 99,6 %. що на 6004,7 тис. грн. більше чим у відповідному періоді 2010 року (за 6 місяців 2010 року надійшло 8549,7 тис. грн. ) , або 170,2 %;

За січень-червень 2011 року по власних і закріплених доходах свої бюджети виконали всі 28 сільських рад (в 2010 році за відповідний період виконання забезпечили 23 сільські ради).

Що стосується використання природних ресурсів, Могилів-Подільська райдержадміністрація ініціює перед правоохоронними органами та Могилів-Подільською об’єднаною податковою інспекцією про проведення періодичних перевірок надрокористувачів.

По Могилів-Подільському району зареєстровано 7 надрокористувачів:

- 6 суб'єктів господарювання видобуток надр не здійснюють – Пристань, ВАТ „Могилів-Подільський кар’єр”, ПАТ „Будматеріали”, ТОВ „Геонадраресурс”, ВАТ „Могилів-Подільський завод газового устаткування та приладів”, ДП „Дитячий санаторій„Гірський”.

- 1 суб'єкт господарювання – фізична особа (Москалюк О.П.) працює на спрощеній системі оподаткування і не є платником збору за спеціальне використання природних ресурсів.

Протягом 2011 року спостерігається позитивна динаміка в оплаті праці. За статистичними даними середньомісячна заробітна плата за січень - червень складає 1533,9 грн., що більше за відповідний період минулого року на 254,6 грн. або на 20%.

Протягом першого півріччя значно підвищився рівень оплати праці працівників сільського господарства, розмір середньої заробітної плати в галузі з початку року склав 1415,3 грн., а це на 274,7 грн. або 24,1% більше проти показника за 2010 рік (1140,6 грн.). За червень цього року оплата праці одного штатного працівника в галузі агропромислового комплексу склала 1640,5 грн.

На всіх підприємствах району запроваджено встановлений з 1 квітня 2011 року мінімальний розмір заробітної плати (960 грн.).

Покращилася ситуація з використанням фонду робочого часу. За статистичними даними за шість місяців цього року кожним працівником району відпрацьовано 892 години при нормативі 957 год. Коефіцієнт використання робочого часу на підприємствах агропромислового комплексу складає 93,3% проти 82,0% на початок року.

Активізувалася робота групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення. На шести засіданнях робочої групи заслухано звіти 18 керівників підприємств району. Сім роботодавців переоформили трудові договори із 21 найманим працівником, замінивши скорочений робочий день на восьмигодинний.

За результатами рейдових перевірок залучено до оподаткування 105 осіб шляхом укладення трудових угод з фізичними особами та реєстрацією приватних підприємців.

Це, зокрема по ПСП «Вікторія», смт. Вендичани – 4 чол.; ФГ «Явір» смт. Вендичани – 4 чол.; ФГ «Квадрат», с. Борщівці – 4 чол.; СФГ «Золотий колос», с. Жеребилівка -1 чол.; ФГ «Віктан», с. Івонівка – 3 чол.; ПП Бабалич І. В., с. Суботівка та ін.

Проводиться робота щодо регулювання трудових відносин шляхом укладання колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях, які використовують найману працю з метою забезпечення соціально-трудових гарантій працівникам. Станом на 1 липня 2011 року загальна кількість діючих колективних договорів складає 152, що становить 94,4% від загальної кількості підприємств, де вони мають бути укладеними (161).

Не укладеними залишаються колективні договори на ПП «Дари садів» с. Бронниця, ПП «Кургани» с. Бандишівка, ПСП «Покровське» с. Бернашівка, СТОВ «Агрошанс» с. Кричанівка, Філія ТОВ «Агроком логістика», ТОВ «Райагроліс» та Яришівській і Суботівській сільських радах.

З метою стабілізації ситуації на ринку праці в районі за рахунок усіх джерел фінансування протягом січня-червня 2011 року створено 120 робочих місць або 66,7% від запланованого на рік показника (180). В торгівельній галузі створено 82 місця, 15 - в сільському господарстві, 10 – в промисловості, 9 - в транспорті, 4 – в інших галузях.

Як приклад, в першому півріччі 2011 року чисельність працюючих в ПП «Дари садів» становила 223 чол. проти 177 в 2010 році. На сьогоднішній день в названому підприємстві налічується 325 працюючих.

Ринок праці району з початку року характеризується збільшенням чисельності зареєстрованого незайнятого населення на 104 особи у порівнянні з відповідним періодом минулого року. За сприянням у пошуку роботи до центру зайнятості звернулись 1289 осіб з числа незайнятих трудовою діяльністю громадян, серед яких 606 (47,0%) - жінки, 450 (34,9 %) – молодь віком до 35 років. Працевлаштовано 454 незайнятих громадян проти 373 за 6 місяців минулого року. Рівень працевлаштування склав 35,2%.

На оплачувані громадські роботи за підсумками 6 місяців 2011 року направлено 234 особи проти 109 – за відповідний період минулого року. Професійне навчання пройшли 151 чол.

Районна державна адміністрація проводить відповідну роботу по раціональному використанню бюджетних коштів та збалансуванню бюджетних призначень.

Так, для більш ефективного використання коштів, на дофінансування галузей, які фінансуються з районного бюджету додатково спрямовуються кошти , які виділені Міністрством фінансів України, як додаткова дотація,так і перевиконання дохідної частини бюджету по власних та закріплених доходах.

Також розпорядженнями Голови районної державної адміністрації, з послідуючим затвердженням на сесії районної ради здійснюється перерозподіл видатків в межах кодів функціональної класифікації по зверненнях головних розпорядників коштів, для більш повного та ефективного використання бюджетних коштів та недопущенню кредиторської заборгованості по окремих статтях бюджету.

Районною державною адміністрацією, для покриття тимчасових касових розривів, а саме забезпечення освітянської відпускної компанії , взята позичка в сумі – 4,4млн.грн., яка дала змогу забезпечити 100 відсоткове викання видатків.

За рахунок коштів районного бюджету - 99,9тис.грн. спрямовано на фінансування заходів по відпочинку дітей в пришкільних таборах.

Перевиконання дохідної частини районного бюджету на основі аналізу потреби в додаткових коштах бюджетних установ району, спрямовуються на забезпечення захищених статей бюджету.

п.4. Підготовка і подання до відповідних органів виконавчої влади фінансових показників і пропозицій до проекту Державного бюджету України.

Районна державна адміністрація за звітний період підготувала і подала до обласного фінансово управління з послідуючим внесенням пропозицій до проекту Державного бюджету України свої розрахунки, щодо виконання прогнозних показників доходів місцевих бюджетів Могилів-Подільського району з урахуванням податкової бази регіону.

Суть пропозицій заключається в тому, що прогнозний обсяг доходів, що враховується при визначенні міжбюджетних трансфертів доведений Міністерством фінансів України по Могилів-Подільському району на 2012 рік більший від прорахованого фінансовим управлінням очікуваних надходжень на 4583,9тис.грн.

Це стосується податку на доходи фізичних осіб, де ріст складає – 2768,7тис.грн. та плати за землю - 1815,2тис.грн. Надходження по інших складових доходів бюджету в 2012 році суттєво не вплине на його наповнення.

п. 5. Сприяння інвестиційній діяльності на території району, області.

Районною державною адміністрацією проводиться постійна робота щодо покращення інвестиційної привабливості району з метою збільшення надходжень капітальних вкладень та залучення інвестицій в економіку району, а саме:

- щомісячно відслідковується ефективність діючих інвестиційних проектів району;

- щоквартально проводиться інвентаризація вільних промислових майданчиків для входження інвестора ;

- складено перелік родовищ на території Могилів-Подільського району, що не експлуатуються ;

- ведеться моніторинг вільних земельних ділянок по Могилів-Подільському району.

Всі пропозиції для залучення інвестицій в економіку Могилів-Подільського району розміщено на веб-сайті Вінницької обласної державної адміністрації.

В 2010 році в Могилів-Подільському районі обсяг капітальних інвестицій склав 29 млн. 178 тис.грн.

Зниження обсягу інвестицій в основний капітал спричинений зменшенням придбання підприємствами району різної форми власності основних засобів, зокрема техніки, через відсутність достатньої кількості обігових коштів.

На даний час в сільськогосподарській галузі району працює 5 інвесторів, в користуванні яких знаходиться 28 тис 514 га ріллі, або більше 52 % від загальної площі ріллі. В 2010 році ними вкладено інвестицій в сумі 73,2 млн. грн., в тому числі в основний капітал 7 млн. 800 тис. грн.

З початку року на території району реалізується 2 інвестиційних проекти :

- ПП „Дари садів” розпочало будівництво фруктосховища з регульованим газовим середовищем. Планується освоїти інвестицій в сумі понад 50,0 млн. грн.;

- ПП „Кряж” розпочало будівництво елеватора. Планується освоїти інвестицій в сумі понад 22,0 млн. грн.

Розроблено чотири інвестиційних проекти, які подані на обласний та державний конкурси: по благоустрою населеного пункту с. Озаринці та зовнішнє освітлення села Карпівка на обласний конкурс, по культурній спадщині села Серебринець та водопостачанню села Карпівка – до державного, що дасть змогу залучити інвестиції в район на суму 355 тис. грн.

п.6. Об'єднання на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, і населення, а також бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури, шляхів місцевого значення та на заходи щодо охорони праці та охорони навколишнього природного середовища.
На виконання делегованих повноважень щодо вирішення проблем комунального господарства в 2010-2011 роках, виконані наступні заходи:

- укладено договори із міськрайсанепідемстанцією на проведення аналізу щодо якості питної води;

- проведено весняну дезінфекцію джерел централізованого та децентралізованого водопостачання;

- на об’єктах водопостачання проводяться ремонтні та профілактичні роботи, що дозволяє зменшити втрати при її транспортуванні;

- на сесіях селищної та сільських рад затверджені тарифи на питне водопостачання та водовідведення;.

В соціальній сфері продовжується реалізація інвестиційних проектів по будівництву газопроводів: Могилів-Подільський – Немія – Серебрія, Могилів-Подільський - Бронниця та Могилів – Подільський-Озаринці-Вендичани.

В 2010 році проведено ремонти доріг комунальної власності в с.Воєвідчинці на суму 99,8 тис. грн. та в с. Борщівці на суму 200,00 тис.грн.

Встановлено 80 ліхтарів зовнішнього освітлення в селах Юрківці, Сліди, Яришів, Немія, Серебрія.

В 2011 році виконано:

Ремонт доріг в смт. Вендичани, селах Сугаки та Карпівка на загальну суму 783,7 тис. грн. та на черзі - проведення ремонту доріг в селах Борщівці та Воєвідчинці на загальну суму 582,2 тис.грн.

Заборгованість за надані житлово-комунальні послуги з водопостачання по району станом на 01.07.2011 року становить 11,2 тис.грн., що на 9,3 % менше відносно до такого ж періоду 2010 року.

Запроваджується розбірне збирання сміття в населених пунктах району. Вирішується питання щодо будівництва підприємства з сортування твердих побутових відходів в с.Немія.

В планах - реконструкція котелень в Серебринецькій середній загальноосвітній школі 1-ІІІ ступенів, Борщівецькій середній загальноосвітній школі -сад І-ІІ ступенів, з послідуючою економією бюджетних коштів.

Проведено ряд організаційних та практичних заходів, спрямованих на соціальний захист працюючих, зайнятих у шкідливих та важких умовах праці. Розроблені та затверджені в Держгірпромнагляді по Вінницькій області Заходи щодо удосконалення існуючої системи управління охороною праці Могилів-Подільського району, одним з пунктів яких є відрахування підприємствами, організаціями, установами коштів на реалізацію профілактичних заходів з охорони праці, комплексних заходів щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в обсягах, передбачених Законом України «Про охорону праці», а також їх цільове використання. Вказана норма обов’язково зазначається при укладанні колективних договорів.

Станом на 1 липня 2011 року якісно та в повному обсязі проведена атестація робочих місць на 105 суб’єктах господарювання. Продовжується робота з її проведення в дошкільних навчальних закладах та сільськогосподарських підприємствах району. Частка підприємств, де розпочато та проведено атестацію, складає 97,2% від їх загальної кількості.

Протягом 2011 року проведено 2 засідання координаційної ради з питань безпечної життєдіяльності населення, на якій розглядалися питання дорожньо-транспортного травматизму, стану пожежної безпеки в районі, безпечного використання зрідженого газу в побуті та травматизму в закладах освіти. Перевірено 5 підприємств району з питань охорони праці з наданням методичної допомоги. За результатами перевірок виявлено 139 порушень.

З метою дотримання вимог чинного законодавства щодо охорони праці, а також активізації роботи щодо проведення атестації робочих місць спеціалістам підприємств та організацій району надаються необхідні консультації та роз’яснення, розповсюджуються відповідні інструкції.

п. 7. Залучення в порядку, встановленому законом, підприємств, установ та організацій, які не належать до комунальної власності, до участі в обслуговуванні населення відповідної території, координація цієї роботи.

Обсяг всіх реалізованих послуг, наданих юридичними особами району, за 2010 рік склав майже 10 млн.грн., або 84,2 % до плану.

Зменшення показника сталось за рахунок санаторію „Гірський”, який в 2010 році розпочав свою діяльність з 10 червня, тобто на місяць пізніше, ніж у 2009 році.

До кола підприємств, які надають послуги населенню відносяться:

Могилів-Подільське відділення „Укрпошта”, МБТІ, Могилів-Подільська філія ВАТ ”Укртелеком ,МТМО, санаторій „Гірський”.

Протягом І півріччя 2011 року на території Могилів-Подільського району введено нові виробничі потужності в соціальній сфері Вінницькою філією ВАТ „Укртелеком” розширення мережі інтернет): загальна кількість змонтованих портів 128: с.Серебрія – 64 порти, с.Яришів – 64 порти, вартість основних фондів, які прийнялись в експлуатацію, склала 206 тис.грн.

п. 8. Затвердження маршрутів і графіків руху місцевого пасажирського транспорту незалежно від форм власності, узгодження цих питань стосовно транзитного пасажирського транспорту.

Згідно Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про автомобільний транспорт” затвердження маршрутів і графіків руху на приміських автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області покладено на відповідні конкурсні комісії при обласних державних адміністраціях.

Районною державною адміністрацією надаються пропозиції, попередньо погоджені із органами місцевого самоврядування щодо мережі приміських маршрутів загального користування та графіків руху приміських автобусів.

В квітні 2011 року в Управління транспорту обласної державної адміністрації було надано пропозиції щодо внутрішньорайонних перевезень .

Приміські перевезення у Могилів-Подільському районі здійснюються на 23 приміських маршрутах загального користування перевізниками різних форм власності, а саме – двома юридичними особами та шістьма фізичними особами, що дозволяє забезпечити потребу населення у пасажирських перевезеннях. Залишається проблемним маршрути: Могилів-Подільський – Григорівка, Могилів-Подільський – Садківці, Могилів-Подільський – Суботівка.

Автобусне сполучення на маршрутах Могилів-Подільський - Вендичани та Могилів-Подільський - Сказинці здійснюється автобусами міжміського сполучення, що проходять через дані населені пункти.

В районі проживають 11тис.723 чол., які мають право на безкоштовний проїзд в приміському транспорті загального користування. На відшкодування збитків була передбачена субвенція на 2010 рік з державного бюджету в розмірі 94,2 тис.грн..

За 2010 рік фактично профінансовано 71,1тис.грн. Недостатнє фінансування спричинило заборгованість перед пасажирськими автомобільними перевізниками станом на 01.01.2011 року в розмірі 23,1 тис.грн.

п.9. Підготовка питань про визначення у встановленому законом порядку території, вибір, вилучення (викуп) і надання землі для містобудівних потреб, визначених містобудівною документацією.

Згідно вимог ДБН 360-92 «Планування і забудова міських, сільських поселень», відділ містобудування та архітектури Могилів-Подільської районної державної адміністрації при розробці та оформлені документації містобудівного характеру, як для юридичних так і для фізичних осіб зосереджує увагу на правильність розташування об’єктів будівництва згідно проектів планування і забудови сільських поселень з урахуванням соціально-економічних та екологічних проблем. Земельні ділянки, які надаються для будівництва обстежуються відповідними службами з видачею всіх умов та вимог, які необхідно врахувати при проведені будівельно-ремонтних роботах.

Згідно розпорядження № 350 від 20.08.2010 року голови Могилів-Подільської райдержадміністрації в районі постійно працює комісія, яку очолює заступник голови райдержадміністрації «По вибору, обстеженню і відведенню земельних ділянок під будівництво та розміщення об’єктів» виробничого характеру, громадського призначення та об’єктів соціальної інфраструктури, до складу якої входять фахівці-спеціалісти санітарно-епідемологічної та екологічної служби, відділу держкомзему, відділу містобудування та архітектури райдержадміністрації та голів територіальних громад за місцем розташування земельної ділянки.

п.10. Організація охорони, реставрації, використання пам'яток історії та культури, архітектури і містобудування, палацово-паркових, паркових та садибних комплексів, природних заповідників місцевого значення. Охорона та збереження пам'яток історії та культури, архітектури і містобудування, палацово-паркових, природних заповідників регламентується Законом України «Про охорону культурної спадщини», який прийнято в червні 2000 року і охороняється державою.

На території району 27 пам'яток архітектури, які занесено до Державного реєстру. П’ять пам’яток національного значення і 22 місцевого значення, з них 16 – це релігійні культові споруди, до національних пам’яток віднесено Печерний монастир с.Лядово, Церква Дмитра Солунського с.Кукавка, Замок (руїни) с.Озаринці, церква Ів.Богослова із дзвіницею 1707 року с.Тропова.

До заповідників загальнодержавного значення відносяться Грабарівський ланлшафний заповідник, Бронницький ботанічний заповідник, ботанічний заповідник «Вендичанська дубина», а також геологічні заповідники «Грушанська свита» та «Бернашівський пісковик».

До заповідників палацо-паркових віднесено палац Чацького в с. Серебринці, комплекс-садибу Вінгенштейнів (палац, сторожка, парк) в с. Бронниця.

п.11. Підготовка висновків щодо проектів місцевих містобудівних програм відповідних адміністративно-територіальних одиниць, що затверджуються сільськими, селищними, міськими радами;

Відділом містобудування та архітектури Могилів-Подільської районної державної адміністрації попередньо розроблена програма житлового будівництва у Могилів-Подільському районі на 2007 – 2012 роки та постійно оновлюється з урахуванням умов та вимог у сфері будівництва. Підтримується співпраця забудовників із комунальною організацією «Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву». Жителями району використано в 2010 році більше як 450 тис.грн., а в 2011 році планується використати 500 тис.грн.

Кредити у Фонді у 2010 році отримували жителі с.Серебрія на будівництво індивідуальних газопроводів-відводів а жителі с. Немія отримали кредити на будівництво сільської водогінної мережі.

п.12. Видача замовникам відповідно до законодавства містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок за межами населених пунктів.

Оформлення замовником містобудівних умов і обмежень на земельні ділянки під будівництво відділом містобудування та архітектури Могилів-Подільської районної державної адміністрації за І півріччя 2011 року та їх видачу надано в ПП «Дари садів» Бронницької сільської ради на будівництво крапельного зрошування плантації по вирощуванні сунично-полуничних насаджень, яблуневих насаджень в с.Оленівка, будівництво фруктосховища на 5 тис.тонн в с.Нова-Григорівка, капітальний ремонт автодороги Житомир – Могилів-Подільський, ділянка на якій будуть проводитися роботи проходить по території нашого району.

п.13. Забезпечення відповідно до законодавства розвитку науки, усіх видів освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури і спорту, туризму; сприяння відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів і ремесел, роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері освіти, охорони здоров'я, культури, фізичної культури і спорту, сім'ї та молоді.

У процесі своєї діяльності відділ освіти райдержадміністрації, педагогічні колективи району спрямовують свою діяльність на реалізацію вимог Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», нормативних документів Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України, виконання державних та регіональних програм.

В результаті вдалось досягнути наступних результатів:

1. Забезпечено доступність дошкільної, загальної середньої освіти через збереження мережі навчально-виховних закладів та їх стабільну роботу.

Для забезпечення доступності дошкільної освіти в районі функціонує 20 дошкільних навчальних закладів комунальної власності, один навчально -виховний комплекс «загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад» в селі Борщівці, одна школа - сад в селі Грабарівка, 10 груп для дітей дошкільного віку при загальноосвітніх навчальних закладах. Дитячі навчальні заклади відвідують 748 дітей.

В районі також діє 37 загальноосвітніх закладів - 12 шкіл І-ІП ст., 20 шкіл І-ІІ ст. та 5 шкіл І ст.. В них навчаються 2490 дітей.

Така кількість навчально-виховних закладів дає можливість задовольнити потребу жителів району в наданні освітніх послуг.

2. У центрі уваги постійно перебувають соціально - незахищені діти.

Протягом 2010-2011 навчального року в закладах освіти району навчались 42 дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 37 дітей - інвалідів, 137 дітей з багатодітних сімей.

 

З метою забезпечення здобуття повної загальної середньої освіти дітей з особливими фізичними чи розумовими потребами в навчальних'. закладах району організовано індивідуальну форму навчання. Нею охоплено 13 дітей.

Окрім того, силами педагогічних та учнівських колективів проводяться акції по забезпеченню найнеобхідніших потреб дітей, які перебувають у скрутній ситуації. Зокрема: одягом, канцелярським приладдям тощо.

3. Функціонує програма «Шкільний автобус».

У районі наявні 9 шкільних автобусів, які здійснюють перевезення 295 учнів (100%) та 51 педагога (60 % ). Потребують підвозу 84 педагогічних працівники .

4. Забезпечено виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12.04.2004 р. № 646 «Про затвердження інструкції з обліку дітей і підлітків шкільного віку». Лише один учень Лядівської СЗШ І-ІІ ступенів неохоплений навчанням.

5. Забезпечуються вимоги Державного стандарту початкової, базової і повної загальної середньої освіти.

За результатами підсумкових контрольних робіт коефіцієнт навчальних досягнень випускників школи І ступеня становить :

• 3 української мови -68 %

• 3 математики -74 %

• 3 читання -72 % .

Що свідчить про достатній рівень навченості молодших школярів.

У порівнянні з минулим роком якісний показник зріс на 2-6 % . За результатами проведених досліджень у школах І-ІІ ступенів учні даних шкіл оволоділи знаннями на достатньому і високому рівнях з 80 % навчальних дисциплін. І лише 20% предметів інваріативної складової-робочого навчального плану учні засвоїли на середньому рівні.

По школах І-ІІІ ступенів початковий рівень навчальних досягнень майже відсутній.

Поряд з цим з більшості предметів 20-25 % учнів мають високий рівень навчальних досягнень.

6. Пріоритетним напрямком діяльності освіти залишається пошук | та розвиток обдарованих і здібних дітей .

Серед досягнень юних інтелектуалів Могилів - Подільщини здобуті призові місця у III етапі (обласному) Всеукраїнських учнівських олімпіад:

• 1 місце з української мови ( Кукавська СЗШ І-ІІІ ступенів ).

• 2 місце з трудового навчання (Вендичанська СЗШ І-ІІІ ступенів , гімназія ).

• 3 місце з історії ( Вендичанська СЗШ І-ІІІ ступенів , гімназія ). Танцювальний колектив «Вікторія» Серебринецької СЗШ І-ІІІ ступенів

лауреат та дипломант багатьох обласних та міжнародних конкурсів.

Високу планку тримає духовий оркестр учнів Тропівської СЗШ І-ІІ ступенів .

7. Намітилась позитивна динаміка в організації роботи шкільної бібліотеки.

Найбільш ефективною в цьому напрямку є робота бібліотекарів Озаринецької , Вендичанської , Серебрійської , Сугаківської , Лядівської , Бронницької загальноосвітніх шкіл та Борщівецького навчально - виховного комплексу школа - сад .

8. Організована робота психологічної служби загальноосвітніх навчальних закладів району.

Проведено 5 діагностичних -засідань, обстежено 53 дитини шкільного віку. З них 37 виявлено вперше, а 16 - обстежено повторно після іспитового терміну.

9. Вдалося вирішити окремі питання щодо збереження здоров'я дітей, зокрема

• 100 % учнів шкіл району охоплені усіма видами харчування. З них за державний кошт харчуються учні 1-4 класів , діти -сироти та діти з малозабезпечених сімей.

• Організований літній відпочинок дітей. При навчальних закладах діяли 29 таборів з денним перебуванням учнів. Відпочинком було охоплено 1884 дитини. Використано 99 тисяч гривень бюджетних коштів та залучено близько 55 тисяч спонсорських.

10. Намітилась тенденція у покращенні матеріально-технічної та навчально- методичної бази освітньої галузі району.

Завдяки чіткій організованій роботі органів місцевого самоврядування, відділу освіти та колективів закладів освіти всі школи та дошкільні навчальні заклади зробили ремонт приміщень, підготували їх до роботи в новому навчальному році.

Придбано дитячі меблі, ліжка, холодильники, пральні машини у Немійському, Серебрійському, Кукавському дошкільних навчальних закладах, та Вендичанському дошкільному навчальному закладі № 1. Навчальне та наочне обладнання у Сугаківському, Озаринецькому, Юрковецькому, Яришівському дошкільних навчальних закладах та у Вендичанських № 1 та № 2. Проведено заміну дверей у Немійському ДНЗ . Покращилось надходження навчальних програм, підручників, художньої літератури.

Проведено поточний ремонт з очистки системи опалення у трьох школах району на суму 112074 грн., зокрема :

• Вендичанській СЗШ на- 34680грн..

Озаринецькій СЗШ на -38994 грн.

• Сугаківській СЗШ на- 38400грн.

Здійснено капітальний ремонт системи опалення у двох школах району на загальну суму 345000 гривень (по Вендичанській СЗШ -45000 грн. ,по Озаринецькій СЗШ -300000 грн.).

Немійським сільським головою залучено кошти в розмірі 150 тис. грн.. на заміну вікон, дверей та будівництво вбиральні в школі цієї ж територіальної громади.

11. Постійна увага приділяється росту професійної майстерності педагогів.

В районі працює 560 педагогічних працівників.

З них: з вищою освітою - 392 педагогічних працівника.

Спеціалістів вищої категорії - 74 чол.; спеціалістів І категорії - 197 чол.; спеціалістів II категорії- 59 чол.; спеціалістів - 54 чол.

За результатами чергової атестації було представлено до нагороди 11 педпрацівників. З них:

Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України - 3 чол.;

- Почесною грамотою Управління освіти і науки Вінницької облдержадміністрації - 3 чол.;

Почесною грамотою відділу освіти Могилів-Подільської райдержадміністрації - 5 чол.

У повному обсязі забезпечується потреба вчителів у курсовій перепідготовці та участі в обласних семінарах. В районі активно працюють творчі групи вчителів, школа молодого вчителя.

Педагоги району - активні учасники обласного конкурсу «Творча скарбничка».

12. Відділом освіти райдержадміністрації вироблена власна модель управління галуззю. Вона включає: управління школою, критерії атестації школи та дошкільного навчального закладу, рейтингову оцінку діяльності навчально - виховних закладів.

13. Один із важливих параметрів функціонування освітньої галузі району - її фінансування.

Так своєчасно здійснюється виплата заробітної плати. Забезпечено виконання вимог ст.. 57 Закону України «Про освіту» в частині виплати педагогічним працівникам допомоги на оздоровлення ( в розмірі 100 % ), винагороди за сумлінну працю (в розмірі 85% -100 %), надбавки за вислугу років.

З січня 2010 року вчителям, вихователям, керівникам шкіл виплачується надбавка в розмірі 20 % посадового окладу. Бібліотекарям, які проводили культурну, освітню, інформаційну, методичну діяльність, виплачується надбавка у розмірі 50 % посадового окладу.

На підготовку шкіл до нового навчального року використано біля 200тис. грн. Поряд з цим освітянська галузь району має ряд невирішених питань.

1. Скорочення мережі навчально- виховних закладів у зв'язку з складною демографічною ситуацією .

2. Проблемним залишається підключення закладів освіти до мережі ІНТЕРНЕТ та поновлення комп'ютерного обладнання.

3. Відсутність позашкільних навчально - виховних закладів, скорочення посад педагогів - організаторів, практичних психологів, соціальних педагогів через скорочення кількості учнів.

4. Неможливість в повній мірі покращити матеріально - технічну базу навчально-виховних закладів, здійснити капітальні ремонти приміщень навчальних закладів, реконструювати опалювальні системи у зв'язку із необхідністю утримання великої мережі малокомплектних шкіл.

5. Відсутність в районі стаціонарних оздоровчих закладів для організації повноцінного оздоровлення та відпочинку дітей.

В закладах культури району постійно ведеться відповідна робота по відродженню та збереженню традиційної народної творчості. Діють такі народні колективи : фольклорно-етнографічний ансамбль «Горлиця» с.Слобода-Яришівська, ансамбль «Борщівчанка» с.Борщівці, ансамбль «Біла криниця» с. Немія та ансамбль «Душі криниця» смт.Вендичани, є 10 фольклорних жіночих колективів, які зберігають народні пісні матерів та бабусь, дають їм друге народження, доносять українську пісню до сердець дітей та онуків. Учасниці фольклорних ансамблів дотримуються народних традицій не тільки в пісні, а й в одязі. Без виступу фольклорних колективів сіл Слобода-Яришівська, Борщівці, Вендичани, Жеребилівка, Яришів, Немія, Лядова не обходиться жодне обрядове свято в селі: щедрівки, колядки, великодні гаївки, Івана Купала, обжинки, Калита.

В музеї етнографії та народного мистецтва ім. Марії Руденко 8 років діє творче об`єднання «Світлиця» та дитяче об`єднання «Світлячок», де постійно проводяться майстер-класи по виготовленню витинанок, писанок, творів образотворчого мистецтва, ляльки з природного матеріалу. Об`єднання нараховує 42 члени, тут збираються майстри народної творчості і цінителі мистецтва, учасники фольклорно-етнографічних гуртів і окремі аматори, місцеві літератори, колекціонери, краєзнавці.

У музеї проводяться тематичні екскурсії про життя і творчість Марії Руденко, про мистецьке розмаїття нашого краю. Музей співпрацює з школами і навчальними закладами, бібліотеками і клубними установами в даному напрямку. 

Медична допомога жителям району надається в центральній районній лікарні на 250 ліжок, дитячій міській лікарні на 25 ліжок, Вендичанській міській лікарні на 30 ліжок, п’яти дільничних лікарнях (Ярузька, Яришівська, Сл.-Шлишковецька, Кукавська, Озаринецька) на 85 ліжках, в трьох амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини (Козлівська, Сугакська, Юрковецька), 42 ФАПах. Діяльність закладів охорони здоров’я району була спрямована передусім на вирішення завдань охорони здоров’я матері та дитини, збереження репродуктивного здоров'я населення, вжиття комплексних заходів для інтеграції лікувально-профілактичної роботи та вдосконалення організації меддопомоги жителям району, контрольованості поширення захворюваності соціально зумовлених хвороб, таких як туберкульоз, онкопатологія, проведення комплексних профілактичних заходів, виконання Національних, державних та відповідних районних програм в галузі охорони здоров'я.

У 2010 році питання охорони здоров’я району вирішувались у межах затвердженого бюджету. Лікувально-профілактичні заклади району профінансовані на 100% до планових кошторисних призначень на 2010 рік.

Не зважаючи на скрутне фінансове економічне становище нами продовжувалось зміцнення матеріально-технічної бази ЛПЗ, зокрема:

- сучасне медичне обладнання, закуплене за кошти державного бюджету, на суму 813,7 тис. грн., в т.ч. система ультразвукова діагностична – 571,9тис. грн, апарат штучної вентиляції легенів – 224,2тис. грн, крісло гінекологічне, дихальний мішок для дорослих, прилади для визначення рівня глюкози в крові;

- за кошти місцевого бюджету - медичне обладнання на суму 287тис. грн., в т.ч. обладнання для відділення функціональної діагностики, операційного блоку, стерилізаційної, лабораторії, відділення ШМД.

Загалом з початку року в МТМО надійшло за рахунок різноманітних джерел фінансування, в т.ч. і благодійницьких та спонсорських коштів, медичного обладнання на суму 1 млн. 386тис. грн.

- проведена за сучасними технологіями реконструкція 425 м погонних опалювальної системи та 140 м погонних водогінних та каналізаційних мереж ЦРЛ на суму 275,0 тис. грн.;

- виконано ремонтні роботи у пологовому, кардіологічному відділеннях ЦРЛ, денному стаціонарі ЦРЛ, в залі засідань;

- придбана сучасна стоматустановка для Ярузької дільничної лікарні;

- з метою забезпечення енергозбереження було замінено на металопластикові конструкції 109 віконних блоків та 8 дверних блоків.

Сьогодні всі ЛПЗ району укомплектовані кадрами відповідно штатного розпису. Постійно приділяється увага підвищенню фахового рівня медпрацівників. В цілому атестовано 74,8% лікарів, в т.ч. 69,8% на вищу і першу категорію.

Забезпеченість лікарями складає 27,65 на 10тис. населення, середніми медичними працівниками 81,18 на 10тис. населення.

Всього в лікувальних закладах району розгорнуто 390 ліжок, забезпеченість ліжками складає 57,98 на 10 тис. населення.

Зарплата медичним працівникам виплачувалась своєчасно.

Середня заробітна плата за грудень по галузі становила 1362,50грн, в т.ч.

- лікарі 2025,00грн

- середній медичний персонал 1468,21грн

- молодший медичний персонал 1069,57грн

- інший персонал 1012,50грн

Демографічна ситуація залишається складною і характеризується низькою народжуваністю, звуженим характером відтворення, низьким репродуктивним потенціалом.

По району природній приріст населення залишається від’ємним, показник смертності втричі перевищує показник народжуваності.

Захворюваність жителів району щороку збільшується на 1-1,5% до цього, крім всього іншого, приводить погіршення екології, зростання темпу життя, кількості комунікативних зв’язків, соціально-економічна напруга в суспільстві, урбанізація. Чільне місце в захворюваності населення займає патологія серцево-судинної системи, зокрема артеріальна гіпертензія, котрою хворіє кожен третій дорослий житель міста та району. Крім всього іншого, артеріальна гіпертензія є головним чинником розвитку таких патологічних станів як ішемічна хвороба серця, інсульти, інфаркти. До того ж ця проблема має велике соціальне значення, оскільки лікування артеріальної гіпертензії і її ускладнень потребує значних матеріальних затрат.

В ряді першочергових реформ в державі визначено реформування медичної галузі, так як діюча модель охорони здоров'я не відповідає сучасним реаліям, не дозволяє задовольнити медичні потреби населення, призводить до неефективного використання наявних ресурсів охорони здоров’я. На першому етапі передбачається реорганізація ПМСД.
У зв’язку з цим рішенням №17 3-ої сесії районної ради 6-ого скликання від 21.12.2010р. створена комунальна установа «Могилів-Подільський районний медичний Центр ПМСД», затверджено його статут. Заклади охорони здоров’я, які знаходились у комунальній власності територіальних громад передані, як цілісний майновий комплекс, у спільну комунальну власність територіальних громад району.

На території обслуговування центру проживає 35343 чол., і з них дорослого населення 29872 та 5471 дитина.

За 7 місяців поточного року народилося 125 немовлят та померло 326 чол.

В структурі смертності дорослого населення:

1. Хвороби органів кровообігу – 85,1%

2. Новоутворення – 5,5%

3. Травми – 3,7%

4. Хвороби органів травлення – 3,7%

За 2011 рік малюкової смертності не було.

Відмічається зниження амбулаторних відвідувань до лікарів – 77136 чол. (2010 рік – 82544). У 78,5% відвідування з приводу хвороб.

Число відвідувань на дім незначно зросло – 2,1%

Показник загальної захворюваності дорослого населення склав 22585,3/10 тис. населення.

Низька загальна захворюваність по хворобах нервової системи, кістково-м
язової, вроджених вадах системи кровообігу.

Недостатньо виявляються на дільницях новоутворення, хвороби крові, ендокринної, нервової системи.

Особи, які підлягали періодичним медичним оглядам оглянуті в 82,5%. Недостатньою є питома вага оглянутих на туберкульоз.

Зареєстровано 14 випадків захворювання на туберкульоз (2010 – 19 вип.) із них виявлено при профоглядах – 4 (в 2010 році – 6) Питома вага виявлених при профоглядах 44,7% (2010 рік – 72,2%).

Зареєстрованих пізно – по 3 випадки.

За 2011 рік смертності від туберкульозу не зареєстровано, а в 2010 році за аналогічний період – 3 випадки.

Необхідно звернути увагу на проведення санітарно-освітньої роботи та профілактичної роботи для раннього виявлення захворювання на туберкульоз.

По програмі щорічної диспансеризації оглянуто 91,3% населення. У 28,2% виявлено патологію.

Стаціонарно проліковано 2269 хворих (за 2010 рік – 2603 хворих).

За 2011 рік здійснено 365 консультативних виїздів, оглянуто 8966 чоловік, що складає 24,6 чол. за один виїзд (2010 рік – 385 консультативних виїздів, оглянуто – 11968 чол., що складає 31,1 чол. за 1 виїзд).

По району функціонує 120 ліжок денного стаціонару, на яких проліковано 2299 хворих (2010 рік – 2082 хворих).

Число виконаних виїздів швидкої невідкладної допомоги – 952 (за 2010 рік – 1221).

Своєчасність надання невідкладної допомоги склала 89,7% (за 2010 рік – 91,1%).

Лікувально-профілактична робота включає: щеплення.

Проведено щеплень дорослого населення – 92,8%

Проведено щеплень дитячого населення – 61,3%

Проведено ЕКГ обстежень – 4626 (аналогічний період 2010 року – 4888). Необхідно закупити нове ЕКГ обладнання для покращення роботи на дільницях.

Передано ЕКГ по системі «Телекард» - 197 (2010 рік – 205).

По Вендичанській МЛ проведено 1530 УЗД обстежень (2010 рік – 1205).

Відділ з питань фізичної культури та спорту райдержадміністрації, керуючись Законом України «Про фізичну культуру і спорт» та іншими нормативними документами, зосереджує свою роботу на виконанні «Програми розвитку фізичної культури і спорту в Могилів-Подільському районі на 2007-2011роки». Постійно проводяться спортивні змагання та інші заходи серед широких верств населення району, що забезпечує пропаганду здорового способу життя. Протягом року проводяться районні змагання з волейболу, футболу, настільного тенісу, гирьового спорту, шашок, шахів, баскетболу, легкої атлетики. Відповідно до календарного плану спортивно-масових заходів району в 2010 році проведено 50 спортивно-масових змагань, в яких взяли участь більше 3 тис. спортсменів. В 2011 році вже проведено 35 спортивно-масових змагань, в яких взяли участь біля 2 тис. спортсменів.

В розпорядженні колективів фізкультури знаходяться 21 футбольне поле, 11 спортивних залів, 75 спортивних майданчиків для різних видів спорту, 29 гімнастичних містечок, 9 приміщень, пристосованих до занять фізкультурою та спортом, 2 стрілецькі тири.

Спортсмени району активно приймають участь в обласних та Всеукраїнських змаганнях. На протязі 2010 року в 30 обласних змаганнях з різних видів спорту взяли участь 250 чоловік. У 2011 році команди району приймали у всеукраїнських змаганнях з настільного тенісу та жіночого футболу і обласних змаганнях з різних видів спорту.

Основними змаганнями у 2011 році є обласні юнацькі спортивні ігри. Команди району приймали участь в змаганнях з футболу (дівчата) (2 місце), настільного тенісу (2 місце), баскетбол (юнаки) (3 місце). В загальному заліку район на даний час займає 5 місце серед усіх міст та районів області.

Щодо фізкультурно-спортивної роботи на територіях селищної та сільських рад, то ця робота проводиться не на достатньому рівні. Посада інструктора по спорту введена тільки в Серебрійській сільській раді. Тільки в деяких сільських радах на 2011 рік заплановано кошти на розвиток фізичної культури і спорту. А це в свою чергу створює проблеми щодо участі команд сільських рад у районних змаганнях.

На громадських засадах організовано спортивно-масову роботу у Вендичанській селищній, Озаринецькій, Кричанівській, Хоньковецькій, Слідянській, Конівській, Кукавській та інших сільських радах, де проводяться спортивні змагання з різних видів спорту.

В останні роки в Україні набуває розвитку зелений туризм. В районі діє одна агросадиба «Затишок» (с. Бернашівка), власницею якої є Антонюк Галина Дмитрівна. На базі садиби проводяться майстер класи з вишивки. Обладнано кімнату - музею українського побуту.

На сьогодні туристичні агенції «Спадщина» і «Турист» обслуговують туристів за маршрутами, використовуючи місцеве унікальне історико-краєзнавче надбання.

Зелений та агротуризм використовує етнографічні особливості, приорітетні природно-рекреаційні можливості району та є перспективним напрямком розвитку та оздоровлення населення.

п.14. Підготовка і подання на затвердження ради пропозицій щодо організації територій і об'єктів природно-заповідного фонду місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів щодо оголошення природних та інших об'єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам'ятками історії або культури, які охороняються законом.

На протязі звітного періоду Могилів-Подільською районною державною адміністрацією підготовлено та подано на затвердження районній раді матеріали по створенню регіонального ландшафтного парку «Дністер» , загальною площею 3418 га. на території Броницької, Суботівської, Ярузької сільських рад, що дасть можливість покращити екологічну ситуацію р. Дністер, створення умов для сталого розвитку територій, збереження природних комплексів долини р. Дністер та її приток, покращення стану деградованих земель, зниження частини агресивних викидів в навколишнє середовище.

Рішенням 31 сесії 5 скликання Могилів-Подільської районної роди від 24.06.2010 року створено ландшафтний заказник місцевого значення «Стрімкач» загальною площею 10 га., на території Кричанівської сільської ради.

Створення нових природо-заповідних об’єктів на території Могилів-Подільського району дало можливість збільшити % заповідності з 2.09% до 10%.

Україна – є учасником Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів, проводяться заходи, які сприятимуть збереженню водно-болотних угідь і водоплавних птахів.

Проектом Європейського Союзу «Надання підтримки Україні у впровадженні Дунайської та Рамсарської Конвенції заплановано надати підтримку у створенні українсько-молдавського сайту.

До дня р.Дністра, який відзначається в 2 неділю липня під егідою ОБСЄ за підтримки уряду Фінляндії встановлено інформаційно-ознайомлюючі стенди на екологічну тематику в районі Лядівського монастиря та митного переходу «Дністер» в м. Могилів-Подільський.

п. 15. Вжиття необхідних заходів щодо ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій відповідно до закону, інформування про них населення, залучення в установленому законом порядку до цих робіт підприємств, установ та організацій, а також населення.

З метою втілення в життя державної політики в напрямку цивільного захисту населення та територій від надзвичайних ситуацій, проведення ефективних превентивних заходів, спрямованих на рятування життя та збереження здоров’я людей районна державна адміністрація в першому півріччі 2011 року приймала участь:

- у зборі керівного складу цивільної оборони області про розвиток й удосконалення системи цивільної оборони, захисту населення і територій області від надзвичайних ситуацій та основні завдання з її підготовки у 2011 році

- у розширеному засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо прогнозування і підготовки до весняного паводку, пропуску льодоходу та повені.

- у розширеному засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про стан техногенної безпеки потенційно-небезпечних об'єктів і об’єктів підвищеної небезпеки, які розташовані на території області.

- у організованому Міністерства надзвичайних ситуацій України 21-23 червня 2011 року командно-штабному тренуванні органів управління цивільної оборони Могилів-Подільського району за темою: „Дії органів управління та сил територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту Вінницької області у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру внаслідок несприятливих погодних умов”.

З метою попередження виникнення ймовірних сезонних надзвичайних ситуацій в районі проведено 11 засідань районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та видано 5 розпорядчих документів голови райдержадміністрації – начальника Цивільного захисту району.

п.16. Координація на відповідній території діяльності місцевих землевпорядних органів.

Могилів-Подільською райдержадміністрацією здійснюється координація діяльності місцевих органів земельних ресурсів. Так на нарадах в райдержадміністрації постійно розглядаються питання про стан використання земель на території району, про здійснення моніторингу та використання земель, про стан виплати орендної плати за використання земель державної власності, стан реалізації земельної реформи на території району та висвітлення в місцевих засобах масової інформації.

Відділом Держкомзему у Могилів-Подільському районі протягом 2011 року проведено 7 семінарів – нарад за участю працівників та землевпорядників сільських рад, на 5 із них розглядались питання щодо запровадження ринку землі в Україні. За 2010 рік відділом проведено 8 нарад , на яких розглядались питання вивчення земельного законодавства з метою недопущення його порушення при прийнятті рішень органами місцевого самоврядування.

п.17. Здійснення контролю за використанням коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, пов'язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок.

На спеціальних рахунках Серебринецької сільської ради (26,4 тис.грн), Козлівської сільської ради (43,2 тис.грн), Вендичанської селищної ради (14,4 тис.грн) знаходяться кошти, які надійшли від сплати втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Нормативно грошова оцінка населених пунктів по вищезазначених сільських радах проведена.

Відділом Держкомзему були направленні листи в яких зазначалось, що дані кошти необхідно використати на проведення робіт по розмежуванню земель державної та комунальної власності.

З початку 2011 року продано 3 земельних ділянки несільськогосподарського призначення під об’єктами нерухомого майна загальною площею 1,8550 га на суму 416494 грн: - На території Немійської сільської ради земельна ділянка для роздрібної торгівлі та комерційних послуг, площею 0,0180 га (вартість земельної ділянки становить 11803 грн.) за адресою с. Немія. вул. Юності 10 б, СПД Буга О.Т.

-На території Немійської сільської ради земельна ділянка для обслуговування автобази, площею 0, 8987 га (вартість земельної ділянки становить 197984 грн.) за адресою с. Немія, вул. Лісова 29/а , ФОП Іриневич Н. Г.

- На території Немійської сільської ради земельна ділянка для обслуговування автобази, площею 0,9383 га (вартість земельної ділянки становить 206707 грн.) за адресою с. Немія, вул. Лісова, 29 ФОП Іриневич Н. Г.

На території Могилів - Подільського району підготовлено до продажу дві земельні ділянки несільськогосподарського призначення під об’єктами нерухомого майна, та виготовлено на них експертну грошову оцінку, а саме:

- На території Немійської сільської ради земельна ділянка для обслуговування швейної майстерні, загальною площею 0.0235 га (вартість земельної ділянки становить 10680 грн.) за адресою с. Немія, вул. Юності, 13, ФОП Жирнов В.М.

- На території Бандишівської сільської ради п’ять земельних ділянок для обслуговування будівель та споруд оздоровчого центру «Орбіта», загальною площею 6.9286 га (загальна вартість земельних ділянок становить 611590 грн.) за адресою Бандишівська сільська рада Могилів – Подільського району, ФОП Москалюк Т.О.

п. 18. Забезпечення виконання заходів з відстеження результативності регуляторних актів, прийнятих районними, обласними радами.

На виконання вимог чинного законодавства, зокрема, Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, районною державною адміністрацією в межах своїх повноважень розроблено та затверджено План діяльності з підготовки власних проектів регуляторних актів.

Всі діючі регуляторні акти районної державної адміністрації об’єднано в один реєстр, який щоквартально переглядається. Даний реєстр розміщено на офіційному Веб-сайті райдержадміністрації для ознайомлення.

 

 
< ПопередняВ селі Івонівка - громадські слухання   Впровадження ринку земельНаступна >