Головне меню

Головна arrow Діти, молодь, сім'я, спорт arrow Міжнародний день захисту дітей!

Міжнародний день захисту дітей!

Надрукувати Надіслати електронною поштою
29.05.2015
29.5.15.3.jpgМіжнародний день захисту дітей — святкується щорічно 1 червня. Він був заснований в листопаді 1949 року, у Парижі, рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок.

29.5.15.2.jpgВперше, день захисту дітей було проведено в 1950 році в 51 країні світу!
ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
Відповідно до Женевської декларації про права дітей, прийнятої в 1924 році, було проголошено необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини була прийнята 20 листопада 1959 року і проголошувала рівні права дітей в області виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної приналежності, громадського походження, майнового стану , тощо…
Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди, - визнати права дітей і сприяти їх здійсненню. Міжнародний день захисту дітей відзначається щорічно більш ніж у 30 країнах світу.
В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98.
Відповідно до розпорядження голови Могилів – Подільської райдержадміністрації від 14.05. 2015 року № 121 « Про проведення районного свята «Витинанки дитячого сміху» , присвяченого 1 червню – Міжнародному Дню захисту дітей, районне свято відбулось 28 травня в районному Будинку культури. На свято прибуло 300 дітей з району!
Дітей привітав заступник голови районної державної адміністрації –Кучерук Олексій Григорович. Слово для оголошення найталановитіших дітей району було надано начальнику служби у справах дітей райдержадміністрації  - Корольовій Тетяні Олександрівні.
Могилів - Подільська районна державна адміністрація та районна Рада, в особі – Китасюка Олега Івановича та  Сіранта Володимира Володимировича за сумлінне навчання, високий рівень досягнень в культурному, творчому, спортивному житті району та з нагоди 1 Червня – Міжнародного Дня захисту дітей, в номінації «Таланти 2015 року»,  нагородила грамотами та цінними подарунками - 18 найталановитіших дітей району,  в номінації «Кращий спортсмен 2015 року» - 20 кращих спортсменів!
В номінації «Кращий танцювальний колектив – 2015 року»  було нагороджено:
1. Зразковий хореографічний колектив «Вікторія» Серебринецької СЗШ І-ІІІ ст.; керівник – Оксана Сірант;
2.  Зразковий хореографічний колектив «Креатив» Вендичанської СЗШ І-ІІІ ст., гімназії; керівник – Олена Дмитрик.

В номінації «Кращий співучий  колектив – 2015 року» було нагороджено:
1. Ансамбль - «Подільський жайвір»; керівник – Лариса Гоцуляк;
2. Ансамбль Вендичанської СЗШ І-ІІІ ст., гімназії ; керівник – Надія Барабаш.
Також,  на сцену було  запрошено команду Озаринецької СЗШ І-ІІІ ст., за зайняте І місце в районному конкурсі  правових знань
«Закон – Суспільство – Підліток» ; вчитель – Володимир Коняга.
Для вручення спеціальних призів для команди - переможця  і перехідного кубку було запрошено начальника Могилів - Подільської ОДПІ –
 Луцкевич Елу Іванівну.
Для нагородження, також, на сцену було запрошено команду Ярузької СЗШ І-ІІІ ст. за найвищий результат в бліцтурнірі районного конкурсу  правових знань «Закон – Суспільство – Підліток», в рамках реалізації Всеукраїнської акції «Відповідальність починається з мене» та з нагоди 1 Червня – Міжнародного Дня захисту дітей.  Для вручення призів від управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації  було запрошено завідувача сектору сім’ї та молоді райдержадміністрації  -
Яцука Юрія Володимировича.
    Після нагородження відбувся чудовий святковий концерт, а потім дітей очікували конкурси: «Малюнок на асфальті», «Карооке на майдані», а на стадіоні - спортивні змагання та ігри!
Традиційно,  найсмачніше морозиво для всіх дітей приготував
приватний підприємець - Олег Павлюк!
 Також, хочеться подякувати всім службам та відділам райдержадміністрації, які доклали багато зусиль  для організації і проведення   свята, а саме:
службі у справах дітей; відділу освіти; сектору культури і туризму; сектору спорту; сектору у справах сім’ї та молоді; районному центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді;

                                Начальник служби у справах дітей
райдержадміністрації – Тетяна Корольова.

              Хай  мирне небо на усій землі
                               Єднає  всіх дітей, по всьому світі
                        І хай літають в небі  журавлі,
                           І колоски видзвонюють налиті !

 

 
< Попередня«Світ очима дітей»   В школах району сьогодні пролунав останній дзвоникНаступна >