Головне меню

Головна arrow Діти, молодь, сім'я, спорт arrow Знай історію, цінуй права та виконуй обов'язки!

Знай історію, цінуй права та виконуй обов'язки!

Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.05.2015
1.5.15.jpgВідбулися кущові змагання  районного конкурсу правових знань «Закон – Суспільство – Підліток» !

01.5.15.jpgОхорона дитинства в Україні є стратегічним загальнонаціональним пріоритетом!
     Найбільш вразливою і незахищеною верствою населення в Україні є  - Діти! Діти – підтримка, опора та надія  майбутнього розвитоку держави! Дитина, внаслідок її фізичної і розумової незрілості,  потребує соціальної охорони і піклування, включаючи і належний правовий захист як до, так і після народження. Діти невинні, вразливі й залежні. Вони також цікаві, енергійні та сповнені надій. Їхній час повинен бути часом радості та миру, ігор, навчання і росту. Їхнє майбутнє повинне ґрунтуватись на гармонії та співробітництві. Їхнє життя має ставати більш повнокровним, поки розширюються їхні перспективи і вони набувають досвіду.
Раніше люди й гадки не мали про права дітей. Дитину розглядали як другорядний матеріал, з якого повинна утворитися повноцінна людина. До думок дитини не прислухались, бо вважали їх незрілими та нераціональними. Дорослі мали повну владу над дітьми, а дітям нічого не залишалось, як сприймати все це як належне, бо необізнаність населення про права та обов’язки дітей, необізнаність самих дітей завжди залишалась і залишається актуальною проблемою нашого суспільства! З плином часу ситуація поступово змінювалась. На початку XX століття права дитини розглядались, в основному, як міри по захисту від рабства, дитячої праці, торгівлі дітьми, проституції неповнолітніх, повної влади батьків, економічної експлуатації. Сьогодні  ми розуміємо, що діти також повинні мати права для захисту життя і значного зменшення їхніх страждань, для сприяння всебічному розвиткові їх людського потенціалу і для того, щоб вони самі усвідомили свої потреби, права та можливості.
     Ратифікувавши Конвенцію ООН про права дитини, Україна взяла на  себе зобов’язання, що складаються з чотирьох основних принципів:
•    першочерговість інтересів дитини;
•     забезпечення повноцінного життя;
•    залучення до життя спільноти;
•     відсутність дискримінації.
      В 2001році, служба у справах дітей райдержадміністрації, а саме начальник служби – Корольова Тетяна Олександрівна, стала ініціатором започаткування конкурсу правових знань для дітей – старшокласників Могилів – Подільського району. Цю ініціативу підтримала, на той час завідувач методкабінетом відділу освіти РДА – Прокопова Тетяна Володимирівна – історик, правознавець за фахом; начальник МРУЮ – Ласкус Петро Володимирович; а також , на той час, начальник відділу зв’язків з громадськістю, а сьогодні – начальник ОДПІ – Луцкевич Ела Іванівна.

 Мета проведення конкурсу: Підвищити рівень правових знань дітей, для формування у них свідомості повноправних, освічених та висококультурних громадян України.
 Завдання конкурсу:
- зацікавити дітей в здобутті правових знань;
- сформувати у них думку, що знання правових норм допоможуть їм у різних  
  сферах життєдіяльності.
 Конкурс виправдав наші сподівання, його полюбили і діти і дорослі, він змінюється, в залежності від обставин, від часу, від потреб…, але залишається актуальним!
       Виходячи із подій сьогодення, для підняття патріотичного духу, мною, як ініціатором конкурсу, в бліц - турнір «Запитання – відповідь» було включено 55 питань з історії України.
    В 2015 році, районний конкурс проходив, як кущові змагання, на базі Вендичанської ЗОШ І-ІІІ ст., гімназії та Серебрійської ЗОШ І – ІІІ ст.
В Вендичанах прийняли участь команди:
Вендичанської, Озаринецької, Серебринецької, Кукавської шкіл І - ІІІ ст. району. В бліц – турнірі найбільшу кількість балів набрала команда Озаринецької школи – 19,5 бала! І тільки на пів бала менше набрала команда Вендичанської школи – 19 балів рівно!
З другим завданням - «Ситуація» всі команди справились на відмінно і отримали максимальну кількість балів – 10 балів!
Переможцем Вендичанського куща стала команда Озаринецької школи, набравши у сумі  - 29,5 балів із 30 можливих!
В Серебрії прийняли участь команди:
Серебрійської, Юрковецької, Сл. – Шлишковецької та Ярузької шкіл І –ІІІ ст. району.
В бліц – турнірі найбільшу кількість балів набрала команда - Ярузької школи – 20 із 20 можливих! Причому, слід відзначити, що команда складалась із наймолодших учасників, серед яких були учні , навіть, 8 – го класу!
В другому завданні – «Ситуація» - максимальну кількість балів отримала команда Сл. – Шлишковецької школи, давши ґрунтовну відповідь з посиланням на законодавчу базу України., - 10 балів! Всі решта команд , теж цілком вірно вирішили завдання, але не обґрунтували відповіді , зсилаючись  на закони, і отримали по - 8 балів!
         Перед  дітьми  стояли складні запитання, тести, завдання, які складались не тільки із застосуванням конкретних знань історії та права, а й визначали їх рівень людяності, громадянської відповідальності, бачення шляхів розв’язання тих чи інших життєвих ситуацій, з якими вони чудово впорались!
За підсумками конкурсу 2015 року
Команда Озаринецької  ЗОШ І - ІІІ ст. завоювала  призове місце, набравши – 29,5 бала!
•    команда  Вендичанської  школи – гімназії набрала – 29 балів! ;
•    команда Ярузької школи набрала – 28 балів!
  Тобто, ми бачимо височайшу підготовку до конкурсу, як вчителів , так і дітей, а також про запеклу боротьбу між командами шкіл за І місце!
Всі учасники конкурсу були відзначені грамотами за участь та цінними подарунками.
Хочеться щиро подякувати всім вчителям  та дітям за колосальну працю у підготовці до конкурсу!

     відразу попала команда-переможниця 2009 року – «Шкети» Кукавської ЗОШ І-ІІІ ст.
Команда - переможець Озаринецької школи, 1 червня в Міжнародний день захисту дітей, традиційно буде відзначена грамотою голови районної державної адміністрації та голови районної ради і  цінними подарунками від ОДПІ! А, також, отримає перехідний кубок від команди – переможця 2013 року – Яришівської ЗОШ І – ІІІ ст., який буде зберігаимсь в школі до наступного конкурсу!
        Згадуючи історію конкурсу, слід згадати, що кубок тричі виборювала команда Вендичанської школи – гімназії, двічі – команда «Шкети» Кукавської школи, двічі команда Сл. – Шлишковецької , і вже , також, вдруге, команда – Озаринецької школи, а ще команди – Юрковецької, Хоньковецької та Яришівської шкіл І – ІІІ ст.!

Начальник служби у справах
дітей райдержадміністрації                                              Т.О. КОРОЛЬОВА


 
< ПопередняТиждень безпеки дитини.   Бронницький зорецвіт - 2015Наступна >