Головне меню

Головна arrow Соціальні послуги для наслення arrow Соціальні послуги для наслення arrow Професійне навчання для осіб з обмеженими фізичними можливостями

Професійне навчання для осіб з обмеженими фізичними можливостями

Надрукувати Надіслати електронною поштою
24.03.2015

invalid2.jpgЗагальновідомо, яке  важливе значення для кожної людини має здобуття професії, особливо коли вона обирається за покликом серця. У наш нелегкий час надзвичайно важко реалізувати себе в професійній діяльності здоровим молодим людям, не кажучи вже про осіб з обмеженими можливостями.

 

Для осіб з обмеженими можливостями щлях до професійного успіху ускладнений не лише вадами здоров’я, але й соціальними та психологічними проблемами. Основним елементом професійної реабілітації є професійне навчання, яке здійснюється в установах (центрах) професійної реабілітації сфери управління Мінпраці України.
В Україні діє мережа закладів професійної реабілітації інвалідів. Неподалік від м. Київ в с. Лютіж діє Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів, в м. Вінниця – Вінницький міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів «Поділля».
До Центрів на безкоштовне навчання та курси реабілітації приймаються громадяни України із числа повнолітніх інвалідів І – ІІІ груп працездатного віку, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують професійної реабілітації.
    В Центрах професійної реабілітації інвалідів здійснюється навчання за такими робітничими професіями: оператор комп’ютерного набору, агент з організації туризму, адміністратор, касир торгового залу, перукар (перукар-модельєр),  флорист, манікюрниця, візажист, оператор котельні, взуттьовик з ремонту взуття, кравець, фотограф (фотороботи), діловод, взуттьовик з індивідуального пошиття взуття, штукатур, лицювальник-плиточник, конторський (офісний) службовець (бухгалтерія), кухар, кондитер, слюсар з ремонту автомобілів, бджоляр.
    Центри обладнано за принципами безбар’єрності та всюдидоступності, навчання, проживання та харчування безкоштовні.  До послуг слухачів: кабінет фізіотерапії, тренажерний зал, масаж, консультації психотерапевта, терапевта, травматолога, невропатолога. У вільний час слухачі беруть участь в художній самодіяльності, проводять концерти, виставки, конкурси та дискотеки.
Вибір професії залежить від бажання інваліда, його інтересів, здібностей та стану здоров’я.
Після завершення навчання випускники отримують свідоцтво державного зразка.
Бажаючим навчатися в центрах професійної реабілітації інвалідів необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за адресою: м. Могилів-Подільський, вул.. Володимирська, 18 або за телефоном 6-63-43.

Завідувач сектору з питань обслуговування
інвалідів, ветеранів війни та праці                                        Вінніченко Алла Олександрівна

 

 
< ПопередняДо уваги громадян – споживачів житлово-комунальних послуг   Про пільги для учасників антитерористичної операції.Наступна >