Головне меню

Головна arrow Діти, молодь, сім'я, спорт arrow На шляху до майстерності

На шляху до майстерності

Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.03.2015
osvita.jpgВажко переоцінити, наскільки важливо сучасній сільській  школі мати своє обличчя, власний імідж, який сприятиме підвищенню ефективності діяльності закладу, приваблюватиме батьків та учнів, даватиме змогу бути конкурентоспроможним у сучасних соціально-економічних умовах. Цього вимагає сьогодення.

Нещодавно, 17 березня,   на базі Бронницької СЗШ І-ІІст, відповідно до плану методичної роботи з педагогічними кадрами, було проведено районний  семінар заступників директорів шкіл  з теми  «Актуалізація процесу особистісного самовизначення педагога й учня через організацію освітньої інноваційної діяльності». Організатором семінару були працівники районного методичного кабінету відділу освіти.
Учасників семінару гостинно зустріли учні  та директор Бронницької СЗШ І-ІІст.
Девда В.Т. Короткий  коментар директора та екскурс  по школі дав можливість учасникам семінару  зрозуміти, що приміщення школи пристосоване та досить маленьке, але педагогічний колектив  - це одне величезне людське серце, яке б'ється, живе і працює, тому що в ньому яскраво та  нестримно горить вогонь безмірної любові до дітей, до своєї справи та педагогічна ідея.
Відкрила семінар  Н.Сушак, завідувач РМК, яка наголосила на значенні методичної роботи у підвищенні фахової майстерності вчителів.
Поважними гостями семінару були Кучерук О.Г., заступник голови Могилів-Подільської РДА, Касько Л.І., головний спеціаліст відділу освіти та Гинда Л.М., директор Унгрської школи, гімназії.
Олексій Григорович у своєму виступі  відмітив, що діяльність заступника директора сучасного закладу освіти все більше набуває професійного характеру, тобто потребує використання фахових знань і вмінь не тільки з педагогіки, а й  з менеджменту, психології та соціології . Від  його професіоналізму багато в чому залежить успішний розвиток навчального закладу, його конкурентоспроможність і авторитет.
Семінар проходив за трьома модулями: інформаціно-презентаційним, практичним та рефлексійним.
На  інноваційних формах шкільної науково-практичної роботи акцентувала свою увагу Слободянюк Л.І., заступник директора з навчально-виховної роботи. Вона поділилась досвідом зі своїми колегами по  управлінню самоосвітньою діяльністю педагогічних працівників, по створенню вчительських блогів та вивченню ППД своїх вчителів. ЇЇ  інформацію доповнила Мількова Л.Г., методист РМК, новими підходами до організації методичної роботи в освітньому окрузі.
Окремим абзацом завідуюча РМК познайомила членів семінару з поняттям андрагогіки як науки, з її принципами та технологіями.
Практичний блок семінару був представлений фрагментами уроків, які представляли вчителі школи:Гервазієва Л.М., Пастущак М.В.  і Данилюк Т.В. Цікаво та доступно на засіданні шкільної творчої групи Шевченко І.В., вчитель інформатики,  навчала всіх присутніх працювати з програмою «Test».
Кульмінацією семінару став  виховний захід «Хоробрі серця», який підготувала педагог-організатор Струц Т.Я. зі своїми учнями. Щиро і зворушливо звучали з дитячих вуст віршовані рядки, які торкалися найтонших струн душі, викликаючи сльози жалю та скорботи за всіх невинно вбитих у буремні дні Революції Гідності.
Хвилиною мовчання було вшановано світлу пам'ять Героїв Небесної Сотні, які стали нашою гордістю, сльозами і душевним щемом…Вони загинули, щоб гасло «Україна-єдина» стало виміром нашого життя.
Рефлексійний модуль був заключним. Все про що говорилось на семінарі було закріплено  з учасниками семінару через інноваційну форму роботи з кадрами «Методичний квест».
Семінар пройшов на одному диханні. Всі учасники відзначили атмосферу доброзичливості, комфортності, задоволення від спілкування, високу результативність  і прийшли до висновку, що єдність керівництва та колективна мудрість педагогів – це  наша сила, наш результат,   наш інтелектуальний потенціал.

Н.Сушак, завідуюча РМК.

 

 
< ПопередняЗнай історію, цінуй права та виконуй обов'язки!   Подільські проліски 2015Наступна >