Головне меню

Головна arrow Допомога заради миру arrow Україна неухильно дотримується Мінських домовленостей — Президент

Україна неухильно дотримується Мінських домовленостей — Президент

Надрукувати Надіслати електронною поштою
13.03.2015

1.2015.jpgПрезидент Петро Порошенко наголошує, що Україна неухильно виконує Мінські домовленості. «Хочу підкреслити, що Україна неухильно дотримується всіх взятих на себе зобов’язань – ми припинили вогонь», – заявив Глава держави під час засідання Ради національної безпеки і оборони.

 

Однак, підкреслив Петро Порошенко, українські військовослужбовці мають можливість оборонятися, і у разі потреби завдають удару у відповідь на агресію. «Припинення вогню не означає, що ми не відкриваємо вогонь у відповідь. Відповідні накази, права і повноваження у українських частин та підрозділів є, і їм є чим захищатися», – наголосив Президент.

Водночас Глава держави зауважив, що паралельно з виконанням домовленостей Україна посилює свої позиції, нарощує обороноздатність. «Ми ведемо два паралельних процеси: процес перший – ми неухильно виконуємо вимоги Мінського меморандуму, процес другий – ми активно і рішуче нарощуємо бойовий потенціал наших Збройних сил», – заявив Петро Порошенко.

Президент поінформував присутніх членів РНБОУ про результати переговорів з партнерами України щодо допомоги у відновленні боєздатності, зокрема про рішення США надати Україні нелетальну допомогу у галузі безпеки. «Ми будемо озброєні тактичними безпілотниками, додатково постачають станції радіоелектронної та контрбатарейної боротьби. Зараз відновлено тренування та підготовка українських військових, в тому числі із залученням наших партнерів з декількох країн НАТО», – відзначив Президент.

Глава держави також повідомив про затвердження ним плану будівництва фортифікаційних споруд. Узгоджений порядок будівництва з відповідним визначенням підрядників та відповідальних в обласних державних адміністраціях, які відповідають за кожну ділянку на лінії зіткнення і фінансування цих робіт.

Петро Порошенко також нагадав, що, згідно з домовленостями, після завершення відведення важкої техніки мають бути звільнені всі заручники: «Через вісім днів, коли закінчується термін відведення техніки, протягом чотирьох днів мають бути звільнені всі заручники, які незаконно утримуються бойовиками».

«Наша позиція, і тут Україну підтримують всі наші партнери – і США, і Євросоюз, ми наголошуємо і наполягаємо на тому, щоб були звільнені і заручники, які незаконно утримуються в Російській Федерації. Йдеться про Сенцова, Савченко й інших представників України», – заявив Глава держави.

 

 
< ПопередняВінничани відбувають до навчальних центрів, де вдосконалюватимуть бойовий вишкіл   В зону АТО відбула чергова група міліціонерів Могилів-Подільського міськвідділу.Наступна >