Головне меню

Головна arrow Громадянське суспільство arrow консультації з громадськістю arrow Проект розпорядження

Проект розпорядження

Надрукувати Надіслати електронною поштою
02.02.2015
Про створення  Могилів-Подільського районного ресурсного центру розвитку громад

Відповідно до  ст.. 6, п. 2 ст. 13, ст. 17,18, 35 п.9 статті 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», з метою підтримки процесів врядування місцевими органами самоврядування, створення ефективної децентралізованої інституційної системи, котра надасть можливість жителям району у вирішенні соціально-економічних проблем в громадах, де вони проживають та надання необхідної консультативно-інформаційної та технічної допомоги організаціям територіальних громад Могилів-Подільського району для розробки і впровадження спільних проектів:

1. Утворити при райдержадміністрації консультативно-дорадчий орган –   Могилів-Подільський районний ресурсний центр розвитку громад ( скорочена назва МПРРЦРГ) .

2. Затвердити:
2.1. Положення про Могилів-Подільський районний ресурсний центр розвитку громад,  додається.
2.2. Склад Могилів-Подільського районного ресурсного центру розвитку громад,  додається.

          3. Призначити відповідальною особою за роботу Могилів-Подільського районного ресурсного центру розвитку громад – начальника відділу економіки  районної державної адміністрації Косарчук Н.О.

          4. Контроль за виконання розпорядження залишаю за собою.


Голова районної державної                                                     адміністрації    О.І.Китасюк

 


П О Л О Ж Е Н Н Я

про Могилів-Подільський районний ресурсний центр розвитку громад  

1.    Загальні положення.

1.1. Могилів-Подільський районний ресурсний центр розвитку громад  (далі - МПРРЦРГ) – дорадчий орган при районній державній адміністрації, який формується із представників Могилів-Подільської районної державної адміністрації, Могилів-Подільський районної ради.
1.2. Для досягнення мети та виконання завдань МПРРЦРГ взаємодіє з обласною державною адміністрацією, обласною радою, громадськими та благодійними об’єднаннями, фондами, підприємствами та організаціями різних форм власності, обласним ресурсним центром з розвитку громад.
1.3 Могилів-Подільський районний ресурсний центр громад є секретаріатом Форуму місцевого розвитку.
1.4. Місце знаходження МПРРЦРГ: відділ економіки районної державної адміністрації.
1.5. Адреса ЧРРЦРГ: 24000 м. Могилів-Подільський, пл. Шевченка,1.
1.6. Відповідальна особа за роботу МПРРЦРГ призначається розпорядженням голови районної державної адміністрації.

2.    Мета створення  Могилів-Подільського районного ресурсного центру розвитку громад.

1.1.    Головною метою є  створення умов для реалізації принципів сталого розвитку в районі та більш активному залученню всіх верств населення, представників установ, організацій та бізнесових структур до процесу управління та діалогу з органами місцевої влади, вироблення прозорих та ефективних механізмів планування на місцевому рівні , залучення громадян до управління та залучення ресурсів на місцевому рівні.
1.2.    Забезпечення соціального, економічного та екологічного розвитку шляхом спільного з місцевими громадами планування та прийняття рішень, через більш ефективне призначення фінансових ресурсів сприяння у децентралізації процесу планування та демократичного врядування на регіональному рівні.

3.    Завдання Могилів-Подільського районного ресурсного центру розвитку громад.

3.1. Планування, координування, впровадження та моніторинг діяльності організацій громад на районному рівні.
3.2. Забезпечення підтримки місцевим (технічної, фінансової та адміністративної) громадам для реалізації їхніх ініціатив.
3.3. Консультування місцевих громад з питань створення та функціонування організацій громад та впровадження громадських ініціатив.
3.4. Організація проведення тренінгів, семінарів, навчань для організацій громад і представників органів влади.
3.5 Забезпечення місцевого розвитку, орієнтованого на громаду, на районному рівні.
3.6. Зв’язок з іншими донорськими організаціями та організаціями громад.
3.7. Слугування в якості бази для обміну досвідом в реалізації проектів ПРООН та інших проектів міжнародної технічної допомоги.
3.8. Визначення проблем та можливостей, пов’язаних із впровадженням стратегії місцевого розвитку.
3.9. Дослідження варіантів політики щодо просування спільного врядування та громадсько-приватного партнерства для покращення якості життя людей в районі.
3.10. Визначення спільних варіантів стратегії, з метою вирішення актуальних питань, з керівниками структур різних форм власності.
3.11. Вдосконалення планів залучення технічних та фінансових ресурсів для реалізації ініціатив громади.
3.12. Надання підтримки у проведення засідань Форумів місцевого розвитку;
3.13.Лобіювання серед різних дійових осіб на місцевому /обласному/ національному рівнях наболілих питань для визначення спільних варіантів стратегії;
3.14.Вдосконалення шляхів організації та реєстрації об’єднань громадян;

4.    Повноваження Могилів-Подільського районного ресурсного центру розвитку громад.

Могилів-Подільський районний ресурсний центр розвитку громад  в межах своїх повноважень:
4.1. Представляє інтереси жителів району з питань місцевого розвитку, реалізації проектів ПРООН, інших проектів місцевого розвитку в районній державній адміністрації, районній, селищній та сільських радах.
4.2. Сприяє дотриманню положень Конституції та Законів України, реалізації актів Президента України й органів виконавчої влади, рішень районної, селищної та сільських рад, розпоряджень голови районної державної адміністрації, голови районної ради, селищного та сільських голів, рекомендацій ПРООН щодо питань місцевого розвитку.
4.2. Розробляє пропозиції для покращення законодавчих і регуляторних умов реалізації спільних проектів з місцевого розвитку.
4.3. Вносить у встановленому порядку пропозиції до проектів програм соціально-економічного розвитку району та проектів районного бюджету з питань місцевого розвитку та представляє їх на обласному і, за необхідності, національному рівнях.

5.    Статус Могилів-Подільського районного ресурсного центру розвитку громад.

5.1. Могилів-Подільський районний ресурсний центр розвитку громад  не є юридичним і прибутковим органом при районній державній адміністрації, який організований з метою створення умов для реалізації принципів місцевого розвитку, для залучення додаткових коштів на розвиток територіальних громад.
5.2. Могилів-Подільський районний ресурсний центр розвитку громад  не несе відповідальності за зобов’язання своїх представників.
5.3. Зміни та доповнення до даного Положення вносяться представниками районної державної адміністрації та районної ради і затверджуються в установленому порядку.

6.    Фінансове забезпечення Могилів-Подільського районного ресурсного центру розвитку громад.

6.1. Фінансове забезпечення діяльності Могилів-Подільського районного ресурсного центру розвитку громад  здійснюється в межах асигнувань, виділених для забезпечення діяльності районної державної адміністрації, за рахунок районних та регіональних програм, в рамках міжнародних проектів та програм міжнародної технічної допомоги.


Керівник апарату райдержадміністрації                          М.С.Косенко
                                                                                        СКЛАД
Могилів-Подільського районного ресурсного центру розвитку громад

Трачук Володимир Павлович

Заступник голови районної ради, (за згодою)

 

Кучерук Олексій Григорович   

Заступник голови райдержадміністрації

Косарчук

Наталія Олексіївна

Начальник відділу економіки райдержадміністрації , координатор МПРРЦРГ

 

Крижанівська Світлана Михайлівна

 

Головний спеціаліст відділу економіки райдержадміністрації

 

 

 
< ПопередняПроект розпорядження   ПОДАТКОВА РЕФОРМА: ОСНОВНІ АСПЕКТИ. Електронне адміністрування ПДВНаступна >