Головне меню

Головна arrow Громадянське суспільство arrow консультації з громадськістю arrow ПОДАТКОВА РЕФОРМА: ОСНОВНІ АСПЕКТИ. Електронне адміністрування ПДВ

ПОДАТКОВА РЕФОРМА: ОСНОВНІ АСПЕКТИ. Електронне адміністрування ПДВ

Надрукувати Надіслати електронною поштою
19.01.2015
logo-mdzu-color-vertical-01.jpgЗ 01.01.2015р збільшилася до 1 млн. грн. межа обов’язкової реєстрації платником ПДВ (п.181.1 ст. 181 Податкового кодексу України).
З 01 січня 2015 року база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче їх собівартості, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни). Норми статті не застосовуються до: - товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню; - газу, який постачається для потреб населення.
Починаючи з 5 січня 2015 року реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної в ЄРПН буде здійснюватись за формами, затвердженими наказом Мінфіну від 14.11.2014 №1129 J/F1201007- податкова накладна, J/F1201107-додаток до податкової накладної, J/F1201207- розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної). Додатково звертаємо увагу, що квитанції про прийняття/неприйняття податкових накладних та розрахунків коригування до податкової накладної будуть надходити у форматі xml відповідно до стандарту, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 29.11.2013 № 729 «Про затвердження Формату (стандарту) електронного документа звітності суб'єктів господарювання та Опису довідників, що публікуються з Форматом (стандартом) електронного документа звітності суб’єктів господарювання».
Також з 5 січня 2015 року впроваджується в дослідну експлуатацію новий електронний сервіс. За надісланим запитом платники податків будуть мати можливість отримати в електронному вигляді податкові накладні, які зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.
У розділі ХХ «Перехідні положення» уточнено, що з 1 лютого 2015 року реєстрації в ЄРПН підлягають всі податкові накладні та Розрахунки коригування (у тому числі які не надаються покупцю, виписані за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування) незалежно від розміру ПДВ в одній податковій накладній/розрахунку коригування. Усі зміни передбачені Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)».
З 01 лютого до 01 липня 2015 року діє тестовий режим застосування електронної системи адміністрування ПДВ. Податкові накладні реєструють без обмеження суми ПДВ за формулою розрахунку. Штрафні санкції за порушення термінів реєстрації податкових накладних (15 календарних днів) почнуть діяти з 01.07.2015 року.

Могилів-Подільська ОДПІ
 
< ПопередняПроект розпорядження   ПРОЕКТ ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МОГИЛІВ – ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА 2015 РІКНаступна >