Головне меню

Головна arrow Громадянське суспільство arrow консультації з громадськістю arrow ПРОЕКТ ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МОГИЛІВ – ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА 2015 РІК

ПРОЕКТ ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МОГИЛІВ – ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА 2015 РІК

Надрукувати Надіслати електронною поштою
19.12.2014
g.jpgПрограма економічного і соціального розвитку району ґрунтується на державних і обласних макроекономічних та галузевих прогнозах, підтримці власного товаровиробника, використанні в повному обсязі діючого законодавства в податковій, фінансово-кредитній, інвестиційній, антимонопольній, банківській, зовнішньоекономічній, митній, адміністративній та соціальній політиці.

ВСТУП
Програма економічного і соціального розвитку Могилів-Подільського району на 2015 рік (далі – Програма) розроблена за пропозиціями структурних підрозділів районної державної адміністрації, підприємств, організацій та установ району, органів місцевого самоврядування та відповідно до ст. ст. 17,31,39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», ст. ст. 2,5,11 Закону України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України» (із змінами), розпорядження голови обласної державної адміністрації від 24.09.2014 року № 543 «Про розроблення проекту Програми економічного і соціального розвитку області на 2015 рік» та розпорядження голови районної державної адміністрації від 30 вересня 2014 року №185 і визначає головну мету та пріоритети розвитку району на 2015 рік, охоплюючи широкий спектр стратегічних перетворень за пріоритетними напрямами.
Програма економічного і соціального розвитку району ґрунтується на державних і обласних макроекономічних та галузевих прогнозах, підтримці власного товаровиробника, використанні в повному обсязі діючого законодавства в податковій, фінансово-кредитній, інвестиційній, антимонопольній, банківській, зовнішньоекономічній, митній, адміністративній та соціальній політиці.
Прогнозні розрахунки показників соціально-економічного розвитку району на 2015 рік розроблені на підставі статистичних даних Головного управління статистики у Вінницькій області з врахуванням прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2015 рік і відображають наміри структурних підрозділів райдержадміністрації, а також підприємств, організацій і господарств району щодо результатів їх діяльності в 2015 році.
Відповідно до пріоритетних напрямів у Програмі передбачений комплекс завдань та заходів, спрямованих на стабілізацію роботи і розвиток основних галузей виробничої та соціальної сфери району.
Програма узгоджена з Стратегією регіонального розвитку Вінницької області на період до 2015 року, Стратегією регіонального розвитку Могилів-Подільського району на період до 2020 року, іншими законодавчими і нормативними актами з питань економічної та регіональної політики та враховує їх основні вимоги.
Методичною основою розроблення Програми є системний підхід, факторний аналіз, принципи стратегічного планування. Відповідно до результатів і тенденцій економічного і соціального розвитку району у 2014 році, наявних проблем та впливу очікуваних змін зовнішньополітичної і зовнішньоекономічної ситуації на економіку району, у Програмі визначено цілі та пріоритети соціально-економічного розвитку та шляхи їх досягнення у 2015 році.
Програма спрямована на забезпечення подальших перетворень в усіх сферах суспільного життя, активізації економічного розвитку усіх галузей господарського комплексу району, збільшення інвестиційної складової, нарощування обсягів промислового та сільськогосподарського виробництва, подальшому розвитку малого та середнього бізнесу, проведення фінансового оздоровлення у різних галузях економіки, а також відродження духовності, національної свідомості серед населення району.
Організацію виконання заходів Програми здійснює районна державна адміністрація, її структурні підрозділи спільно з територіальними органами виконавчої влади, які розробили відповідні розділи Програми.
У процесі виконання Програма може уточнюватися. Зміни і доповнення до Програми затверджуються рішенням сесії районної ради за поданням районної державної адміністрації. Звітування про виконання Програми здійснюватиметься за підсумками року.

 
Оцінка соціального та економічного розвитку району (стан, проблеми, причини).
Планові показники зведеного бюджету Могилів-Подільського району визначені органами місцевого самоврядування по власним і закрапленим доходам на 2014 рік виконано на 108,5 % (план - 18369,8 тис.грн., фактично надійшло – 19928,2 тис.грн.), перевиконання становить 1558,4 тис.грн.
За 2014 рік отримано дотацію вирівнювання з державного бюджету в сумі 48498,9.грн., або 100 %
За 12 місяців 2014 року всі сільські і  селищна рада виконали свої бюджети , виконання забезпечено по всіх складових джерелах власних та закріплених доходів.
Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження власних і закріплених доходів місцевих бюджетів збільшились на 712.9 тис. грн.
Підготовлено та направлено позовів до господарського суду на примусове стягнення коштів по 6 підприємствах – боржниках на суму 777,4 тис. грн.
Особлива увага приділяється сплаті податку на доходи фізичних осіб з доходу, отриманого від здачі в оренду земельних паїв. Так, станом на 01.01.2015 року по даному виду податку надійшло 1 млн. 691,7 тис. грн.
Видаткова частина зведеного бюджету району профінансована на суму               117,5 млн. грн.. (98,3 %), в тому числі заробітна плата з нарахуванням профінансована на суму 54,5 млн. грн.(99,75%).
Реалізація державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці є одним із основних завдань соціальної політики району. Протягом останніх років проводилася цілеспрямована робота щодо дотримання державних гарантій з оплати праці та підвищення її рівня на підприємствах, установах та організаціях району. Завдяки вжитим заходам середньомісячна заробітна плата одного працюючого має стійку тенденцію до зростання. Номінальна заробітна плата штатних працівників за 9 місяців 2014 року склала 2222,0 грн., що більше проти показника за відповідний період минулого року (2173,0 грн.) на 49,0 грн. або 2,3%. Досягнутий рівень середньомісячної заробітної плати у 1,8 рази перевищує розмір мінімальної заробітної плати.
Спостерігається ріст оплати праці працівників сільського господарства, де середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за 11 місяців 2014 року склала 2417,0 грн. проти 2059,0 грн. за відповідний період минулого року.
Повністю ліквідовано борги на підприємствах - банкрутах. На сьогоднішній день на економічно активних підприємствах району заборгованість із виплати заробітної плати має місце лише на ТОВ «Агроком Логістика» у розмірі 19,6 тис. грн.
Відповідно до показників програми зайнятості населення району на період до 2017 року кількість створених нових робочих місць у всіх сферах економічної діяльності на кінець поточного року має складати 260 одиниць. Протягом 2014 року фактично введено в дію 276 робочих місць. Це стало можливим, в основному, за рахунок фізичних осіб-підприємців. Відновлено 63 робочих місця на ДП «Юрковецький спиртовий завод».
Станом на 01.01.2015 року 4944 одержувачам призначено державні соціальні допомоги на суму 34947,3 тис. грн., що на 4004,7 тис. грн., або на 12,9% більше порівняно з минулим роком. Середній розмір субсидії зріс на 68 % і становить         983,83 грн.
Станом на 01.01.2015 р. на обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебувають 10865 чол., які користуються пільгами за соціальною ознакою, в т. ч. 1283 ветерани війни.
Всього на виплату пільг та компенсацій окремим категоріям громадян використано 2498,7 тис. грн.
На сьогоднішній день в Могилів-Подільському районі проживають батьки двох військовослужбовців, які героїчно загинули, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України. Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації зібрано необхідні документи та видано всім посвідчення «Член сім’ї загиблого», організовано надання пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Сім’ям виплачено одноразову матеріальну допомогу в розмірі 474,50 грн. на загальну суму 949,00 грн. Організаційним комітетом при районній державній адміністрації надано грошову допомогу на загальну суму       32,3 тис. грн. За рахунок коштів обласного бюджету надана допомога на загальну суму 45,0 тис. грн..
Робота з переселенцями. Станом на 01.01.2015 року до управління соціального захисту населення райдержадміністрації за допомогою у вирішенні соціально-побутових питань звернулись 112 сімей (165 осіб) з числа переселенців з окупованих територій. На сьогоднішній день в районі проживає 85 таких сімей. При цьому 84 родини проживають у родичів, наданням житла одній сім’ї з дітьми опікувався районний штаб.  Вісімнадцяти сім¢ям призначено державні соціальні допомоги, 56-ти сім¢ям переселенців призначено щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання, в т. ч. на оплату житлово-комунальних послуг, 67 особам, в т.ч. 6 інвалідам продовжено виплату пенсій. Взято на облік в центр зайнятості 4 особи.
Ще 6 родин з числа найвразливіших отримали допомогу за рахунок коштів органів ООН на загальну суму 39.0 тис.грн..
Ринок праці Могилів-Подільського району за 2014 рік характеризується незначним збільшенням кількості незайнятих громадян, які звернулися за соціальними послугами до міськрайцентру зайнятості, проти 2013 року. Чисельність незайнятого населення, яке перебувало на обліку в центрі зайнятості у 2014 році склала 2109 чол., що складає 101,6 % від кількості громадян, які перебували на обліку в 2013 році (2076 чол.). Чисельність зареєстрованого населення у 2014 році зменшилась і склала 1386 чоловік проти 1446 чоловік у 2013 році, що складає 95,8 %. Станом на 01.01.2015 року на обліку перебуває 620 чоловік, в тому числі 576 чол. безробітних.
Протягом минулого року працевлаштовано 810 чол., що складає 103,6% від кількості працевлаштованих у 2013 році (782 чоловіка). Рівень працевлаштування незайнятого населення відносно його загальної чисельності на обліку в службі зайнятості склав 38,4% (в минулому році – 37,7 %).
За сприянням служби зайнятості 228 осіб проходили професійне навчання,         225 осіб направлено на громадські та інші тимчасові роботи. Різними активними формами сприяння зайнятості населення охоплено 1263 чол. або 59,9% від зареєстрованих на ринку праці.
З 01.01.2013 року вперше запроваджено стимулювання роботодавців до працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці на нові робочі місця та до створення нових робочих місць в пріоритетних видах економічної діяльності суб’єктами малого підприємництва шляхом компенсації фактичних витрат у розмірі Єдиного внеску на ЗДСС. Протягом 2014 року 5 жителів району працевлаштовано на такі робочі місця.
Станом на 01.01.2015 року виконання завдань, передбачених програмою зайнятості населення на період до 2017 року у 2014 році склало:
-з працевлаштування 115,7 % (810 чол. – завдання на рік 700 чол.), в тому числі:
шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю 66,7% (4 чол. – завдання 6 чол.);
-з професійного навчання 105,6% (228 чол. – завдання на рік 216 чол.);
-з направлення на громадські та інші роботи тимчасового характеру 145,2 %     (225 чол.– завдання на рік 155 чол.).
    Загальний обсяг видатків на виплату пенсій за 2014 рік склав 296781,4 тис. грн. Завдяки отриманим коштам, які направлені на фінансування виплати пенсій та грошової допомоги, забезпечено фінансування 100% загальної потреби.                                                                                                                          Станом на 1 січня 2015 року нараховується 18700 одержувачів пенсій та грошових допомог, в тому числі 117 тимчасово розселених громадян - вимушених переселенців з Донецької і Луганської областей та 1 громадянин-вимушений переселенець з АР Крим. Із загальної кількості пенсіонерів кількість працюючих становить 2673 особи. Середній розмір пенсійної виплати на одного пенсіонера станом на 01.01.2015 року склав    1325,32 грн., що на 4,9% більше, ніж у відповідному періоді минулого року          (1262,72 грн.).
    Фінансування пенсійних виплат відбувалось згідно календарного графіку.                                                                                                             Протягом 2014 року призначено 747 нових пенсійних справ, в тому числі пенсійних справ:
-    за віком на загальних підставах — 469,
-    за віком на пільгових умовах по списку №1, №2 — 27,
- за вислугу років відповідно ст.55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” - 50,
 - по інвалідності – 167,
 - в разі втрати годувальника – 34.
Проведено 922 перерахунки пенсій, в тому числі: з більш високого заробітку - 18, перерахунків у зв’язку із донесенням додаткових документів про стаж роботи – 400, з добавленням стажу та заробітку – 40, інших  – 464.
При розрахунковій базі загального фонду державного бюджету по Могилів-Подільській ОДПІ за 2014 рік в сумі 27 704,8 тис. грн. забезпечено 30 954,4 тис. грн. або 111,7 %.
Питома вага податку з доходів фізичних осіб в загальній сумі надходжень до зведеного бюджету сформувалась на рівні 54,4% (надходження до зведеного бюджету за минулий рік – 10897,7 тис. грн., при плані надходжень по ПДФО - 10833,5 тис. грн.).
Згідно сформованої структури, надходження від платників бюджетної сфери складають по Могилів-Подільському району - 69,2 % від  загальних надходжень податку з доходів фізичних осіб.
Земельні ресурси
На території району із 6,1 тис. га орних земель запасу надано в оренду 716 га.
За оренду нараховано 423,7 тис. грн., з них сплачено 380 тис. (89,7%).
Із земель резервного фонду (площа - 5056,5 га) надано в оренду 1226,8 га. Річна сума нарахувань орендної плати складає 760,9 тис. грн., сплачено 685,5 тис. грн. (90,1%).
За оренду земельних часток (паїв) в 2014 році нараховано 20,1 млн. грн., сплачено 19,2 млн. грн. (96%).
За землі водного фонду (140,7 га) нараховано 72 тис. грн., сплачено                        61,9 тис. грн.(86%).
Загальна площа сільськогосподарських угідь в господарствах усіх форм власності району складає 68,9 тис. га., з них ріллі 56,0 тис. га: сільськогосподарські підприємства 37,1 тис. га (66%), господарства населення (ОСГ, одноосібники) - 18,9 тис. га (34%). Площа багаторічних насаджень по району становить 3733 га.
Сільськогосподарську продукцію виробляють 9 господарських товариств,            12 приватних підприємств, 74 фермерських господарств. У приватному секторі сільськогосподарську продукцію виробляють майже 15 тисяч господарств населення. Сільське господарство району орієнтоване на вирощування переважно зернових та технічних культур.
Всіма категоріями господарств за попередніми даними в 2014 році                          (в порівняльних цінах) вироблено валової продукції на загальну суму 504,1 млн. грн., що становить 142 % до річних Програмних завдань. В тому числі: валова продукція рослинництва - 418,8 млн. грн. (156 % до завдань), валова продукція             тваринництва – 85,3 млн. грн. (99% до- завдань).
За попередніми даними намолочено 177,8 тис. тонн зернових культур, при     урожайності 59,9 ц/га, по сільськогосподарських підприємствах                                       123 тис. тонн, урожайність 58 цнт/га. Половину валового збору зерна забезпечила кукурудза, збір якої склав понад 97 тис. тонн, або на 24 тис. тонн більший минулорічного. Урожайність кукурудзи в поточному році в цілому по району склала 84,2 ц/га, або на 9,7 ц/га вища минулорічної. Соняшнику вирощено 24 тис. тонн, цукрових буряків 14,7 тис. тонн при урожайності 640 ц/га; овочів - 18 тис. тонн і  картоплі більше 43 тис. тонн.
Під урожай наступного року посіяно 15 тисяч гектарів озимих зернових та          1,4 тисячі гектарів озимого ріпаку. Підготовлено грунт під посів ярих та технічних культур.
    В сільськогосподарських підприємствах району проводиться підготовка насіння ярих зернових до посівних кондицій. Також проходить постановка техніки на зберігання та розпочато її ремонт, для проведення комплексу весняно - польових робіт в оптимальні строки в 2015 році.
    У галузі тваринництва по всіх категоріях господарств утримується 6037 голів ВРХ, в тому числі корів 4113 голів, сільгосппідприємства району утримують 195 голів великої рогатої худоби, в тому числі 129 корів.
З початку року вироблено 18,3 тис. тонн молока. Надій молока на корову становить 3421 кг.
Вирощено м’яса великої рогатої худоби та свиней 464 тонни. Реалізація м’яса становить 587 тонн.
Тимчасово призупинений інвестиційний проект ТОВ «УК-ЕСКАР» по виробництву м’яса індиків в зв’язку з нестабільністю в країні. В подальшому сподіваємось на відновлення співпраці з іноземним інвестором.
Для прийому молока у приватному секторі облаштовано 210 мінімолокопунктів, що повністю забезпечує потребу населення в холодильному обладнанні.
По всіх категоріях господарств у 2014 році очікуване виробництво валової продукції становитиме 355 млн. грн., в т.ч. продукції рослинництва – 269 млн. грн. та тваринництва – 86 млн. грн.
Сільгосптоваровиробниками також надається допомога у вирішенні соціально побутових питань територіальних громад. Всього надано допомоги на 521 тис.грн, в тому числі на АТО 282,9 тис. грн.
Обсяг реалізованої промислової продукції підприємств основного кола району за 2014 рік склав 2,63 млн. грн. (119,7% до 2013 року).
ДП «Могилів-Подільське лісове господарство» – обсяг реалізації промислової продукції за 2014 рік склав 1,54 млн. грн. (145,2 % до минулого року). Підприємство працює стабільно з прибутками.
ТОВ «Вендичанська цегла» - за 2014 рік обсяг реалізованої продукції склав                         1,1 млн. грн.(110,8 %). Підприємство в серпні місяці поточного року призупинило роботу в звязку з поломкою печі та припиненням поставки вугілля з Східних регіонів. На даний час іде пошук нових постачальників вугілля і паралельно виконуються роботи по ремонту печі. При вирішенні даних проблем підприємство розпочне роботу. Головна проблема - поставка вугілля.
ДП «Юрковецький спиртовий завод» - з 2009 року підприємство не працювало. За погодженням з Радою кредиторів планується відновлення роботи підприємства – проводиться капітальний ремонт приміщень та метрологічна повірка обладнання, підготовка до проведення атестації виробництва та акредитації виробничої лабораторії для отримання ліцензії на випуск спирту ректифікованого вищої очистки, ремонт обладнання, виготовлення дозволів, ліцензій тощо). На сьогоднішній день на завод прийнято 63 працівники. Планується довести кількість працюючих до 90 чоловік.
Інвестиційна діяльність. В рамках Програми підтримки територіального співробітництва країн Східного партнерства (Україна - Молдова) за результатами конкурсного відбору, проект по Сугаківській сільській раді (загальний бюджет – 2,0 млн. грн.) успішно пройшов обласний конкурсний відбір та надісланий Кабміну для отримання експертного висновку.
В 11 обласному Конкурсі проектів розвитку територіальних громад взяли участь 6 проектів. Визнані переможцями три: Вендичанська селищна рада (загальний бюджет проекту – 310,0 тис. грн.), Серебринецька сільська рада (загальний бюджет проекту – 70,0 тис. грн..) та Яришівська сільська рада (загальний бюджет проекту – 65,0 тис. грн).
Територіальним центром соціального обслуговування населення РДА взято участь в Конкурсі «Програма Кусаноне» (Японія).
На Конкурс Українського фонду соціальних інвестицій подали проекти 4 територіальні громади: Вендичанська селищна (загальний бюджет проекту – 872,9 тис. грн.), Немійська сільська рада (загальний бюджет проекту – 1,0 млн. грн.), Сугаківська (загальний бюджет проекту –500,0 тис. грн.) і Серебрійська (загальний бюджет проекту – 980,0 тис. грн.)
Наш район, один з 8 – ми районів області, за підсумками конкурсу, визначений переможцем та відібраний для участі у ІІІ фазі проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».
В жовтні місяці 2014 року проведено вступний семінар – тренінг, на якому учасникам було представлено презентацію Проекту та підписано Угоду про партнерство.
На сьогоднішній день 19 територіальних громад району подали заявки на участь в Конкурсі проекту. Визнано переможцями сільські ради: Серебринецьку, Сказинецьку, Тропівську та Юрковецьку. Слідянська та Сугаківська сільські ради – в резерві. Проектом передбачається в цілому виділити кошти в сумі 40,0 тис. доларів США.
    Бронницькою ЗОШ І-ІІ ст.. подано заявку у Фонд «Монсанто» в Програму соціальних інвестицій “Україна – житниця майбутнього” 2014 (загальний бюджет проекту – 200 тис. грн.).
Тимчасово призупинений інвестиційний проект ТОВ «УК-ЕСКАР» з виробництва м’яса індиків. З метою використання даного обʼєкта інвестування на перспективу, розроблено та подано презентаційні матеріали до Департаменту регіонального економічного розвитку ОДА.
Робота з грантової діяльності в районі на сьогоднішній день триває.
    В ході реалізації районної Програми «Власний дім» за 2014 рік відділом містобудування та архітектури райдержадміністрації було надано послуг населенню з питань забудови житлових будинків та господарських споруд в кількості:
-    теоретичного характеру - 41;
-    практичного характеру - 16.
    З минулий рік відділом видано 22 будівельних паспорти індивідуальним забудовникам на будівництво індивідуальних житлових будинків та господарських споруд.
    Видано 5 містобудівних умов та обмежень забудовникам на виробничі об’єкти.
    Станом на 01.01.2015 року введено в експлуатацію 1166,4 кв. м індивідуального житла та господарських споруд.
В галузі житлово-комунального господарства.
На території району на даний час знаходиться 38 паспортизованих сміттєзвалищ, одне сміттєзвалище було закрите. В квітні місяці 2014 року документи всіх сміттєзвалищ були подані на перереєстрацію до Департаменту екології та природних ресурсів у Вінницькій області та пройшли її без зауважень.
Під час проведення заходів із благоустрою та наведенню належного санітарного стану населених пунктів було ліквідовано 24 несанкціонованих звалищ, шляхом прибирання та зачищення територій, вивезено (28,9 м3 сміття).
По чотирьох населених пунктах району (Немія, Серебрія, Юрківці, Озаринці) організовано централізований збір та вивезення сміття на міське сміттєзвалище.
По селищній та 27 сільських радах розроблені та затверджені в Могилів-Подільському Міськрайонному управлінні Держсанепідслужби схеми санітарної очистки населених пунктів  району та схеми збору та вивезення сміття.
Спільно з Управлінням Держсанепідслужби розроблено карту розташування сміттєзвалищ по населеним пунктам району.
Водопостачання населення здійснюється за допомогою 29 водогонів, які знаходяться в комунальній власності селищної та сільських рад. Централізованим водопостачанням охоплено 87,1% населення. Виконано інвентаризацію комунальних водогонів та проведено їх обстеження, 70% водопровідних мереж знаходяться в задовільному стані, 30% водогонів потребують проведення капітального та поточного ремонтів.
На 66 об’єктах водопостачання відведені санітарно-охороні зони та встановлені огорожі. Проведено обстеження 302 криниць загального користування, що становить 30,5% від загальної кількості, з них в 170 криниць проведено роботи по їх очищенню та дезінфекції, що становить 54,1%,  визначені захисні прибережні смуги біля річок, які протікають по території району.
Проведено ремонти 46 пам’ятників загиблим воїнам, 43 братські могили прибрано та зачищено, на 71 кладовищі проведено роботи по благоустрою, очищено  121 км берегів біля річок, приведено в належний санітарний стан дворові території, парки, сквери, спортивні майданчики.
Проведено ремонтні роботи дорожнього покриття по вул. Жовтнева с. Ломозів Могилів-Подільського району на суму 158,2 тис. грн. - кошти державної субвенції, вул. Шевченка с. Мервенці, на суму   238,8718 тис. грн. та вул. Озаринецькій с. Немія на суму 173,1986 тис.грн. Проведено поточних ремонт комунальних доріг населених пунктів (Бандишівка, Бронниця, Озаринці, Серебрія, Серебринець, Хоньківці, Грушка, Пилипи) на загальну суму 166,0 тис. грн. Для більш ефективного проведення ремонтних робіт по дорожньо-мостовому господарству необхідно провести обстеження комунальних доріг, виготовити дефектні акти та проектно-кошторисну документацію.
За рахунок коштів інвесторів виконано ремонтні роботи на дорогах місцевого значення:
-    Слобода – Шаргородська – Тропова - Яришів на відрізку Яришів - Жеребилівка на суму 300 тис. грн.;
-    Грушка - Садки та Грушка - Вільно на суму 50 тис. грн.
Продовжується робота над виготовленням грошової оцінки доріг комунальної власності.
В малому підприємництві району За 2014 рік в районі започаткували діяльність 70 суб’єктів підприємництва, з яких 3 юридичних та 67 фізичних осіб – підприємців. Припинили діяльність 143 СПД (6 юридичних та 137 фізичних осіб-підприємців).
Одним з дієвих шляхів розвитку підприємницької діяльності в сільській місцевості є фермерство. На території району здійснюють свою діяльність                       74 фермерських господарства, в користуванні яких знаходиться 11,2 тис. га сільськогосподарських угідь. Сільськогосподарську продукцію виробляють також           9 господарських товариств та 12 приватних підприємств. У приватному секторі сільськогосподарську продукцію виробляють майже 15 тисяч господарств населення.
Спостерігається тенденція збільшення надходжень від малого та середнього бізнесу до місцевого бюджету.
Згідно даних Могилів-Подільської ОДПІ за 2014 рік до місцевого бюджету від платників податків району надійшло податкових надходжень 19928,2 тис. грн., в т.ч. від діяльності малого та середнього бізнесу надійшло коштів в сумі 10400,0 тис. грн.
Торгівля. Обсяг роздрібного товарообороту за 9 місяців 2014 року склав                   77,0 млн. грн., або 105% до відповідного періоду 2013 року.
    Обсяг товарообороту в розрахунку на душу населення склав 2283,8 грн.
У непростих демографічних і соціально-економічних умовах здійснюється модернізація мережі навчальних закладів з метою більш ефективного використання їх матеріально-технічних, кадрових, фінансових, управлінських ресурсів для забезпечення доступності та якості освіти. Так, на початку року проведені громадські обговорення якості надання освітянських послуг на зборах  жителів територіальних громад у всіх населених пунктах району.
Для надання освітніх послуг в районі функціонує:
    ДНЗ -19
     СЗШ  І  ступенів   -  6
     СЗШ І-ІІ ступенів      -  14
    СЗШ  І-ІІІ ступенів   -  12
    В тому  числі:
    НВК  І-ІІІ   ступенів , гімназія  -1
    НВК 1-ІІІ  ступенів- ДНЗ-1
    НВК І-ІІ ступенів- ДНЗ – 3
    НВК І  ступеню- ДНЗ – 1
Охоплено навчанням 2249 учнів .
Проведено ремонт 12 шкільних харчових блоків з поновленням технологічного інвентарю та меблів (в Козлівській, Кукавській, Озаринецькій, Серебрійській, Сугаківській, Борщівецькій, Кричанівській, Липчанській, Немійській, Оленівській, Сказинецькій та Садецьких школах)
Завершено роботу щодо відновлення  та облаштування внутрішніх вбиралень в усіх школах району.
Триває забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів сучасними навчальними комп’ютерами , підключення їх до мережі Інтернет. Станом на 1 вересня 2014 року до мережі Інтернет підключено 23 СЗШ району, або 71,8 % до потреби, наявна комп’ютерна техніка в 26 СЗШ району. Для 6 СЗШ району необхідно закупити комп’ютерну техніку додатково, а для 8 СЗШ району необхідно придбати обладнання для підведення Інтернету.
Для стабільного функціонування шкіл організовано підвезення 330 школярів та 40 педагогів , які проживають за межею пішохідної доступності, до місць навчання              (роботи) і додому, що становить 100 % до потреби. Автопарк шкільних автобусів у районі діє з 2003 року. Частина машин потребує немалих затрат на належне технічне забезпечення та обслуговування. Актуальним є питання поповнення та оновлення автопарку. Станом на 01.09.2014 року здійснено поточний ремонт всіх шкільних автобусів на суму 81 673 гривні, які були передбачені в кошторисних призначеннях загальноосвітніх шкіл.
Проводилась послідовна робота щодо збереження здоров’я дітей, зокрема, організовано літній відпочинок учнів. При навчальних закладах району працювало 26 таборів з денним перебуванням дітей. Відпочинком охоплені 1675 учнів. Бюджетом було передбачено 150 тис. грн. Крім того, залучено на оздоровлення дітей та підлітків 74 тис. грн. позабюджетних коштів.
Протягом 2014 року реалізовувались заходи Програми «Сільська школа», виконання якиїх неодноразово заслуховувалось на сесіях районної ради, комісіях з питань освіти, колегіях райдержадміністрації.
25 вересня 2014 року 33 сесією районної ради 6 скликання була прийнята «Районна цільова програма роботи з обдарованими дітьми та молоддю на 2014-2017 роки».
Проведена значна робота по підготовці освітніх закладів до нового 2014-2015 навчального року. Було залучено біля 800 тис. грн. бюджетних та позабюджетних коштів:
-замінено старі  віконні рами на металопластикові (50 шт.);
- відремонтовано та облаштовано пічок (126 шт.);
- замінено старі двері на нові (44 шт.).
Здійснено поточний ремонт котельні Озаринецької СЗШ 1-111 ст. На ці цілі з обласного бюджету було виділено 81 тисяча гривень.
В жовтні 2014 року було здійснено заміну 9 вікон на металопластикові в Сугаківській СЗШ 1-111 ст. за рахунок Сугаківської сільської ради.
Поряд із досягнутими результатами залишається ряд  гострих проблем, які стримують розвиток, не дають можливості забезпечити нову якість освіти, адекватну нинішній історичній епосі, серед яких актуальними є :
- низький рівень фінансово-економічного, матеріально-технічного, навчально-методичного та інформаційного забезпечення навчальних закладів;
- слабка мотивація суспільства та бізнесу до інвестування освіти.
Медична галузь. В структурі центру первинної медико-санітарної допомоги  функціонує 11 амбулаторій загальної практики-сімейної медицини та 41 ФАП.
Всього в районі функціонує 133 ліжка денного стаціонару. На базі приписної амбулаторії ЗПСМ діє пункт невідкладної медичної допомоги. Зважаючи на потребу в наданні невідкладної медичної допомоги населенню у вечірній та нічний час, з врахуванням звернень громадян, функціонує пункт швидкої медичної допомоги тимчасового базування на базі Вендичанської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини.
З метою поліпшення матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів району за рахунок субвенцій сільських рад проведено поточні  ремонти в 2 амбулаторіях ЗПСМ та 4 ФАПах району.
За 2014 рік за бюджетні кошти придбано медикаментів на суму 117,6тис. грн., в тому числі за кошти субвенцій сільських рад придбано медикаментів на суму 25,5 тис.грн.; придбано за кошти субвенцій сільських рад обладнання та інструментарію на суму 10,4 тис. грн; виписано пільгових рецептів на суму 167,5 тис. грн. За рахунок субвенції з державного бюджету на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою виписано рецептів на суму 78,5 тис.грн..
Мережа закладів культури району – 92 обєкти, з них:
-    клубних закладів - 50, з яких 21 будинки культури (в т.ч. районний Будинок «Дружба»), 29 сільські клуби,
-    бібліотечних закладів – 40, з них 1 – центральна районна бібліотека, 1-селищна, 38 сільських і 3 пункти видачі;
-    Вендичанська дитяча музична школа – 1;
-    музей -1 (районний музей етнографії та народного мистецтва ім.Марії Руденко).
Комп`ютерами забезпечено 27 бібліотек. З них 16 підключено до мережі Інтернет, що становить 40%. 10 бібліотек користуються електронною поштою.
Станом на 01.11.2014 року 70% бібліотечної мережі комп’ютеризовані.
Для сільських бібліотек придбано 2 електронні книги, 1 планшет.
Ремонти:
-    в задовільному стані 26 клубних, 27 бібліотечних закладів,
-    в стадії ремонту 4 клубних та 4 бібліотечних заклади,
-    потребують ремонту клубних 11закладів, 10 бібліотечних закладів,
Проблеми:
-    опалення закладів культури району,
-    придбання музичної апаратури для клубних закладів,
-    поповнення бібліотечних фондів.
В ході реалізації державної інформаційної політики, спрямованої на утвердження свободи слова, створення умов для безперешкодного доступу до інформації, розвитку і поліпшення інформаційної інфраструктури, забезпечення прозорості, відкритості діяльності органів виконавчої влади, в 2014  році на офіційному веб-сайті РДА створено нові розділи: «Інформація для переселенців»; «Децентралізація влади»; «Допомога заради миру».
Самооборона
З метою з охорони громадського порядку і державного кордону в Могилів-Подільському районі 18.04.2014 року створено районний штаб, який здійснює координацію дій формувань самооборони, чисельністю близько 650 чоловік в 47 населених пунктах. Їх робота полягає в допомозі органам СБУ, МВС та прикордонному загону з охорони громадського порядку і ділянки державного Україно-Молдовського кордону шляхом спільного патрулювання та несення чергової служби на двох з шести організованих блокпостах.
З двома районами - Чернівецьким та Муровано-Куриловецьким погоджено спільні Плани дій громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону в разі ускладнення суспільно-політичної обстановки в регіоні.
З числа загонів самооборони утворені мобільна група начальника штабу в кількості 40 чоловік та загін підтримки прикордонного загону в кількості 50 чоловік.
Допомога армії здійснюється за рахунок благодійних внесків суб’єктів підприємницької діяльності, сільгоспвиробників, жителів району, які акумулюються на рахунку «Районного організаційного комітету по наданню допомоги Збройним Силам України в зоні АТО».
За період з 25.07.2014 року оргкомітетом придбано матеріальних засобів та профінансовано окремі заходи на суму 262,5 тис. грн. А саме придбано:
1. Бронежилетів - 12 штук.
2. Обмундирування - 64 комплекти.
3. Шоломи – 11 штук.
4. Взуття – 38 пар.
5. Надано допомоги продуктами харчування в кількості 13,2 тонн. З них відправлено 5,5 тонн для бійців Вінницького 9 - го батальйону Територіальної оборони, 1,4 тонни - Вінницькому клінічному медичному центру Повітряних Сил України та     6,3 тонни батальйону «Айдар».
6. Надано засобів індивідуальної гігієни - 200 кг.
    З цих коштів значну суму виділено на пальне для доставки військовослужбовців та допомоги в зону АТО, виділено матеріальну допомогу двом сімям загиблих, надано допомогу на лікування пораненим бійцям та на придбання іншого обладнання, необхідного у зоні АТО.
У сфері захисту населення і територій району від можливих надзвичайних ситуацій в 2014 році вперше після реформування аграрного сектору району було приділено увагу непридатним до використання засобам захисту рослин.
Так, згідно рішення 18 сесії 6 скликання Могилів-Подільської районної ради № 257 від 5.03.2013 року, яким було затверджено районну «Програму утилізації заборонених та непридатних до використання засобів захисту рослин на території Могилів-Подільського району на 2013 рік», з районного бюджету було виділено субвенцію в сумі 40 тисяч гривень сільським бюджетам десяти сільських рад на перезатарення 30-ти тон отрутохімікатів. Дану Програму виконано в повному обсязі аварійно-рятувальним загоном спеціального призначення Вінницького управління Державної служби надзвичайних ситуацій.
Для вдосконалення форм і методів підготовки органів місцевого самоврядування, їх керівного складу щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій та організації ліквідації їх наслідків, організації життєзабезпечення потерпілого населення в 2014 році проведено:
- командно-штабне тренування органів управління цивільного захисту Могилів-Подільського району за темою: «Дії органів управління та сил спеціалізованих служб цивільного захисту району при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації на гідроспорудах Новодністровського каскаду ГЕС»;
- навчання у кожному півріччі:
- з практичним розгортанням роботи евакуаційних комісій та інших евакуаційних органів (ЗЕПів та ПЕПів) щодо проведення заходів планової евакуації населення в умовах мирного часу та в особливий період;
- з населенням, яке мешкає у зонах можливого катастрофічного затоплення у разі виникнення надзвичайної ситуації на гідроспорудах Новодністровської ГЕС; у разі виникнення аварій на автомобільному та залізничному транспорті при перевезенні небезпечних вантажів;
- 22 особи пройшли навчання у Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області.
Згідно плану основних заходів цивільного захисту області проведено штабне тренування з питань надзвичайних ситуацій.
В 2014 році відповідно до календарного плану спортивно-масових заходів району проведено 35 спортивно-масових змагань, в яких взяли участь більше 2 тис. спортсменів.
Протягом року проводилися районні змагання з волейболу, футболу, настільного тенісу, гирьового спорту, шашок, шахів, баскетболу, легкої атлетики.
На території району діє районна дитячо-юнацька спортивна школа, філії якої працюють в Озаринецькій, Вендичанській, Серебрійській, Серебринецькій, Хоньковецькій, Сугаківській СЗШ І-ІІІ ст., Немійській та Бронницькій СЗШ І-ІІ ст. На відділеннях футболу займається 186 чол., волейболу - 136 чол., настільного тенісу -      54 чол. Всього по району до занять в ДЮСШ залучено 376 дітей з різних сіл. Власних спортивних споруд школа немає, тому приміщення орендуються в загальноосвітніх школах.
Спортсмени району активно беруть участь в обласних змаганнях. Протягом 2014 року в 25 обласних змаганнях з різних видів спорту взяли участь біля 200 чоловік.
За результатами проведеної роботи протягом 2014 року забезпечено 100% охоплення соціальними послугами сімей опікунів та піклувальників.
З метою виявлення та попередження сімейного неблагополуччя проінспектовано 181 сім’я з неповнолітніми дітьми, всі охоплені соціальними послугами, з них 35 сімей з неповнолітніми дітьми поставлено на облік. 117 сімей, в яких виховується 315 неповнолітніх дітей, перебувають на обліку, що на 22 % менше, ніж у минулому році. 53 сім’ї охоплені соціальним супроводом, що в порівнянні з минулим роком на 37% менше.
Забезпечено 100 % охоплення соціальним супроводом сімей, в яких діти перебували на обліку у службі у справах дітей через ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків (13 сімей – 32 дитини).
Забезпечено соціальне супроводження 5 прийомних сімей, які взяли на виховання 10 дітей, 2 будинки сімейного типу – 15 дітей-вихованців.
З метою соціальної підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сприяння їх адаптації до самостійного життя у громаді вручено «іменні стипендії» за 2014 рік 30 «соціальним» студентам району на суму 34 тис. грн.
Станом на 01.10.2014 року на обліку в службі у справах дітей перебуває 88 дітей  з різних категорій, що складає 2,11 % від загальної кількості неповнолітніх в районі (4213).
В банку даних кандидатів на усиновлення перебувала 1 сім’я. В 5 прийомних сімях проживає 7 дітей та 3 осіб, з числа дітей-сиріт. Сімейними формами виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування було охоплено 94% дітей, що значно вище середньо обласного показника (82%).
В 2014 році передано в міськрайонний суд 5 справи щодо встановлення статусу дітей, позбавлених батьківського піклування. Це свідчить про покращення ситуації в районі щодо сімей, які опинились в складних життєвих обставинах.
Протягом 2014 року взяли участь в 34 профілактичних рейдах «Неблагополучна родина», «Підліток у вечірню годину», «Урок», «Канікули» та обстежили умови проживання 89 сімей.
Ведеться єдиний електронно-статистичний облік (Єдиний банк даних) дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та громадян, які бажають взяти їх на виховання, який заповнюється по мірі надходження інформації.
У 2014 році продовжувалась видача посвідчень батьків та дітей з багатодітної сім’ї, які надають можливість отримувати встановлені законодавством для таких сімей пільги. Всього видано посвідчень – 1002, з них батькам – 309, дітям – 693.
За відповідальне виховання 5 і більше дітей, 172 багатодітних матерів району нагороджено почесним званням України «Мати-героїня».
Влітку 2014 року різними формами відпочинку та оздоровлення було охоплено 1768 дітей.
 
2. Цілі та пріоритети на 2015 рік.
Метою економічного та соціального розвитку району у 2015 році є концентрація зусиль всіх гілок виконавчої влади для забезпечення позитивних структурних зрушень в економіці шляхом підвищення її конкурентоспроможності як основи для збалансованого зростання та послідовного підвищення рівня і якості життя населення.
Пріоритетними напрямками економічного та соціального розвитку району на 2015 рік є:
В сфері захисту територіальної цілісності району:
- виділення земельної смуги для обладнання смуги інженерних споруд уздовж лінії державного кордону;
- облаштування пунктів пропуску через державний кордон в межах району;
- облаштування об’єктів підвищеної небезпеки автоматизованими системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення, відповідно до вимог чинного законодавства;
- формування добровольчих військових підрозділів територіальної оборони та їх матеріально-технічне забезпечення. Проведення комплексу навчальних заходів бійців територіальної оборони.
3.1.В соціально-гуманітарній сфері:
- гарантований соціальний захист та пенсійне забезпечення населення району, в тому числі тимчасово розселених громадян-вимушених переселенців з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя;
- соціальна підтримка та пенсійне забезпечення, відповідно до чинного законодавства, сімей військовослужбовців, що загинули під час проведення АТО на Сході України, а також сімей героїв Небесної Сотні з Вінниччини;
- подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, покращення якості життя дітей соціально вразливих груп;
- забезпечення високих стандартів навчання, активізація співпраці в освіті;
- створення сучасних навчальних програм та подальше покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів, реалізація обласних програм: «Обдарована дитина», «Сільська школа», «Шкільний автобус», тощо;
- поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я та забезпечення виконання заходів відповідно до прийнятих програм щодо покращення стану здоров’я нації. Підвищення якості медичного обслуговування;
- сприяння повній, продуктивній зайнятості населення;
- розвиток туристично-рекреаційної сфери, збереження культурної спадщини та сприяння розвитку культури і мистецтва;
- сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження;
- реалізація заходів з розвитку фізичної культури та спорту;
- розвиток індивідуального житлового будівництва в населених пунктах району.
В економічній сфері:
- відновлення об’єктів промислового виробництва району та залучення інвестицій;
- підвищення конкурентоспроможності агропромислового комплексу на основі інтенсифікації виробництва та впровадження інвестиційних проектів в галузі рослинництва, тваринництва та інфраструктурі зберігання сільськогосподарської продукції;
- розвиток овочівництва та інфраструктури для збереження виробленої продукції з використанням сучасних технологій зберігання продукції;
- розвиток тваринництва шляхом інтенсифікації галузі;
- впровадження ресурсо - та енергозберігаючих технологій в системі життєзабезпечення населених пунктів;
- подальше формування позитивного інвестиційного іміджу району. Популяризація інвестиційного привабливості району через соціальні мережі та офіційні веб-портали;
- здійснення структурних перетворень в сфері торгівлі та послуг, направлених на підвищення якості обслуговування;
- продовження політики стабільності та прозорості на засадах, визначених Бюджетним кодексом України, розширення податкової бази, посилення платіжної дисципліни щодо виконання податкових зобов’язань;
- розвиток транспортної інфраструктури району;
- подальший розвиток міжрегіонального, міжнародного та транскордонного співробітництва;
- розвиток сільськогосподарської обслуговуючої кооперації;
- посилення боротьби з тіньовою зайнятістю.
В сфері природокористування, безпеки виробництва і життєдіяльності людини:
- реалізація державної політики у сфері захисту населення і територій району від можливих надзвичайних ситуацій. Приведення у належний технічний стан захисних споруд;
- реалізація державної політики у сфері безпеки виробництва та охорони праці;
- забезпечення земельними ділянками військовослужбовців, які беруть участь у антитерористичній операції на Сході України.
В сфері розвитку громадянського суспільства:
- забезпечення підвищення якості державного управління, прозорості, відкритості діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, подальший розвиток свободи слова і думки;
- реалізація державної молодіжної політики та підтримка сім’ї, як основи суспільства;
- зміцнення законності і правопорядку, належне забезпечення конституційних прав та інтересів громадян і держави. Посилення боротьби з корупцією;
- проведення економічного та статистичного аналізу ефективного виконання районних программ;
- залучення територіальних громад до розробки програм з комплексного розвитку територій, які реалізуються за рахунок районного, обласного і державного бюджетів та завдяки міжнародній технічній допомозі.

3. Шляхи розв’язання головних проблем та досягнення поставлених цілей.
Досягнення поставленої мети буде здійснюватись через реалізацію пріоритетів у сфері захисту територіальної цілісності району, соціально-гуманітарній сфері, економічній сфері, у сфері природокористування, безпеки виробництва і життєдіяльності людини, а також в сфері розвитку громадянського суспільства.

3.1. В сфері захисту територіальної цілісності району.

3.1.1. Пріоритет 1. Виділення земельної смуги для обладнання смуги інженерних споруд уздовж лінії державного кордону
Шляхи досягнення:
- сприяння у виготовленні документації із землеустрою щодо відведення земельних ділянок для обладнання інженерних споруд уздовж лінії державного кордону;
- погодження виготовлених документацій та реєстрацію земельних ділянок здійснювати в найкоротші терміни.
Очікуваний результат:
- виділення земельних ділянок забезпечить можливість облаштування смуги державного кордону.
3.1.2. Пріоритет 2. Облаштування пунктів пропуску через державний кордон в межах району
Шляхи досягнення:
-    сприяння у виготовленні правовстановлюючих документів на земельні ділянки, на яких розміщені пункти пропуску через державний кордон, що знаходяться на території району;
-    забезпечити повне огородження та належне освітлення території пункту пропуску;
-    забезпечити належну напругу в мережі енергопостачання;
-    забезпечити пункт пропуску системою резервного енергопостачання;
-    забезпечити водопостачання пункту пропуску;
-    забезпечити належні санітарно-гігієнічні умови для складу прикордонного наряду та осіб, які прямують через державний кордон;
-    підтримувати у належному стані під’їзні шляхи до пункту пропуску.
Очікувані результати:
- земельні ділянки, на яких ролзміщені пункти пропуску через державний кордон, буде зареєстровано в Національній кадастровій системі та буде зареєстровано право постійного користування ними;
- вирішення питання в повній мірі належного функціонування місцевого пункту пропуску.
3.1.3. Пріоритет 3. Облаштування об’єктів підвищеної небезпеки автоматизованими системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення, відповідно до вимог чинного законодавства
Шляхи досягнення:
-    обладнання автоматизованої системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення на об’єктах підвищеної небезпеки району на наступних обєктах:
* АЗС № 1ПП «ОККО» с. Немія;
* АЗС № 31, 32 ТОВ «Сегіна» с. Немія;
* елеватор ПП «Кряж» смт. Вендичани;
* ДП «Юрківецький спиртовий завод»;
-    здійснення перевірок об’єктів, які підлягають обладнанню автоматизованими системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення;
-    внесення відповідних приписів із зазначенням строків, виконання даних заходів;
-    одержання керівниками об’єктів необхідно одержати вихідні данні на розробку проектної документації на монтаж системи раннього виявлення та провести його монтаж.
Очікувані результати:
Монтаж систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій убезпечить роботу потенційно небезпечних підприємств, шляхом оповіщення про види аварійних ситуацій, фактори пожежі, утворення вибухонебезпечних концентрацій, заблокує роботу обладнання підприємства при аварії. Що в свою чергу забезпечить безпеку життя и здоров’я працівників, відвідувачів, проживаючого поруч населення та попередить руйнування та пошкодження  будівель та споруд, а також обладнання.
3.1.4. Пріоритет 4. Формування добровольчих військових підрозділів територіальної оборони та їх матеріально-технічне забезпечення. Проведення комплексу навчальних заходів бійців територіальної оборони.
На особливий період для району заплановано створення двох загонів оборони та роти охорони. Їх матеріально-технічне забезпечення покладається на органи місцевого самоврядування. На даний період керівний склад цих військових формувань проходить двотижневу підготовку.
Шляхи досягнення:
- виділення приміщень для постійного місця дислокації особового складу;
- наявність коштів для належного матеріально-технічного забезпечення.
Очікуваний результат:
- забезпечення оборони, охорони жителів та належного функціонування промислового та сільськогосподарського комплексів району.

3.2. В соціально-гуманітарній сфері:

3.2.1. Пріоритет 1. Гарантований соціальний захист та пенсійне забезпечення населення району, в тому числі тимчасово розселених громадян-вимушених переселенців з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя
Шляхи досягнення:
- забезпечення моніторингу виплати поточної заробітної плати на економічно активних підприємствах та вжиття невідкладних заходів щодо ліквідації заборгованості з неї;
- удосконалення механізмів колективно-договірного регулювання оплати праці, недопущення необґрунтованого зменшення розміру заробітної плати;
- забезпечення підвищення вартості найманої робочої сили сільськогосподарських працівників, довівши її рівень до середнього у галузях економіки району;
- надання державних соціальних допомог, пільг, компенсацій, в тому числі тимчасово розселеним громадянам - вимушеним переселенцям з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя. Дієвий контроль за ефективним і раціональним використанням державних коштів;
- виконання заходів „Програми вдосконалення системи соціального захисту населення Могилів-Подільського району на 2011-2015 роки”. Фінансування на 2015 рік всього по Програмі за рахунок районного бюджету – 256,0 тис. грн.;
- створення умов для належного функціонування стаціонарного відділення для постійного проживання територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в рамках районної «Програми створення належних умов проживання одиноких престарілих та інвалідів в Могилів-Подільському районі на 2012-2016 роки». Фінансування на 2015 рік всього по Програмі за рахунок районного бюджету –          250,0  тис. грн., за рахунок селищного, сільських бюджетів – 200,0 тис. грн..;
- забезпечення, згідно календарних графіків, фінансування пенсійних виплат пенсіонерам міста та району, в тому числі тимчасово розселеним громадянам — вимушеним переселенцям з Донецької і Луганської областей, АР Крим та                       м. Севастополя;
- забезпечення проведення перерахунків пенсій відповідно до чинних законодавчих актів України пенсіонерів міста та району, в тому числі тимчасово розселених громадян - вимушених переселенців з Донецької і Луганської областей, АР Крим та                       м. Севастополя.
4.1.3.Очікувані результати:
- зростання добробуту та підвищення життєвого рівня населення;
- соціальна підтримка громадян, які опинилися в скрутних життєвих обставинах;
- створення умов для зростання заробітної плати, ліквідація та недопущення заборгованості із її виплати;
- підвищення  частки оплати праці в структурі доходів населення;
- подальше підвищення середньомісячної заробітної плати, яка протягом 2015 року зросте на 3,3%. що дозволить збільшити середню заробітну плату до 2350 грн. в середньому по району;
- своєчасна та в повному обсязі виплата пенсій та допомог пенсіонерам міста та району, в тому числі тимчасово розселених громадян - вимушених переселенців з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя;
- вдосконалення якості надання послуг громадянам, в тому числі тимчасово розселеним громадянам - вимушеним переселенцям з Донецької і Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя.
3.2.2. Пріоритет 2. Соціальна підтримка та пенсійне забезпечення , відповідно до чинного законодавства, сімей військовослужбовців, що загинули під час проведення АТО на Сході України, а також сімей героїв Небесної Сотні з Вінниччини.
Шляхи досягнення:
- своєчасне встановлення статусу «Член сім’ї загиблого» та «Інвалід війни»;
- надання пільг, передбачених  Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- соціальний супровід сімей загиблих військовослужбовців та військовослужбовців, які отримали інвалідність, пов’язану з захистом Батьківщини.
Очікувані результати:
- соціальний захист членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції та військовослужбовців, які стали інвалідами під час виконання обов’язків військової служби;
- організація роботи по їх забезпеченню протезно-ортопедичними засобами та надання інших пільг, передбачених законодавством.
3.2.3. Пріоритет 3. Подолання дитячої безпритульності і бездоглядності, запобігання сирітству, створення умов для всебічного розвитку та виховання дітей, покращення якості життя дітей соціально вразливих груп.
Шляхи досягнення:
 - забезпечити повне охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннє виявлення сімей, які потрапили в складні життєві обставини та вчасне надання їм підтримки;
 - організація проведення роботи щодо виплати «іменних стипендій» райдержадміністрації та районної ради студентам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 - продовжувати роботу з профілактики дитячої безпритульності і бездоглядності;
 - продовжувати виявляти на ранній стадії сім’ї, які неспроможні або не бажають виконувати виховні функції та забезпечення захисту прав дітей, які виховуються в таких сім'ях;
 - продовжувати наповнення ЄІАС «Діти» у відповідності до вимог діючого законодавства України;
 - продовжити впроваджувати в районі приоритетні напрямки виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 - сприяти залученню місцевих громад до вирішення  проблем дітей,сімей та молоді, які опинились у складних життєвих обставинах.
Очікувані результати:
- зменшення кількості дітей кризових категорій;
- зменшення кількості злочинів;
- підвищиться рівень обізнаності в правовому полі дітей, підлітків, батьків;
- збільшиться відсоток дітей, охоплених сімейними формами виховання.
3.2.4. Пріоритет 4. Забезпечення високих стандартів навчання, активізація співпраці в освіті.
Шляхи досягнення:
- забезпечення кваліфікованими педагогічними кадрами навчально-виховних закладів освіти району;
-    оновлення змісту, форм і методів організації навчально-виховного процесу на засадах особистісної орієнтації, компетентного підходу;
-    підвищення ефективності навчально-виховного процесу на основі впровадження психолого-педагогічної науки, педагогічних інновацій, інформаційно-комунікаційних технологій;
-    забезпечення оптимального співвідношення інваріантної і варіативної частин, суспільно-гуманітарної, природничо-математичної, технологічної і здоров’язбережувальної складових змісту загальної середньої освіти;
-    створення умов для диференціації навчання, посилення професійної орієнтації, забезпечення профільного навчання, індивідуальної освітньої траєкторії розвитку учнів відповідно до їх особистісних потреб, інтересів і здібностей;
-    вивчення потреб та забезпечення розвитку обдарованих дітей, розроблення індивідуальних методик організації їх навчання та соціалізації, проектування особистісно-розвивального середовища обдарованих дітей і молоді;
-    забезпечення учасникам навчально-виховного процесу соціальних гарантій, визначених законодавством.
Очікувані результати:
-    створення системи освіти нового покоління, що забезпечуватиме випереджувальний розвиток дитини як особистості;
-    поліпшення ефективності навчання, підвищення конкурентоспроможності вітчизняної освіти за рахунок забезпечення фундаментальності та практичної спрямованості навчальних програм;
-    забезпечення ефективності реалізації стратегічних напрямів розвитку освітньої галузі, результативне функціонування всіх її підсистем;
- підготовка педагогічних кадрів, здатних працювати на засадах інноваційних підходів до організації навчально-виховного процесу, власного творчого безперервного професійного зростання.
3.2.5. Пріоритет 5. Створення сучасних навчальних програм та подальше покращення матеріально-технічної бази навчальних закладів, реалізація районних програм: «Сільська школа», Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2012-2016 роки», «Районної цільової програми роботи з обдарованими дітьми та молоддю на 2014-2017 роки»
Шляхи досягнення:
- створення оптимальних організаційно - педагогічних, навчально-методичних умов для функціонування навчальних закладів;
-забезпечення будівництва та реконструкції приміщень навчальних закладів, проведення своєчасного їх ремонту (капітального та поточного), забезпечення матеріально - технічних і санітарно - гігієнічних умов для організації навчально-виховного процесу;
- завершення підключення до мережі Інтернет 4 загальноосвітніх шкіл;
- здійснення модернізації мережі навчальних закладів з урахуванням демографічної і економічної ситуації та необхідності підвищення якості освіти;
- забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів сучасними навчальними комп’ютерними комплексами, комп’ютерами;
- комплектування фондів бібліотек навчальних закладів вітчизняною та зарубіжною літературою, електронними базами даних;
-забезпечення належного технічного обслуговування та ремонт шкільних автобусів;
- оновлення та модернізація енерговитратного технологічного обладнання на харчових блоках навчально-виховних закладів району;
- здійснення заходів щодо економного витрачання навчально-виховними закладами теплової енергії шляхом проведення ремонтів котелень, дахів і заміни вікон;
- здійснення заміни технологічного обладнання харчоблоків загальноосвітніх шкіл району;
- запровадження системи багатоканального фінансування освітньої галузі району;
- реалізація заходів районної Програми «Сільська школа»;
- реалізація заходів районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2012-2016 роки;
- реалізація районної програми « Районна цільова програма  роботи з обдарованими дітьми та молоддю на 2014-2017 роки».
Очікувані результати:
- створення сприятливих умов для здобуття освіти;
- створення дієвої системи ресурсного забезпечення освіти;
- створення ефективної системи розвитку дитини - представника покоління інформаційної епохи, формування соціально і фізично зрілої творчої особистості.
3.2.6.    Пріоритет 6. Поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я та забезпечення виконання заходів відповідно до прийнятих програм щодо покращення стану здоров’я нації. Підвищення якості медичного обслуговування.
Шляхи досягнення:
-    реалізація районних програм «Репродуктивне здоров'я нації до 2015 року», «Цукровий діабет на 2010-2015 роки», «Заохочувальні місцеві стимули у галузі охорони здоров'я на 2012-2018 роки», «Протидія захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 роки»;
-    зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я;
-    підвищення рівня надання медичних послуг населенню;
-    забезпечення належного функціонування системи профілактики, діагностики та лікування хворих на цукровий діабет, туберкульоз;
-    посилення контролю за раннім виявленням передпухлинних станів та онкопатології;
-    продовження роботи по забезпеченню лікувально-профілактичних закладів району необхідним медичним обладнанням;
-    з метою профілактики ВІЛ-СНІДУ – продовження проведення санітарно-освітньої роботи серед молоді;
-    проведення пропаганди здорового способу життя, зайняття спортом, позитивних цінностей повної сім’ї шляхом проведення лекцій та бесід;
-    продовження роботи по створенню локальної мережі для ведення електронного реєстру пацієнтів та лікарняних листів.
Очікувані результати:
- подальший розвиток системи охорони здоров'я з орієнтацією на запобігання захворюванням та забезпечення високоякісної медичної допомоги населенню району;
- приведення санітарно-технічного стану будівель, споруд і мереж лікувально-профілактичних закладів району до вимог стандартів надання медичної допомоги населенню району;
- продовження експлуатаційного ресурсу будівель і споруд.
    3.2.7. Пріоритет 7. Сприяння повній, продуктивній зайнятості населення.
Шляхи досягнення:
- координація зусиль органів виконавчої влади,які пов'язані з розробленням та виконанням заходів регулювання ринку праці;
- оцінка стану ринку праці району та прогнозних параметрів трудового потенціалу, обсягів зайнятості, створення нових робочих місць та зменшення рівня безробіття;
- забезпечення професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості;
- роботодавцям з чисельністю штатних працівників  понад 20 осіб самостійно забезпечити  працевлаштування осіб, які потребують додаткових гарантій працевлаштування, у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік;
- продовження спільно з об’єднаною податковою інспекцією роботи з легалізації робочих місць та детінізації заробітної плати на суб’єктах господарювання району;
- збільшення обсягів професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, у тому числі з числа безробітних на замовлення роботодавців під конкретні робочі місц;
- надання інформаційно-консультативної та матеріальної підтримки безробітним для започаткування власної справи;
- проведення моніторингу стану забезпечення кадрами господарського комплексу району (у тому числі через аналіз вакансій, наданих роботодавцями до служби зайнятості), надання відповідної інформації органам освіти для коригування, за необхідності, обсягів і напрямів підготовки робочої сили за державним замовленням та за замовленням роботодавців.
Очікувані результати:
- створення нових робочих місць та соціальна підтримка незайнятих громадян, зареєстрованих у службі зайнятості,
- скорочення обсягів та рівня безробіття, зростання кількості зайнятих економічною діяльністю;
- заохочення суб’єктів господарської діяльності до створення нових робочих місць для працевлаштування громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці шляхом надання роботодавцю компенсації фактичних витрат по сплаті єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- працевлаштування 705 громадян, у тому числі:
•    шляхом виплати роботодавцям компенсації фактичних витрат по сплаті єдиного соціального внеску за 8 найманих працівників на новостворені робочі місця;
•     шляхом виплати одноразово допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності  6  особам;
-    залучення до участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру 155 громадян;
-    забезпечення проходження професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації не менше ніж 216 осіб;
-    надання 2 ваучерів особам старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років для підтримання їх конкурентоспроможності шляхом перепідготовки, спеціалізації за професіями для пріоритетних видів економічної діяльності.
3.2.8. Пріоритет 8. Розвиток туристично-рекреаційної сфери, збереження культурної спадщини та сприяння розвитку культури і мистецтва.
Шляхи досягнення:
- продовжити упорядкування пам’яток історії та монументального мистецтва;
- продовжувати інформаційно-рекламну кампанію (через інформаційно-туристичні центри, функції яких виконують Могилів-Подільська районна бібліотека, Районний музей етнографії та народного мистецтва імені Марії Руденко) з випуску друкованої продукції та розміщення інформації про туристичні послуги в інтернет-ресурсах;
- продовжити практику проведення безкоштовних екскурсій, екологічних та краєзнавчих заходів, подорожей та походів для дітей з малозабезпечених та неблагополучних дітей серед сільської місцевості. Організацію спортивно-оздоровчого дитячого туризму виконують спортивно-туристичних клуб «Еверест», клуб з парапланеризму (Центр повітроплавання в с. Кремінне) та громадська організація «Молодіжна організація Подільські скаути»;
- збереження мережі закладів культури району;
- збереження аматорських колективів в селах району, їх участь в районних, обласних конкурсах, фестивалях та інш.;
- відзначення 100-річчя від дня народження Заслуженого працівника культури України Марії Авксентіївни Руденко;
- оновлення бібліотечних закладів та створення їх іміджу як сучасних бібліотек;
- продовження грантової діяльності;
Очікувані результати:
- збереження в належному стані пам'яток культурної спадщини;
- збереження та розвиток туристично-рекреаційної сфери, розвиток туристично-краєзнавчої роботи;
- збереження, відтворення та популяризація української культури, народної творчості, аматорського мистецтва;
- поповнення новими експонатами музейного фонду;
- участь в обласних та інших конкурсах;
- підключення до мережі Інтернет сільських бібліотек.
3.2.9. Пріоритет 9. Сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження
Шляхи досягнення:
- пропаганда книги і читання, яка повинна здійснюватися на рівні інформаційної політики;
- надання районною газетою «Слово Придністровя» площ для програм і матеріалів, які ставлять за мету популяризацію вітчизняної книги і читання серед населення;
- удосконалення функціонування бібліотечної сфери;
- передбачити відрахування із місцевих бюджетів на закупівлю україномовної літератури для поповнення фондів сільських та шкільних бібліотек, для передплати періодичних видань для бібліотек усіх рівнів;
- сприяти отриманню приміщень у будівлях, що знаходяться в комунальній власності громад та їх оренди на пільгових умовах українськими видавництвами.
Очікувані результати:
- популяризація серед різних вікових груп населення книги і читання, як важелів впливу на формування людської особистості, нації та держави.
3.2.10. Пріоритет 10. Реалізація заходів з розвитку фізичної культури та спорту
Шляхи досягнення:
- охоплення заняттями фізичною культурою та масовим спортом понад 10% населення району;
- приведення у відповідність до санітарно-гігієнічних вимог спортивних майданчиків;
- залучення до регулярних занять фізичною культурою і спортом дітей;
- забезпечення ефективності функціонування системи дитячо-юнацького спорту шляхом збереження мережі районної дитячо-юнацької спортивної школи, удосконалення навчально-виховного процесу;
- проведення не менше 35 спортивно-масових заходів та змагань серед широких верств населення району, до яких залучити більше 2,0 тис. спортсменів;
- забезпечення гідного представництва району у обласних та Всеукраїнських змаганнях шляхом створення належних умов для підготовки збірних команд району з різних видів спорту;
- підвищення рівня інформаційно-просвітницької діяльності та пропагандистської роботи серед населення району;
- реалізація районної Програми розвитку фізичної культури та спорту на території Могилів-Подільського району на 2013-2017 роки.
Очікувані результати:
- забезпечення прав та задоволення інтересів населення у фізичній культурі та спорті;
- формування у населення сталих традицій та мотивації фізичного виховання і спорту як важливих чинників забезпечення здорового способу життя;
- удосконалення форми залучення різних груп населення до регулярних та повноцінних занять фізичною культурою і спортом за місцем їх проживання, навчання, роботи та у місцях масового відпочинку.
3.2.11. Пріоритет 11. Розвиток індивідуального житлового будівництва в населених пунктах району.
Шляхи досягнення:
- сприяти органам місцевого самоврядування у забезпеченні оновлення містобудівної документації;
- рекомендувати керівникам територіальних громад взяти участь у розробленні генеральних планів забудови населених пунктів району»;
- надання послуг по розробленню містобудівних умов і обмежень на об’єкти будівництва.
Очікувані результати:
 - згідно районної Програми «Власний дім» для населення району на 2015 рік планується ввести в експлуатацію індивідуального житла загальною площею 1115 м.кв.;
- підвищення рівня комфорту проживання мешканців району.

3.3. В економічній сфері.

3.3.1. Пріоритет 1. Відновлення об’єктів промислового виробництва району та залучення інвестицій
Шляхи досягнення:
- пошук потенційних інвесторів з метою:
 а) відновлення роботи недіючих підприємств, їх перепрофілювання;
 б) організації нового виробництва;
•- організація участі підприємств у виставково-ярмаркових заходах з метою розвитку виробництва і торгівлі товарами, що виробляються та вирощуються в районі;
- інформування підприємств про зміни в законодавстві України, а також про комерційні пропозиції іноземних фірм та компаній, про заходи різних рівнів з питань інвестування;
- розміщення на сайті райдержадміністрації інформації про недіючі промислові виробничі потужності та земельні ділянки під ними та поповнення Порталй Вінниччини;
- відбір та паспортизація земельних ділянок під можливе будівництво промислових об’єктів.
Очікувані результати:
- збільшення інвестицій в підприємства;
•- входження в район нових інвесторів; - зростання реальних обсягів виробництва та реалізації продукції.
3.3.2. Пріоритет 2. Підвищення конкурентоспроможності агропромислового комплексу на основі інтенсифікації виробництва та впровадження інвестиційних проектів в галузі рослинництва, тваринництва та інфраструктурі зберігання сільськогосподарської продукції
Шляхи досягнення:
- збереження площ посіву зернових та розширення посівів технічних і кормових культур;
- сприяти у  відновленні матеріально-технічної бази;
-використання та впровадження ефективних технологій з метою росту продуктивності сільськогосподарських культур;
- сприяти участі у виставках-ярмарках для підвищення конкурентоспроможності продукції;
- сприяння у залученні  інвестицій;
- збереження чисельності працюючих в сільському господарстві.
Очікувані результати:
    збереня площ посіву під зерновими культурами – 30 тис.га, соняшника – 9 тис. га, сої – 3,1тис. га, картоплі – 2,4 тис. га та овочів – 0,9 тис. га;
    очікуване валове виробництво: зернових і зернобобових культур – 142,8тис.т, цукрового буряка – 7,5 тис.т, соняшника – 14,5 тис.т, картоплі – 33,4 тис.т, виробництво молока – 21 тис.т, реалізація худоби в живій вазі – 1,0 тис.т.
    збільшення продуктивності сільськогосподарських тварин: надій на 1 корову до 4000 кг молока, середньодобовий приріст на вирощуванні та відгодівлі 500 г, приріст свиней – 350 г;
    отримання валової продукції у 2014 році у співставних цінах 2010 року в сумі 422 млн.грн.
3.3.3. Пріоритет 3. Розвиток овочівництва та інфраструктури для збереження виробленої продукції з використанням сучасних технологій зберігання продукції
Шляхи досягнення:
-    розширення площ посіву овочевих культур;
-    підвищення врожайності;
-    реалізація овочів через організовані продовольчі ринки;
-    проведення роз’яснювальної роботи серед керівників, спеціалістів, орендарів та власників земельних ділянок району щодо збільшення площ посіву овочів та придбання насіння високоврожайних сортів;
-    застосування сучасних технологій вирощування (повна механізація процесу);
-    участь в ярмарках з реалізації сільськогосподарської продукції.
Очікувані результати:
-    збільшення площ посіву овочів на 20 га (960 га);
-    валове виробництво в межах 18,5 тис. тон при середній врожайності 193 ц/га;
3.3.4. Пріоритет 4. Розвиток тваринництва шляхом інтенсифікації галузі
Шляхи досягнення:
- проведення активної інформаційної політики щодо інвестиційного потенціалу аграрних підприємств району;
- забезпечення максимального сприяння реалізації інвестиційних проектів з будівництва і реконструкції тваринницьких приміщень;
- підвищення продуктивності тварин;
- залучення інвестицій в  галузь птахівництва ;
- покращення технологічних умов виробництва тваринницької продукції та покращення її якості.
Очікувані результати:
-    покращення продуктивності: надій на фуражну корову до 4000 кг;
-    середньодобовий приріст ВРХ до 500 г;
-    середньодобовий приріст свиней до 350 г;
-    збільшення виробництва : молока – до 21 тис.т; м’яса в ж.в. – до 1,0 тис.т.
3.3.5. Пріоритет 5. Впровадження ресурсо - та енергозберігаючих технологій в системі життєзабезпечення населених пунктів.
Шляхи досягнення:
- здійснення заходів щодо економного витрачання соціально-культурними  закладами теплової енергії шляхом проведення ремонтів котелень, дахів і заміни вікон;
- проведення реконструкції водогону в смт. Вендичани,
Очікувані результати:
- впровадження енергоефективних заходів, направлених на зменшення використання паливно-енергетичних ресурсів;
- встановлення оптимальних еколого-економічних режимів роботи обладнання, з урахуванням технологічних умов, мінімально-можливих витрат палива;
- забезпечення населення безперебійно якісною питною водою.
3.3.6. Пріоритет 6. Подальше формування позитивного інвестиційного іміджу району. Популяризація інвестиційного привабливості району через соціальні мережі та офіційні веб-портали
Шляхи досягнення:
    проведення детального аналізу вільних земельних ділянок та виробничих потужностей, що не використовуються, визначення з них найбільш перспективних;
    паспортизація перспективних об’єктів та відпрацювання інвестиційних пропозицій, які можливо реалізувати на даних об’єктах;
    активізація місцевої ініціативи – об’єднання зусиль активних представників територіальних громад для вирішення місцевих проблем та забезпечення ефективного використання місцевих ресурсів;
    участь в обласному та Всеукраїнському Конкурсах проектів розвитку територіальних громад, в міжнародних соціальних проектах;
    надання підприємствам, організаціям, установам та органам місцевого самоврядування району методологічної допомоги у розробці інвестиційних проектів;
    участь в обласних заходах з презентації інвестиційних проектів;
    розміщення пропозицій для залучення інвестицій в економіку району на веб - сайті.
Очікувані результати
-    поліпшення міжнародного іміджу району, надходження іноземних інвестицій в економіку району;
-    забезпечення проведення прозорої та відкритої інвестиційної політики;
•-    збільшення обсягів інвестицій в реальний сектор економіки району;
•-    створення нових робочих місць.
3.3.7. Пріоритет 7. Здійснення структурних перетворень в сфері торгівлі та послуг, направлених на підвищення якості обслуговування
Шляхи досягнення:
- забезпечення впровадження основних засад державної політики щодо регулювання торговельної діяльності та розвитку системи обігу споживчих товарів на внутрішньому ринку району;
- моніторинг цінової ситуації на споживчому ринку, здійснення контролю за цінами на товари, щодо яких запроваджено державне регулювання;
- участь в обласних ярмарках з продажу с/г продукції та продовольчих товарів;
- поступове перетворення необладнаних сільських ринків в постійно - діючі ярмарки з продажу продовольчих та непродовольчих товарів з метою забезпечення належної якості торговельного обслуговування населення;
- сприяння впровадженню заходів із створення об’єктів побутового обслуговування населення в сільській місцевості.
Очікувані результати
- підвищення ефективності здійснення торговельної діяльності у відповідності до вітчизняних правових норм;
- наповнення внутрішнього ринку району якісними вітчизняними товарами за економічно обґрунтованими цінами;
- подолання неорганізованих форм торгівлі та забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя на діючих ринках району;
- збільшення обсягів соціально-необхідних послуг, що надають суб’єкти підприємництва;
- додаткове працевлаштування громадян та збільшення робочих місць у сфері послуг.
3.3.8. Пріоритет 8 Продовження політики стабільності та прозорості на засадах, визначених Бюджетним кодексом України, розширення податкової бази, посилення платіжної дисципліни щодо виконання податкових зобов’язань.
Шляхи досягнення:
- з метою збільшення надходжень до бюджету сприяти укладенню додаткових угод до діючих договорів оренди на земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення з метою збільшення розміру орендної плати до 4% від нормативної грошової оцінки земель;
- організація роботи щодо забезпечення контролю за дотриманням платниками податків чинного податкового законодавства при виплаті заробітної плати;
- організація роботи по забезпеченню сплати платниками самостійно узгоджених податкових зобов‘язань по податкових деклараціях протягом звітних періодів 2015 року;
- організація роботи по взаємодії Могилів – Подільської ОДПІ з районною державною адміністрацією та районною радою з питань погашення заборгованості із заробітної плати та розрахунків із бюджетом по податку з доходів фізичних осіб.
Очікувані результати:
- збільшення розміру орендної плати до 4% від нормативної грошової оцінки землі забезпечить додаткові надходження до 350тис. грн. в рік.
- стабілізації фінансового стану основних виробничих суб’єктів господарювання та відновлення діяльності підприємств-банкрутів за рахунок збільшення обсягів виробництва та реалізації продукції власного виробництва;
- розширення дохідної бази місцевих бюджетів;
-розширення бази оподаткування;
- наповнення місцевого бюджету району;
 -скорочення податкової заборгованості підприємствами і організаціями;
- збільшення рівня добровільного декларування доходів суб’єктами господарювання та громадянами з наступним збільшенням дохідної частини місцевих бюджетів.
3.3.9. Пріоритет 9. Розвиток транспортної інфраструктури району.
Шляхи досягнення:
-    реконструкція, поточний та капітальний ремонт об’єктів дорожньо-мостового господарства;
-    реконструкція, поточний та капітальний ремонт об’єктів зовнішнього освітлення, по мірі виділення та надходження коштів районного, обласного та державного бюджетів;
-    реконструкція, поточний та капітальний ремонт об’єктів благоустрою населених пунктів, по мірі виділення та надходження коштів районного, обласного та державного бюджетів.
Очікувані результати:
 - забезпечення населення району безпечним дорожнім рухом;
 -забезпечення  належного стану, безпечних умов руху на автомобільних дорогах,     зниження аварійності за рахунок поліпшення умов руху, створення комфортних умов для пасажирських перевезень шляхом утримання доріг комунальної власності;
 - доведення рівня освітлення вулиць до вимог санітарних норм;
 - економія бюджетних витрат на споживання електроенергії за рахунок використання енергозберігаючих освітлювальних ламп.
3.3.10. Пріоритет 10 Подальший розвиток міжрегіонального, міжнародного та транскордонного співробітництва.
Шляхи досягнення:
- продовжити культурно-освітнє та міжрегіональне співробітництво між Могилів-Подільською районною державною адміністрацією та регіонами Республіки Польщі і Республіки Молдова;
-- продовжити традицію проведення Фольклорного свята Івана Купала в рамках культурних заходів Єврорегіону «Дністер» (міжнародний фестиваль «Русалка Дністрова»);
- в рамках транскордонного співробітництва продовжити роботу з молоддю та дітьми нашого району та Республіки Молдова у напрямку захисту об’єктів історії, культури та природи.
Очікувані результати
-    підтримка та зміцнення дружніх стосунків між Україною та Молдовою, Могилів-Подільським та Окницьким районами та регіонами Республіки Польщі;
-    поглиблення взаємодії та взаємне зближення сусідніх територій в контексті Українсько-Молдовської співдружності;
-    покращення співробітництва закладів освіти та культури сусідніх держав;
-    збереження історичної пам’яті, обмін досвідом та культурне виховання молоді.
3.3.11. Пріоритет 11. Посилення боротьби з тіньовою зайнятістю
Шляхи досягнення:
- організація роботи щодо забезпечення контролю за дотриманням платниками податків чинного податкового законодавства при виплаті заробітної плати;
- проведення спільних рейдів з райдержадміністрацією та іншими правоохоронними органами щодо обстеження місць здійснення господарської діяльності СГД району;
- заслуховування на засідання робочих груп керівників підприємств, які допустили та нарощують борг по виплаті заробітної плати та виплачують заробітну плату менше середньо обласного показника;
- проведення спільних рейдів обстеження  по визначенню реального рівня урожайності по сільськогосподарських підприємствах району та рівня росту валового продукту в регіоні;
- організація та проведення широкомасштабної роз’яснювальної роботи серед платників податків з питань податкового законодавства із застосуванням різноманітних форм та методів роботи.
Очікувані результати:
- вирішення проблем, пов’язаних з недотриманням суб’єктами господарської діяльності вимог чинного законодавства при виплаті заробітної плати, використанням праці найманих працівників без укладання трудових угод.
3.4. В сфері природокористування, безпеки виробництва і життєдіяльності людини

3.4.1. Пріоритет 1. Реалізація державної політики у сфері захисту населення і територій району від можливих надзвичайних ситуацій. Приведення у належний технічний стан захисних споруд
Шляхи досягнення:
-    забезпечити повну інвентаризацію захисних споруд району;
-    пошук альтернативних місць укриття населення;
-    приведення у відповідність районний облік протирадіаційних укриттів.
Очікуваний результат:
- вирішення питання в повній мірі укриття населення при виникненні надзвичайних ситуацій.
3.4.2. Пріоритет 2. Реалізація державної політики у сфері безпеки виробництва та охорони праці.
Шляхи досягнення:
- надавати методичну допомогу при створенні служб охорони праці на суб’єктах господарювання району;
- продовжити проведення атестації робочих місць за умовами праці.
Очікувані результати:
- забезпечення конституційного права громадян на належні, безпечні і здорові умови праці.
- дотримання суб’єктами господарювання району законодавчих та нормативних актів з питань охорони.
3.4.3. Пріоритет 3. Забезпечення земельними ділянками військовослужбовців, які беруть участь у антитерористичній операції на Сході України
Шляхи досягнення:
Сприяти у визначенні місць розташування земельних ділянок із земель державної та комунальної власності, які можливо буде передати у власність військовослужбовцям, які беруть участь у антитерористичній операції на Сході України та здійснювати погодження розроблених проектів землеустрою щодо відведення зазначених земельних ділянок у відповідності до вимог законодавства.
Очікувані результати:
За результатами проведеної роботи військовослужбовці, які брали участь у антитерористичній операції на Сході України, будуть забезпечені земельними ділянками за різними цільовими призначеннями відповідно до їх потреб (для будівництва та обслуговування жилих будинків, для ведення садівництва та особистого селянського господарства).
3.5. В сфері розвитку громадянського суспільства:

3.5.1. Пріоритет 1. Забезпечення підвищення якості державного управління, прозорості, відкритості діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, подальший розвиток свободи слова і думки.
Шляхи досягнення:
•    розвиток інформаційного простору, забезпечення прав громадян на інформацію і свободу слова шляхом систематичного висвітлення у мережі Інтернет та через районні ЗМІ інформацій про діяльність органів виконавчої влади;
•    співпраця з представниками громадсько-політичних організацій району;
•    організація проведення прес - конференцій, засідань «круглих столів» за участю керівництва райдержадміністрації з залученням керівників відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, міськрайонних служб та громадськості;
•    модернізація офіційного веб-сайту районної державної адміністрації;
•    покращення матеріально-технічного забезпечення відділу інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю.
Очікувані результати:
    реалізація державної інформаційної політики в районі, розвиток інформаційного простору Могилів – Подільщини;
    налагодження ефективних механізмів комунікації між органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та інститутами громадянського суспільства;
    вдосконалення інформаційно-просвітницької роботи;
    утвердження злагоди, взаєморозуміння в суспільстві, виховання патріотизму, налагодження ефективного діалогу між місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та представниками різних громадсько-політичних сил задля забезпечення стабільності суспільно-політичного життя району
    забезпечення відділу інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю
сучасним фото та аудіо обладнанням.
3.5.2. Пріоритет 2. Реалізація державної молодіжної політики та підтримка сім’ї, як основи суспільства.
Шляхи досягнення:
-    виконання Програм та здійснення заходів у сфері реалізації державної молодіжної та сімейної політики;
-    подальше висунення кандидатур на присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»;
-    організація заходів, спрямованих на підтримку обдарованої молоді;
-    координація роботи щодо оздоровлення дітей.
Очікувані результати:
-    підвищення ефективності реалізації державної молодіжної та сімейної політики;
-    зменшення кількості сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах;
-    збільшення кількості оздоровлених дітей шкільного віку.
3.5.3. Пріоритет 3. Зміцнення законності і правопорядку, належне забезпечення конституційних прав та інтересів громадян і держави. Посилення боротьби з корупцією.
Шляхи досягнення:
-    підвищення оперативності і якості реагування на заяви та повідомлення громадян про вчинені кримінальні правопорушення, удосконалення проведення слідчих дій, оперативно-розшукових заходів, рівня взаємодії всіх служб, у тому числі з громадськістю у боротьбі зі злочинністю;
-    забезпечення активної протидії діянням, у першу чергу тим, що посягають на життя, здоров’я громадян та корисливо-насильницької спрямованості;
-    викриття та припинення злочинів у службовій сфері та корупційних правопорушень;
-    запровадження системи дієвого контролю за станом та результатами роботи з попередження і розкриття злочинних зазіхань на власність громадян, особливо осіб похилого віку, самотніх, хворих;
-    посилення контролю за недопущенням розповсюдження наркотичних засобів, психотропних речовин, сильнодіючих та отруйних лікарських засобів, викриття каналів їх надходження, припинення діяльності окремих осіб, які розповсюджують наркотики та організованих злочинних угруповань наркоділків;
-    запобігання вчиненню злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, виявлення та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до їх вчинення;
-    удосконалення роботи із соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі;
-    забезпечення захисту законних інтересів неповнолітніх, зокрема захисту від жорстокого поводження, експлуатації, насильства, втягнення у злочинну діяльність, до вживання наркотиків, пияцтва та тютюнопаління;
-    підвищення ефективності оперативно-розшукових заходів у сфері протидії корупції;
-    активізація роботи з питань протидії незаконній міграції;
-    посилення контролю за станом забезпечення безпеки дорожнього руху;
-    підвищення рівня професійної, психологічної та морально-етичної надійності особового складу, який виконує функції з профілактики правопорушень та боротьби зі злочинністю;
-    удосконалення інформаційно-аналітичного та матеріально-технічного забезпечення, насамперед дільничних інспекторів міліції, патрульно-постової служби, державної автомобільної інспекції, карного розшуку, інших служб, які найбільше наближені до населення;
-    з метою зміцнення законності і правопорядку, належного забезпечення конституційних прав і інтересів громадян, забезпечення дільничних інспекторів міліції, які обслуговують територію району, пунктами прийому громадян;
-    з метою недопущення скоєння кримінальних правопорушень у громадських місцях району, встановлення відеокамер в місцях масового скупчення людей.
Очікувані результати:
- зниження загального рівня злочинності та кількості антигромадських проявів на вулицях та в громадських місцях;
    запобігання поширенню наркоманії та пияцтва;
    підвищення ефективності профілактичної роботи, забезпечення належного правопорядку та громадської безпеки, захист прав і свобод, законних інтересів та майна громадян від злочинних посягань;
    зменшення аварійності на автодорогах району;
    підвищення правової освіти населення.
3.5.4. Пріоритет 4. Проведення економічного та статистичного аналізу ефективного виконання районних програм.
Шляхи досягнення:
    проведення фінансування з метою виконання додаткових статистичних спостережень у сумі 5,0 тис.грн.
Очікувані результати:
    скорочення термінів надання відповідей на запити органів різних рівнів;
    надання органам державної влади та місцевого самоврядування статистичної інформації в обсягах і у терміни, визначені планом державних статистичних спостережень.
3.5.5. Пріоритет 5. Залучення територіальних громад до розробки програм з комплексного розвитку територій, які реалізуються за рахунок районного, обласного і державного бюджетів та завдяки міжнародній технічній допомозі.
Шляхи досягнення:
    залучення територіальних громад до участі у обласних та всеукраїнських конкурсах щодо співфінансування проектів територіальних громад з питань соціально-економічного розвитку територій;
    забезпечення відповідного рівня обізнаності керівників органів місцевого самоврядування шляхом поширення інформації про проведення Всеукраїнського та обласного Конкурсів проектів та програм розвитку місцевого самоврядування та про проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) та ін..;
     передбачити в місцевих бюджетах кошти на фінансування проектів розвитку територіальних громад з метою участі в грантах міжнародної технічної допомоги, а також в обласних та всеукраїнських конкурсах;
    поширення передового досвіду проведення конкурсів територіальних громад;
    надання практичної допомоги в підготовці проектних пропозицій громад, консультування зі стратегічних питань впровадження проекту;
    залучення керівників територіальних громад району до участі в обласних семінарах з питань місцевого розвитку. Очікувані результати:
•    підвищення активності громадян в питаннях управління та вирішення проблемних питань розвитку територій;
•    набуття досвіду вирішення проблемних питань розвитку територій;
•    отримання грантів для реалізації ініціатив місцевого розвитку;
•    підвищення рівня життя мешканців територіальних громад.
4.Ризики та можливі перешкоди.
Можливі виклики та загрози сталому економічному зростанню, що можуть призвести до негативних наслідків в економіці району:
зовнішні перешкоди та ризики:
    підвищення ціни на енергоносії, що може викликати дестабілізацію на валютному ринку та ринку товарів;
    кризові явища в світовій та національній економіці, різкі коливання на валютному ринку;
    політична, економічна та фінансова нестабільність;
    висока експортна залежність української економіки, погіршення умов та уповільнення темпів зростання виробництва.
внутрішні чинники, які можуть призвести до перешкод у розвитку економіки:
    недофінансування галузевих програм та проектів з місцевих, обласного та Державного бюджетів, внаслідок чого заходи можуть бути виконані частково або не виконані взагалі;
    несприятлива цінова ситуація на ринку основних видів сільськогосподарської продукції, паливно-мастильних матеріалів та інших матеріально-технічних ресурсів, загострення диспаритету цін;
    непривабливість сільськогосподарських товаровиробників як клієнтів комерційних банків через залежність їх господарювання від природно – кліматичних умов, відсутність страхування ризиків, можливість неповернення кредитів;
    зростання відсоткових ставок за комерційними кредитами.
Особливості розвитку району можуть породжувати специфічні внутрішні ризики і перешкоди. Серед них:
    низька розвиненість промислової галузі;
    низькі темпи впровадження енергоощадних технологій;
    складна демографічна ситуація;
    втрата професійних навичок незайнятим населенням;
    недостатній розвиток сфери побутового обслуговування населення;
    якість дорожнього покриття більшості районних доріг не відповідає стандартам якості та безпеки;
    невирішена проблема зберігання та утилізації побутових відходів;
    загроза підтоплення окремих населених пунктів району.

ДОДАТОК 5.1.

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ

ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ МОГИЛІВ-ПОДІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ НА 2015 РІК

 

 

Показники

Одиниця виміру

2013 рік

звіт

2014 рік

очікув.

2015 рік прогноз

2015 рік прогноз

у % до

очік. вик.

2014 року

1

2

3

4

5

6

Розвиток основних сфер економічної діяльності

 

 

 

 

 

Обсяг реалізованої промислової продукції у діючих цінах - всього

тис. грн.

2198,0

2630,0

2719,0

103,4

Обсяг реалізованої промислової продукції  у розрахунку на душу населення

грн.

65,22

78

81

104,0

Індекси промислової продукції за основними видами діяльності - всього

%

66,7

-

-

Х

Добувна промисловість і розроблення кар’єрів 

%

-

-

-

Х

у тому числі:

 

 

 

 

 

добування корисних копалин, крім паливно-енергетичних

%

-

-

-

Х

Переробна промисловість

%

-

-

-

Х

у тому числі:

 

 

 

 

 

Виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів

%

-

-

-

Х

Текстильне виробництво, виробництво одягу, шкіри, виробів зі шкіри та інших матеріалів

%

-

-

-

Х

Виготовлення виробів з деревини, виробництво паперу та поліграфічна діяльність

%

66,7

-

-

Х

Виробництво коксу та продуктів нафто перероблення

%

-

-

-

Х

Виробництво хімічних речовин і хімічної продукції

%

-

-

-

Х

Виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів

%

-

-

-

Х

Виробництво гумових і пластмасових виробів; іншої неметалевої мінеральної продукції

%

-

-

-

Х

Металургійне виробництво, виробництво готових металевих виробів, крім машин та устаткування

%

-

-

-

Х

Машинобудування, крім ремонту і монтажу машин і устаткування

%

-

-

-

Х

Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря

%

-

-

-

Х

Сільське господарство

 

 

 

 

 

Валова продукція сільського господарства по всіх категоріях

господарств у цінах 2010 року – всього

 

млн. грн.

494,8

504,1

422

84

в тому числі:

 

 

 

 

 

рослинництво

млн. грн.

404,7

418,8

335

80

тваринництво

млн. грн.

90,1

85,3

87

102

Виробництво основних видів сільськогосподарської продукції

 

 

 

 

 

Зернові та зернобобові, включаючи кукурудзу

тис. тонн

137,5

177,1

142,8

81

Цукрові буряки

тис. тонн

6,9

14,7

7,5

51

Соняшник

тис. тонн

18,7

24

14,5

60

Картопля

тис. тонн

26,8

43

43

100

Реалізація худоби та птиці на забій (у живій вазі)

тис. тонн

1,0

0,7

1,0

143

Молоко

тис. тонн

20,5

20

21,0

105

Показники рівня життя

 

 

 

 

 

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника

грн.

2185

2260

2385

105,5

Показники розвитку споживчого ринку

 

 

 

 

 

Обсяги обороту роздрібної торгівлі - підприємств юридичних осіб

млн. грн.

87,8

97,5

110,4

113,2

Обсяг обороту роздрібної торгівлі підприємств юридичних осіб на одну особу

грн.

2605

2897

3300

113,9

Темп зростання (зниження) обороту  роздрібної торгівлі підприємств юридичних осіб (у порівняних цінах)

 

%

100

111

102

Х

Обсяги реалізованих послуг

млн. грн.

6,9

6,9

7,3

106

Темп зростання (зниження) обсягу реалізованих послуг

%

- 22,6

100

106

 

Населення та ринок праці

 

 

 

 

 

Середньорічна чисельність наявного населення

чол.

33700

33650

33450

99,4

Кількість зайнятих економічною діяльністю у віці 15 – 70 років

-«-

21962

21650

21480

99,2

Інноваційна діяльність

 

 

 

 

 

Кількість інноваційно-активних підприємств

одиниць

-

-

-

-

Частка інноваційно-активних підприємств у загальній кількості промислових підприємств регіону

%

-

-

-

Х

Впроваджено нових технологічних процесів, всього

одиниць

-

-

-

-

з них маловідходних, ресурсозберігаючих

-

-

-

-

Освоєно нових видів продукції, всього

-

-

-

-

з них нових видів техніки

-

-

-

-

Інвестиційна діяльність

 

 

 

 

 

Обсяг капітальних інвестицій:

 

 

 

 

 

у фактичних цінах

млн. грн.

64,9

25,4

29,3

115,4

у порівнянних цінах у % до попереднього року

%

220,7

39,1

115,4

Х

Обсяг прямих іноземних інвестицій, по наростаючому підсумку - всього

тис. дол. США

14,9

15,4

16,0

103,9

у % до попереднього року

%

100

103,4

103,9

Х

Приріст (зниження) прямих іноземних інвестицій до початку року

тис. дол. США

-

0,5

0,6

120

Обсяг прямих іноземних інвестицій на душу населення

0,001

0,001

0,001

100

Прямі іноземні інвестиції за видами економічної діяльності:

 

 

 

 

 

промисловість

-

-

-

-

сільське господарство

14,9

15,4

16,0

103,9

будівництво

-

-

-

-

торгівля

-

-

-

-

транспорт

-

-

-

-

фінансова діяльність

-

-

-

-

операції з нерухомістю

-

-

-

-

Житлово-комунальне господарство

 

 

 

 

 

Кредиторська заборгованість за житлово-комунальні послуги у житлово-комунальному господарстві

-

-

-

-

Темп зростання (зменшення) кредиторської заборгованості за житлово-комунальні послуги, у відсотках до початку звітного року

%

-

-

-

Х

Дебіторська заборгованість за житлово-комунальні послуги у житлово-комунальному господарстві

 

-

-

-

-

Темп зростання (зниження) дебіторської заборгованості за житлово-комунальні послуги, у відсотках до початку звітного року

%

-

-

-

Х

Обсяг боргу населення за житлово-комунальні послуги

млн. грн.

0,0078

0,007

0,007

100

Рівень оплати населенням житлово-комунальних послуг

%

100

100

100

Х

Рівень оплати населенням і бюджетними установами спожитого природного газу

%

100

100

100

Х

Рівень оплати населенням і бюджетними установами спожитої електроенергії

%

100

100

100

Х

Введення в експлуатацію об`єктів соціальної сфери

 

 

 

 

 

за рахунок усіх джерел фінансування:

 

 

 

 

 

Загальна площа житла

тис. кв. м

0,89

1,2

1,25

104,2

Середні навчальні заклади

уч. місць

-

-

-

-

Дошкільні  заклади освіти

місць

-

-

20

-

Лікарні

ліжок

-

-

-

-

Амбулаторно-поліклінічні заклади

відвід. за зміну

 

 

 

 

Водопровід

км

-

-

-

-

Каналізація

км

-

-

-

-

Теплопостачання

км

-

-

-

-

Газові мережі

км

7,1

-

8,0

-

Розвиток малого підприємництва

 

 

 

 

 

Кількість малих підприємств у розрахунку на 10 тис. осіб наявного населення

один.

33,8

35

36,7

104,9

Кількість зареєстрованих суб`єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб

один.

1427

1123

1148

102,2

Темп зростання (зменшення) зареєстрованих суб`єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, у відсотках до попереднього року

%

74

78,7

102,2

Х

Кількість зареєстрованих суб`єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб на 10 тис. осіб наявного населення

один.

416

333

346

103,9

Питома вага малих підприємств в обсягах реалізації продукції

%

51,5

53

54,8

Х

Частка малих підприємств, які одержали прибуток

%

82,5

83,6

84,8

Х

Частка малих підприємств, які одержали збиток

%

17,5

16,4

15,2

Х

Фінансовий результат малих підприємств від звичайної діяльності до оподаткування

тис. грн.

- 3342

- 3951

- 3220

81,5

у тому числі:

 

 

 

 

 

прибуток

тис. грн.

5760,7

5920,3

6044

102,1

збиток

тис. грн.

9102,7

9871,3

9264

93,8

Надходження до місцевого бюджету від діяльності малого підприємництва

тис. грн.

5500

6435

6750

104,9

Питома вага надходжень від  діяльності малого підприємництва в загальних надходженнях до місцевого бюджету

%

28,6

33,2

34,8

Х

Обсяг фінансування розвитку малого підприємництва за рахунок районного та міського бюджетів

 

тис. грн.

-

-

50

-

 

 
< ПопередняПОДАТКОВА РЕФОРМА: ОСНОВНІ АСПЕКТИ. Електронне адміністрування ПДВ   Обговорюємо тему: Децентралізація влади в унітарній УкраїніНаступна >