Головне меню

Головна arrow Діти, молодь, сім'я, спорт arrow Основи психологічного консультування у школі

Основи психологічного консультування у школі

Надрукувати Надіслати електронною поштою
17.11.2014
17.11.14.jpgНа минулому тижні проходив постійнодіючий семінар практичних психологів та соціальних педагогів ЗНЗ району на тему: «Основи психологічного консультування у школі».
Метою даного заходу є підвищення кваліфікаційного рівня фахівців та вдосконалення навиків щодо психологічного консультування як одного із видів професійної діяльності.
У ході семінару розглядалися основні вимоги до шкільного психолога-консультанта, проблеми що виникають в роботі шкільних консультувань, алгоритм проведення консультаційної роботи. Учасники семінару мали змогу ознайомитися з окремими  психотерапевтичними засобами і прийомами та прийшли до висновку, що успіх у здійсненні психотерапевтичних засобів залежить від майстерності психолога-консультанта, його професійної інтуїції та гостроти мислення.
Ковальська С.А., практичний психолог Серебрійської ЗОШ І-ІІІ ст. з досвіду роботи  навела приклад моделі психологічного обстеження дитини в індивідуальному консультуванні. Нечитайло Т.О., практичний психолог Бронницької СЗШ І-ІІ ст. підготувала інформаційне повідомлення у вигляді буклетів щодо алгоритму проведення консультаційної роботи. Учасники семінару працювали у групах над розв’язанням проблемних ситуацій, що виникають під час консультування, які підготувала практичний психолог Кукавської СЗШ І-ІІІ ст. Сірич О.М.
Підводячи підсумки роботи семінару-тренінгу, методист РМК з психологічної служби системи освіти Лариса Мазур, відмітила, що результат консультативної взаємодії буде позитивним, якщо і клієнт, і психолог-консультант задовольнять свої очікування і виконають поставлені перед собою завдання. Консультування вимагає від психолога великої майстерності, мистецтва, філософського бачення, вміння грамотно спілкуватися з людиною, слухати і чути її. Адже, консультант – це провідник у горах, для блукаючої в сутінках людини. Він допоможе знайти шлях на вершину, але піднятися на неї людина повинна сама.

Методист РМК
Л.І. Мазур
 
< ПопередняСправа, яка об’єднує   Районні змагання з шахів та шашок серед школярів районуНаступна >