Головне меню

Головна arrow Відзначення 200 річчя Т.Г.Шевченка arrow Інформація для переселенців

Інформація для переселенців

Надрукувати Надіслати електронною поштою
05.11.2014
pereselenci.jpgКабінетом Міністрів України прийнято постанови від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції», якою затверджено Порядок оформлення та видачі довідок про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції та передбачено створення  та ведення Єдиної інформаційної бази даних про взятих на облік таких осіб.
Довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.
     Для отримання довідки повнолітня особа, яка переміщується, звертається особисто або через законного представника із заявою про взяття на облік до управління соціального захисту населення.
      Удень подання заяви управлінням соціального захисту населення видається довідка, підписується посадовою особою управління соціального захисту населення та затверджується печаткою.
      Постановою Кабінету  Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505, яка набрала чинності з 07 жовтня 2014 року, передбачено надання грошової допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послу, переміщеним особам, які обліковані управлінням соціального захисту населення. Допомога призначається  з дня звернення за її призначенням та виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців. Призначення та виплата цієї грошової допомоги здійснюється управлінням соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою рекомендованої форми. Грошова допомога є цільовою і призначена  для покриття витрат на проживання сім’ї, у тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
        Вона надається у таких розмірах:
-    для непрацездатних ( пенсіонери, інваліди, діти) у розмірі884 гривні на одну особу;
-    для працездатних осіб – 442 гривні на одну особу.
       Загальна сума допомоги на сім’ю не може перевищувати 2400 гривень. Розмір отриманої допомоги не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надається відповідно до законодавства.
       Станом на 04 листопада 2014 року до управління соціального захисту населення Могилів-Подільської райдержадміністрації звернулося 30 осіб щодо взяття на облік та отримання довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.
        Разом з тим даним особам призначили грошову допомогу для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
 
< ПопередняІнформація для переселенців   Про особливості реалізації прав деяких категорій осіб на загальнообов’язкове державне соціальне страхуванняНаступна >