Головне меню

Головна arrow Діти, молодь, сім'я, спорт arrow Людство зобов’язано надати дитині найкраще, що воно має

Людство зобов’язано надати дитині найкраще, що воно має

Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.06.2014
denzahistu.jpgЯкщо 1 червня природа подарувала теплий сонячний день, то стає радісно подвійно -  тому що в перший день літа в багатьох країнах відзначається Міжнародний день дітей (International Children's Day). Це свято багатьом знайоме як Міжнародний день захисту дітей - одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було прийнято в 1925 році на Всесвітній конференції, присвяченій питанням благополуччя дітей, у Женеві.
Історія замовчує, чому це дитяче свято було вирішено відзначати саме 1 червня! За однією з версій, у 1925 році Генеральний консул Китаю в Сан-Франциско зібрав групу китайських дітей-сиріт і влаштував для них святкування Дуань - у цзе (Фестивалю човнів-драконів), дата якого якраз припала на 1 червня. Завдяки щасливому випадку, день збігся і з часом проведення «дитячої» конференції в Женеві.   Після Другої світової війни, коли проблеми збереження здоров'я і благополуччя дітей були як ніколи актуальні, в 1949 році в Парижі відбувся конгрес жінок , на якому прозвучала клятва про безустанно боротьбі за забезпечення міцного миру як єдиної гарантії щастя дітей. Через рік, у 1950 році 1 червня був проведений перший Міжнародний день захисту дітей, після чого це свято проводиться щорічно.
Прапор Міжнародного дня дітей є прапор на зеленому тлі, що символізує зростання, гармонію, свіжість і родючість, навколо знаку Землі розміщені стилізовані фігурки — червона, жовта, синя, біла і чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі, розміщений у центрі, — це символ нашого спільного дому.                                                                                          
             В нашому районі започаткована гарна традиція ,  -  1 червня  відзначати свято « Витинанки дитячого сміху» в РБК «Дружба». Так , і в цьому році , 28 травня відбулося яскраве  та веселе свято, в якому взяли участь 300 найкращих та найобдарованіших дітей району! В організації та підготовці  якого взяли участь : служба у справах дітей райдержадміністрації, відділ освіти , районний центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді; відділ сім’ї та молоді; відділ фізичної культури та спорту; відділ культури та туризму.                                                                                                                                         
Спонсором  морозива, без якого дитяче свято не обходиться, як завжди виступив  - Павлюк Олег Вікторович!                                                          
             Могилів – Подільська районна державна адміністрація продовжила низку заходів до Дня захисту дітей , і 2 червня  привітала зі святом своїх підшефних - вихованців Серебрійської  школи – інтернату. Голова райдержадміністрації – Цибульський Віктор Володимирович разом  з начальником служби у справах дітей – Корольовою Тетяною Олександрівною вручили дітям найкращий подарунок – скарбничку дитячих казок та інциклопедій! Зі слів директора школи – Калашнікової Зої Віталіївни, книжковий фонд не оновлювався вже багато років. Отже , і діти, і вчителі – вихователі були щасливі і вдячні, бо ж всім відомо, що саме у казках втілена вся народна мудрість, і діти найкраще сприймають складні уроки життя, вивчаючи казки! Діти, в свою чергу, подарували гостям  святковий концерт – пісні і танці, а ще щирі дитячі усмішки, які є найвищою винагородою!
 
Слід відзначити, що за найкращі показники в роботі, діти Серебрійської школи – інтернату увійшли в трійку шкіл Вінницької області, які будуть оздоровлюватись за державні кошти  протягом 16 днів на морі!  
Отже, бажаємо всім дітям Мирного неба і яркого сонця, здійснення всіх мрій і бажань та вдалого літнього відпочинку!
Начальник служби у справах дітей райдержадміністрація – Тетяна Корольова.
 
< ПопередняПідсумкова нарада з керівниками загальноосвітніх навчальних закладів.   Змістовні канікули.Наступна >