Головне меню

Головна arrow Інвестиційні пропозиції arrow Анкети інвестиційних пропозицій arrow Туристичні об’єкти Могилів - Подільщини, які варто відвідати

Туристичні об’єкти Могилів - Подільщини, які варто відвідати

Надрукувати Надіслати електронною поштою
08.04.2014
mog-pod.rn.jpgМогилівщина – одна з самих мальовничих місцевостей Поділля. Чудом природи, окрасою всієї України називала ці землі видатна поетеса Леся Українка. Та не тільки письменниця щиро захоплювалася цим краєм. Поділля з його мальовничим Придністров’ям полонило думи і мрії всіх, хто хоч раз бачив цей чудовий куточок землі.
На лівому березі Дністра, знаходиться село Лядова і одне із семи чудес Вінниччини – Лядівський Свято-Усікновенський діючий чоловічий монастир, один з найдавніших православних монастирів ХІ-ХІХ століття, отримав поетичну назву Подільського Афону. Комплекс монастиря розташований на скельній терасі гори над Дністром. Ансамбль складається з трьох печерних храмів: Усікновення Глави Іоанна Предтечі, Святої Параскеви П’ятниці та Святого Антонія Печерського. На території монастиря знаходяться могили ченців ХVІІІ-ХІХ століття, а також лікувальні водні джерела.
Про монастир існує безліч легенд і переказів, історичних фактів і припущень. Тим часом і досі живі розповіді й легенди про конкретні монастирські древності та документи.
Одні стверджують, що заховані вони у недосліджених печерах. Інші - в одному з підземних ходів на верхньому плато. Таких місць тут дійсно немало, однак всі вони сильно пошкоджені в результаті землетрусів, війн, та й просто часу. А єднає ці всі розповіді й легенди одне: вони закінчуються тим, що в угодний Богові час монастирські древності відкриються чернечій братії.
Виникнення Лядовського скельного монастиря засвідчило високий духовний потенціал наших предків, віра яких ставала і патріотизмом, силою Батьківщини, заснований в 1013 році святим Антонієм Печерським, який вертався з Афону й Царгороду до Києва.
Але найбільше ці печери, як з'ясувалося, допомагали відшуковувати "мову для звернення до Бога". Адже це і було їх первинним призначенням. Для цього печери, в яких монахи проводили більшу частину своїх днів, у буквальному розумінні були відірвані від усього земного, навіть від світла. І саме так, за переконаннями самих ченців, їм краще досягти Божественного прозріння і зберігати віру Христову.
Серед найперших згадує про скельний монастир літопис ХІІ ст. про похід князя Івана Берладника, улюбленця простого люду та ізгоя у панства, на Пониззя у 1159 році.
Предметом особливого поклоніння православних віруючих там, на монастирській горі і у Лядовських храмах, зокрема, знову стали дві святині. Перша - кам'яний хрест для означення, що це територія релігійна монастирська, знаходиться під захистом Божим. Другою святинею була стародавня, надзвичайно шанована ікона Усікновення чесної голови Хрестителя Господнього Іоанна. Вона з давніх-давен вважалася чудотворною. Та можна було чути, що чудодійною силою володіють не тільки ікони, лаврські мощі, але і джерела цілющої води. Швидше, все це разом і утворювало тут святиню - те місце, де людині зручніше, краще спілкуватися з Богом-Творцем, пізнавати Його, насолоджуватись Ним, а також пізнавати самого себе.
15 вересня 2013 року відбулися святкові урочистості з нагоди 1000-ліття заснування Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря. Знакова подія відбулася в рамках відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі. До берега річки Дністер завітали тисячі вірян не лише з області, а й з усіх куточків України. Не оминули увагою визначну подію релігійні громади та священнослужителі із сусідніх Молдови, Румунії, Росії та Святої гори Афон, що у Греції.
Шановні гості! Ви познайомились з історичною памяткою Могилів-Подільського району. Звичайно, цей стислий нарис не може замінити живих вражень. Сподіваємось, що ця коротенька довідка зацікавить Вас здійснити подорож по казкових місцях Могилівщини.
 
< ПопередняІнформація про вільні земельні ділянки, які пропонується надати в оренду або виставити для продажу на аукціоні