Головне меню

Головна arrow Відзначення 200 річчя Т.Г.Шевченка arrow ВШАНОВУЄМ ВЕЛИКОГО УКРАЇНЦЯ

ВШАНОВУЄМ ВЕЛИКОГО УКРАЇНЦЯ

Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.02.2014
kobzar-4_enl_resized.jpg2014 – рік, в який вступила наша Україна, оголошено роком Тараса Шевченка з нагоди його 200–річного ювілею. Усі верстви населення так чи інакше задіяні  у відзначенні цієї дати. Та особливою атмосферою наповнені масові заходи, що проводяться в закладах культури Могилів–Подільщини. Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Лариси Василівни Хухлей розповідає про це більш детально .
- Насамперед ми зібрали інформацію з усіх закладів культури і на її основі склали план заходів, що  проводитимуться упродовж року. Зрозуміло, пік цієї роботи припадає саме на лютий – березень. У Районному будинку культури «Дружба» 4 березня відбудуться заключні районні огляди – конкурси вокально–хорових колективів «Дзвени піснями, рідний краю!» та художнього читання «Мій Придністровський краю, словом тебе величаю!» в рамках гуманітарного проекту «Шевченківські читання». Уже наступного дня – 5 березня цікавий сюрприз для глядачів представлять наші театрали – народний аматорський драмтеатр «Народні усмішки»  покаже  виставу за поемою Шевченка «Катерина». А в квітні з цією виставою  театр підтверджуватиме звання народного колективу на обласному фестивалі «Театральна весна – 2014» в м.Хмільник. Тематичний вечір за участю провідних колективів району «Обніміться, брати мої, в сім`ї вольній, новій» відбудеться в РБК 6 березня.
- Досить  грунтовно підходять до популяризації Шевченкової спадщини працівники центральної районної бібліотеки, чи не так?
- Звичайно. Кому як не бібліотекарям,  першими потраплять до рук рідкісні книги, альбоми, журнали  з арсеналу  української шевченкіани? То ж вони вміло розпоряджаються цим багатством через оформлення тематичних виставок, переглядів літератури, диспутів, літературних вечорів. Так, в цьому році уже оформлено  книжкову виставку «Слово про Кобзаря» (Т.Г.Шевченко в художній літературі). На її основі неодноразово проводитимуться огляди   літератури для різних груп читачів.  Буквально вчора в читальному залі відбулась цікава година – діалог «Тарас Шевченко у моєму житті». На 5-те березня планується  літературний вечір «Березневе безсмертя Т.Г.Шевченка». Година літературного раритету «Авторитет імені (за щоденником Т.Г.Шевченка) відбудеться 13 березня. До Всесвітнього дня поезії – 21 березня – бібліотека запросить читачів на поетичний вечір поезії «Золоті слова української поезії». А ще у березні обдаровані подоляни (як дорослі, так і діти) зможуть продемонструвати своє мистецтво у конкурсі «Палітра Шевченкового слова: я малюю за творами Шевченка». У музеї етнографії та народного мистецтва ім. Марії Руденко розгорнуто тематичну виставку «Батьку наш духовний,  світе наш незгасний!» Про це докладніше йшлося в попередньому номері нашої газети. Музей не лише в своїх стінах пропагує Шевченка, але й підключається до участі в різних  районних заходах.
- До речі, про район. Мабуть, у кожному сільському БК чи бібліотеці проявляють свій підхід до вшанування пам`яті Кобзаря?
- Згідно нашого плану, про який я вже говорила на початку, в      районі буде проведено більше сотні різних масових заходів. Це як окремо, так і спільно з місцевими школами. Адже саме з юного віку на прикладі вірного служіння народові нашого пророка Шевченка формується почуття патріотизму, розуміння високого художнього слова. Зокрема привертають увагу заплановані заходи  бібліотекою та клубом в Борщівцях: «Образ жінки -  матері  в творах Шевченка» - літературний вечір(6 березня), «Наша пісня, наша дума не вмре, не загине» - музичний вечір (17 червня), «Я черпаю снагу із творів Шевченка» - виставка юних, кожна відкриється наприкінці лютого, та ще багато цікавих форм просвітницько–розважального характеру.
Кущові огляди–конкурси вокально–хорових колективів (11 лютого) та художнього читання (20 лютого) основне в роботі закладів культури смт. Вендичани. А ще  свято вулиці Шевченка, заплановане на 18 червня. Таке ж свято Шевченкової вулиці відбуватиметься в с.Сказинці – 29 червня. І так у кожному селі: Літературна вікторина «Чи знаєте ви Шевченка, готується в бібліотеці с.Оленівка – 14 березня; літературно–мистецький  вечір «Поезії не змовкне джерело» в клубі с. Івонівка – 11 березня; «Моє відкриття Шевченка» - засідання літературного клубу «Зозулине джерельце» в бібліотеці с.Кукавка – 7 березня;  Шевченківський тиждень в с.Немія – 1-7 березня…
Відчувається, що до шевченківської теми в  кожному селі підходять продумано, з великою шаною. На жаль,   тут немає змоги  назвати всіх. Але сподіваюсь, що «Слово Придністров’я» своїми публікаціями про  вже проведені заходи допоможе відтворити внесок працівників культури в нашу спільну шевченкіаду.
- Дякуємо, Ларисо Василівно, за змістовну розповідь.
Розмову вела М.ВОДОЛІЙ


 
< Попередня Музична спадщина Кобзаря   «БАТЬКУ НАШ ДУХОВНИЙ, СВІТЕ НАШ НЕЗГАСНИЙ»Наступна >