Головне меню

Головна arrow Відзначення 200 річчя Т.Г.Шевченка arrow «БАТЬКУ НАШ ДУХОВНИЙ, СВІТЕ НАШ НЕЗГАСНИЙ»

«БАТЬКУ НАШ ДУХОВНИЙ, СВІТЕ НАШ НЕЗГАСНИЙ»

Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.02.2014
kobzar2.jpgПри Могилів-Подільському районному музеї етнографії та народного мистецтва імені Марії Руденко заплановано ряд заходів до 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Майстри народної творчості демонструють свої твори, присвячені життю Великого Кобзаря, мотивам його віршів та поем.
Так, 22 січня в музеї, на видному місці оформлено експозицію творів подільських умільців «Батьку наш духовний, світе наш незгасний». У центрі експозиції  портрет Тараса Шевченка (робота Марії Чекман з с. Бронниця). На портреті рушник, вишитий рослинним орнаментом зі словами: «і тебе в сім’ї вольній, новій не забудем пом’янути незлим тихим словом». Це робота вишивальниці Надії Скавронської з  с. Кукавка. Серію портретів Шевченка в техніці різьби по дереву виконав майстер з с. Бронниці Володимир Колесник.
Барвистою гамою кольорів доповнюють експозицію вишиті панно «Пташечка зраділа та й защебетала», «Зацвіла в долині червона калина», нині покійної майстрині Ірини Гоцуляк з с. Воєводченець. Співзвучні шевченківській тематиці пейзажі Василя Іванова з цього ж села, а також картини лауреата Шевченківської премії Віктора Наконечного з Ямпільщини. Народні картини «Неначе писанка, село» та «Ой, заграйте музики!» представляє директор музею, майстриня Марія Гоцуляк. А директор міського Будинку творчості Оксана Городинська подарувала музею свою вишиту художньою гладдю мініатюру «Садок вишневий коло хати». Літературне крило творчого об’єднання «Світлиця», до якого входять місцеві поети і прозаїки Володимир Колесник, Світлана Ротар, Ольга Продиус, Марія Гоцуляк, Геннадій Колядко, Любов Маринчук, Микола Крижанівський, Вікторія Слободянюк та інші, час від часу друкуються в місцевій пресі, виступають на радіо зі своїми творами, присвяченими ювілею Шевченка. Їх поетичні збірки та вирізки з газет на цю тему також представлені в мистецькій експозиції.
М. ВОДОЛІЙ
 
< ПопередняВШАНОВУЄМ ВЕЛИКОГО УКРАЇНЦЯ   Тарас Шевченко в моєму житті.Наступна >