Головне меню

Головна arrow Органи влади arrow Звернення громадян arrow Аналітична довідка за І квартал 2013 року

Аналітична довідка за І квартал 2013 року

Надрукувати Надіслати електронною поштою
10.04.2013

ДОВІДКА
про організацію роботи із зверненнями громадян
у Могилів-Подільській  районній державній адміністрації за 1 квартал 2013 року

У Могилів-Подільській райдержадміністрації керівництвом постійно вживаються дієві заходи щодо виконання вимог Указу Президента України від 07.02.08 р. № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та Постанови Кабінету Міністрів від 24 червня 2009 року № 630 «Про затвердження Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади».

В райдержадміністрації забезпечено належну реєстрацію звернень в комп’ютерній програмі системи «Лотус» - «Звернення громадян». Всі звернення повністю скомплектовані у справи відповідно до вимог діючого законодавства.

На виконання п.3 та п.4 діючої Методики в Могилів-Подільській райдержадміністрації не зафіксовано порушень строків розгляду  та порядку пересилання звернень громадян. Всі звернення, що надходять до райдержадміністрації, розглядаються  керівництвом та надаються відповідні доручення виконавцям. Авторів звернень завжди повідомляють про результати розгляду.

Крім того, на виконання Закону України «Про звернення громадян» та Указу  Президента України  від 07.02.2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», та п.5 Методики головою райдержадміністрації взято під особистий контроль розгляд звернень та забезпечення проведення першочергового особистого прийому жінок, яким присвоєно почесне звання України «Мати-героїня», інвалідів Великої Вітчизняної війни, Героїв Соціалістичної Праці.
Відповідно  до ст. 22 Закону України «Про звернення громадян», п.1, ст. 6 Указу  Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення  реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування» та п. 6, 7 Методики оцінювання рівня організації роботи із зверненнями громадян в органах виконавчої влади видано розпорядження голови райдержадміністрації від 17.08.2012 року № 575 «Про графік та порядок особистого прийому громадян головою райдержадміністрації, першим заступником, заступниками та керівником апарату райдержадміністрації». Графік наглядно оформлений і знаходиться  в зручному для ознайомлення місці в приміщенні райдержадміністрації, надісланий до виконавчих комітетів селищної та сільських рад району, опублікований в засобах масової інформації. Графіком особистого прийому громадян передбачено проведення особистого прийому громадян керівництвом райдержадміністрації протягом всіх робочих днів тижня з 8.00 до 12.00 год.

Для підвищення ефективності роботи із зверненнями громадян та для надання кваліфікованої консультації під час проведення особистих прийомів громадян головою райдержадміністрації та його заступниками запроваджено участь фахівців управлінь, відділів та структурних підрозділів Могилів-Подільської районної державної адміністрації.

Крім того, керівництвом райдержадміністрації розроблені та запроваджені конкретні заходи прямого, конструктивного діалогу між владою та громадянами. Зокрема, продовжують постійно проводитись зустрічі районного керівництва з мешканцями відповідних територіальних громад. Протягом 1 кварталу 2013 року голова райдержадміністрації із заступниками, начальниками структурних підрозділів, керівниками районних служб побували на сходах громадян в 28 населених пунктах району, на яких жителі мали можливість вирішувати свої проблемні питання безпосередньо на місці.

Відповідно п.8 діючої Методики по мірі необхідності керівництвом райдержадміністрації проводяться телефонні гарячі лінії. Щоденно працює телефон “Гаряча лінія”.

За 1 квартал 2013 року райдержадміністрацією отримано 35 звернень, що на 15 більше порівняно з аналогічним періодом 2012 року (20). Найбільш суттєві питання, які порушували громадяни протягом звітного періоду у своїх зверненнях до керівництва району висвітлені у порівняльній таблиці:

Питання Надійшло до РДА Різниця
1 кв. 2013 р. 1 кв. 2012 р.
Загальна кількість звернень  35 20 +15
Поштою  33 17 +16
На особистому  прийомі  2 3 -1
з них:      
Повторних  0 0 0
Колективних  5 5 0
Роз’яснено  33 20 +13
Вирішено позитивно  2 0 +2
Перебуває на контролі - -  
Інваліди війни 1 2 -1
Одинокі матері 0 0  
Пенсіонери 1 3 -2
Кількість громадян, які звернулись 210 559 -349
Кількість порушених питань  35 20 +15
Соціальний захист  15 4 +11
Комунальне господарство 1 2 -1
Аграрна політика та земельні відносини  3 4 -1
Транспорт і зв'язок  3 1 +2
Житлова політика  2 2 0
Освіта, наукова, наукова-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність  1 0 +1
Праця і заробітна плата 0 3 -3

     У зверненнях громадян у 1 кварталі 2013 року найбільше порушувалися питання соціальної політики, аграрної політики та земельних відносин, а також  житлові питання, транспорту і зв’язку.
      За 1 квартал 2013 року на адресу райдержадміністрації надійшло 5  колективних звернень .
Могилів-Подільською райдержадміністрацією забезпечено виконання вимог вищезазначеного Указу Президента України та п.10 діючої Методики  щодо проведення нарад, семінарів, засідань колегій з питань звернень громадян.
В лютому 2013 року  проведено засідання колегії, де заслухано звіт про роботу районної державної адміністрації із зверненнями громадян за 2012 рік.
Крім того, керівництво райдержадміністрації продовжує забезпечувати виконання вимог Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення  реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування»:
• на виконання ст. 3 вищезазначеного Указу Президента України щомісячно проводяться засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. За 1 квартал 2013 року проведено 3 засідання комісії. За результатами розгляду заявникам надано відповідні роз’яснення.
• на виконання п.3, ст.5 Указу Президента України від 7 лютого 2008р. № 109 в райдержадміністрації протягом 1 кварталу 2013 року проведено 3 дні контролю, в рамках якого здійснено перевірку стану виконання доручень, наданих керівникам структурних підрозділів райдержадміністрації  за результатами розгляду звернень громадян керівництвом РДА.
Начальник загального відділу та
роботи із зверненнями громадян
апарату райдержадміністрації                                               М.С.Косенко

 
< ПопередняДОВІДКА про організацію роботи із зверненнями громадян у Могилів-Подільській районній державній адміністрації   ДОВІДКА про організацію роботи із зверненнями громадян у Могилів-Подільській районній державній адміністрації у 2012 роціНаступна >