Головне меню

Головна arrow Прес-центр arrow Новини
Новини

Сесія районної Ради

Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.12.2008
    11 грудня 2008  року  в залі  засідань  Могилів- Подільської районної  ради   відбулась  чергова 21  сесія районної  Ради  5 скликання,  на якій були  присутні  голова    районної     державної     адміністрації  В.Томчук та його    заступники, начальники    відділів    та  управлінь,       працівники    структурних  підрозділів  райдержадміністрації,  керівники  підприємств,  установ та  організацій  району. Згідно затвердженого порядку денного,  на  розгляд  сесії  винесено 16  життєво    важливих  для      району  питань. Першочерговим  було  розглянуто    питання  «Про Програму економічного  і  соціального  розвитку    Могилів-Подільського  району  на 2009 рік». При активному обговоренні, із врахуванням  суттєвих  пропозицій  щодо  внесення         доповнень  та змін  депутатами районної ради, Програму  розвитку  району  на 2009 рік  було  прийнято  одноголосно, а також  затверджено звіт   про   виконання  районного бюджету за 9місяців 2008 року та звіт   постійної   комісії  районної Ради з питань охорони здоров'я,  материнства,  дитинства, соціального захисту  населення, захисту прав споживачів, зайнятості,  роботи  з  ветеранами  та інші.          
        Голова  районної  Ради -  В. Сірант  проінформував присутніх  на сесії про зміни в  кадрових  призначення  району  в міжсесійний  період, а  саме:
-      військовим    комісаром     Могилів–Подільського   об’єднаного     міського  військового  комісаріату  призначено  підполковника Лунгола В. М.,
-    начальником  Могилів- Подільської  митниці  - Черевка  П.А.
 

Акція "Милосердя" в районі

Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.12.2008
    В Могилів – Подільському районі в кінці минулого тижня підведені підсумки акції «Милосердя», яка проходила з вересня поточного року. В результаті чого 285 одиноким пристарілим та інвалідам надано грошову та натуральну допомогу на суму 8454 грн.
В рамках відзначення Міжнародного Дня інвалідів голова райдержадміністрації (В.П.Томчук) та його заступники відвідали інвалідів та одиноких пристарілих, які проживають в Грабарівському стаціонарному відділенні постійного проживання одиноких непрацездатних громадян, де 17 підопічним вручено подарунки на суму 901 грн., а під час відвідування громадян з обмеженими фізичними можливостями в територіальних громадах району – вручено допомогу  30 інвалідам на суму 2860 грн.
    Не залишились байдужими та відгукнулись на акцію «Милосердя» сільські голови та керівники сільськогосподарських підприємств сіл: Грабарівка, Вендичани, Пилипи, Бандишівка, Садківці, Козлів.
 

Презентація Національної книги Пам'яті

Надрукувати Надіслати електронною поштою
20.11.2008

32.jpg

 Загиблим під час Голодомору 1932-1933 роках на Україні - присвячується...

19.11.2008 року в центральній районній бібліотеці відбулась презентація  Національної Книги Пам’яті жертв голодомору 1932 – 1933 років в Україні (Вінницька область) за участю керівництва районної державної адміністрації, директорів загальноосвітніх та бібліотечних закладів району, дослідників тематики Голодомору, ЗМІ.
    В рамках заходу присутніх11.jpg ознайомлено з розділами зазначеного вище видання, проведеною дослідницькою роботою (складання списків загиблих та запис свідчень очевидців). Після чого відбувся вечір – реквієм  «Розп’ята душа на хресті Всевишньої печалі», під час якого зачитано свідчення очевидців Голодомору на Поділлі та уривки  з тематичних творів .
Довідково: За даними свідчень очевидців в Могилів – Подільському районі в 1932- 1933 роках загинуло близько 7348 осіб. ПОІМЕННО встановлено 3388 осіб загиблих від голоду.
Дослідницькими групами району зібрано близько 200 записів свідчень очевидців тих часів.

 

Відкриття газопроводу та дитячого садочка

Надрукувати Надіслати електронною поштою
23.10.2008
  Серебрія та Немія - перші ластівки газифікації району
22 жовтня 2008 року в селах Немія та Серебрія за участю голови облдержадміністрації О.Г.Домбровського, голови райдержадміністрації В.П.Томчука, голови районної ради В.В.Сіранта відбулась урочиста церемонія введення в експлуатацію газопроводу Могилів – Подільський - Немія – Серебрія та відкриття  Серебрійського дитячого садочка. В числі гостей, присутніх на таких важливих для району заходах, були і заступник голови облдержадміністрації В.Жердецький, начальник головного управління МНС у Вінницькій області, генерал - майор цивільного захисту І. Рихліцький, голова правління ВАТ «Вінницягаз» Ю.Русин, депутат обласної ради О.Лантух.
    Протягом трьох років тривало будівництво газової магістралі і на сьогоднішній день завдяки сприянню держави, обласної та районної влади, а також людяності самих жителів територіальних громад, голубий вогник з’явився в сотнях домівок.
   
Також з великим та спільним зусиллям в найкоротші терміни вдалося відновити після стихійного лиха приміщення дитячого садочка «Сонечко», що в селі Серебрія. Сьогодні це сучасний дошкільний заклад з світлими приміщеннями, пристосованою їдальнею та найголовніше – з автономною електричною системою опалення.
 
 

Колегія районної державної адміністрації

Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.10.2008
    16.10.2008 року відбулось спільне засідання колегії районної державної адміністрації та координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради в якому взяли участь голова райдержадміністрації (В.П.Томчук) та його заступники, заступник голови районної ради (О.П.Антонюк), керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, підприємств, установ, організацій, сільськогосподарських товариств, представники органів місцевого самоврядування, політичних та громадських організацій, ЗМІ. Під час засідання розглянуто ряд питань, а саме:
    перший заступник голови райдержадміністрації (В.Ф.Яцко) звітував про виконання програми соціально – економічного розвитку району за 9 місяців 2008 року. Про стан готовності закладів соціальної сфери до опалювального сезону 2008-2009 рр. довела до відома начальник відділу ЖКГ та розвитку інфраструктури райдержадміністрації (Т.І.Дрозд). Також в цьому блоці детально обговорено питання ремонту доріг району. Головою райдержадміністрації (В.П.Томчуком) поставлено завдання начальнику філії «Райавтодор» оперативно обстежити ділянки доріг, які потребують ремонту та ліквідувати пошкодження. Заступник голови райдержадміністрації, начальник управління агропромислового розвитку району (А.С.Панасюк) ознайомив присутніх про хід виконання в районі заходів Державної цільової програми розвитку села  до 2012 року та наголосив на необхідності особливої уваги до вирішення проблемних питань аграрного сектору.
 

Ветеранам шана і повага

Надрукувати Надіслати електронною поштою
06.10.2008

 Ветеранам шана і повага!

  2.10.2008 року  в районному будинку культури відбулось відзначення дня людей похилого віку та Дня ветерана . У залі зібралися близько 80 ветеранів війни та праці для яких організовано святкову концертну програму. Активістів ветеранського руху привітали голова районної державної адміністрації Володимир Петрович Томчук, голова районної ради Володимир Володимирович Сірант та вручили їм грошові допомоги і грамоти.  До присутніх також звернувся голова районної ради ветеранів Петро Федорович Горох, який зазначив високий рівень турботи та уваги потребам ветеранів, заслужених та одиноких мешканців району з боку Могилів - Подільської районної влади.
    Після районного святкового заходу голова районної державної адміністрації (В.П.Томчук) разом з начальником управління праці та соціального захисту населення, представниками ЗМІ відвідали одиноких пристарілих, які проживають в Грабарівському стаціонарному відділенні постійного проживання одиноких непрацездатних громадян та інвалідів та вручили невеличкі подарунки кожному: одяг та солодощі. Також в територіальних громадах району, силами спонсорської допомоги, одиноким пристарілим вручались грошові допомоги та продуктові набори.

 

День Знань в районі

Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.09.2008

 Приємний візит до школярів села Хоньковець

    01.09.2008 року в усіх навчальних закладах району пройшли святкові лінійки з нагоди 1 вересня. В одному з таких  заходів, а саме в с. Хоньківці, взяли участь голова облдержадміністрації О.Г.Домбровський та голова районної державної адміністрації В.П.Томчук. Представники влади привітали вчителів, учнів та їх батьків з Днем знань, початком нового навчального року побажали успіхів та здобутків, як у навчанні так і в роботі.
    Приємним сюрпризом для всіх присутніх стало і те, що високопоставлені особи приїхали з дуже необхідними у навчально – виховному пресі подарунками : голова облдержадміністрації подарував для потреб школи 6 одиниць комп’ютерної техніки, які вцілому склали обладнаний комп'ютерний клас, а голова райдержадміністрації – музичний центр з системою "Караоке".

   

 

Відзначення Дня Державного Прапора в районі

Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.09.2008

dsc02123.jpg

 Підняття Державного Прапора

23.08.2008 року біля приміщення районної державної адміністрації о 12.00 год. проведено Урочисту Церемонію підняття (великого) Державного Прапора за  участю голови райдержадміністрації Володимира Томчука, голови районної Ради Володимира Сіранта керівників міськрайонних підприємств, установ, організацій, представників органів місцевого самоврядування, керівництва Могилів – Подільського прикордонного загону, ветеранів ВВв, громадських діячів, ЗМІ.
Після чого в рамках святкування Дня незалежності України та Дня Державного Прапора відбулось відкриття районної Дошки Пошани. Кращих трудівників району та колективи привітали керівники району, побажали і надалі прославляти здобутками свій рідний край та Батьківщину.

 

 

Районні урочистості з нагоди Дня незалежності України

Надрукувати Надіслати електронною поштою
21.08.2008

   Відзначення в районі 17-ї річниці незалежності України!

    21 серпня 2008 року в районному будинку культури «Дружба» відбулись урочистості присвячені 17-ій річниці незалежності України. В заході взяли участь голова райдержадміністрації (В.П.Томчук), голова районної ради (В.В.Сірант), начальники управлінь та відділів райдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, керівники міськрайонних підприємств, установ, організацій, силових структур, представники районних політичних та громадських організацій, ЗМІ, представники молодого покоління району.
    До присутніх з вітальними словами та подякою всім, хто сьогодні самовіддано трудиться на теренах району, прославляючи тим самим свій рідний край, звернувся голова райдержадміністрації, закликав і надалі спільними зусиллями будувати країну й суспільство, де процвітатиме добробут і демократія, де пануватиме право, злагода та національна єдність, приєднався до нього й голова районної ради.
    Після вітальних слів керівництво району вручило грошові допомоги та грамоти представникам громадськості району, які займають гідне місце в суспільно-політичному та соціально-економічному житті району.
    
    На завершення  до уваги присутніх було представлено  святковий концерт.

 

 

Візит Президента України на Могилів - Подільщину

Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.08.2008

 

Високопоставлені особи
на Могилів - Подільщині


6 серпня в нашому районі з робочим візитом перебував Президент України Віктор Ющенко. Зокрема він відвідав село Серебрію, яке постраждало від повені. В поїздці Президента супроводжував голова облдержадміністрації Олександр Домбровський, голова обласної ради  Григорій Заболотний, перший заступник голови ОДА Валерій Коровій, заступник голови ОДА Василь Черній, заступник голови ОДА Любов Спірідонова, начальники обласних управлінь і служб. На серебрійській землі їх зустріли голова райдержадміністрації Володимир Томчук, голова районної ради Володимир Сірант та сільський голова Володимир Книш, з якими він відвідав помешкання постраждалої від повені присадибної ділянки Володимира Васильовича Будяка. Після чого відбулася зустріч із серебрійчанами, на якій Президент поділився своїми враженнями від побаченого в районах стихійного лиха та обговорив проблеми вирішення ліквідації наслідків повені. Пропонуємо читачам виступ Президента перед нашими земляками.
 
Шановні друзі! Я приїхав, щоб розділити з вами весь сум та біль трагедії, яка виникла в районі басейну річки Дністер. В наслідок дощів, Дністровське водосховище перейшло критичну межу. Тому, щоб зберегти дамбу від руйнування відбувався плановий скид води. Треба зазначити, що за 25 років крім однієї дамби Дністровської ГЕС ніяких інших споруд захисного характеру побудовано не було.
Я звернувся до Верховної Ради з пропозицією про фінансування Програми «Дністер», яка до кінця 2008 року повинна пройти зміни і доповнення. Останні десять років мало фінансувалась протипаводкова Програма. Одні вважали, що є споруда ГЕС, і вона захистить. Інші вважали, що повені в найближчі роки не відбудеться. Крім Уряду Єханурова жодний уряд не виконав цієї Програми у повному обсязі. Сьогодні ми постали перед наслідками трагедії. Тому кожній людині, що постраждала внаслідок повені з державного бюджету компенсуємо в ремонті пошкодженого та будівництві нового житла.
Що стосується інших речей, закликаю вас бути уважними один до одного, підтримуйте один одного. Що сталось, то сталось, більшого лиха вже не буде. Комусь треба заспокоїтись, комусь прийти до тями, відійти від стресу, сказати добре слово. У Тернопільській області я відвідав село Коропець, де проживає три тисячі дев’ятсот жителів. Дев’яносто хат підтоплюється регулярно, проходить два-три роки і знову повінь. Якщо вода до колін – жити можна, до підвіконня – жити важко, по двері і стелю – це вже жахливо. Але жодна людина не допоможе іншій. І це попри те, що всі ходимо до церкви, просимо Бога про добрі справи, але не робимо їх. Ми змушені направляти туди армію, МНС, попри те, що є нагода зробити добрі справи і на ділі довести свою любов до ближнього.
Прийшов час сказати собі, що ми є українці, і більше ніж один одному нам ніхто не допоможе. Нам треба виховати в собі колосальну повагу один до одного, коли ми разом – у нас немає проблем.
Від імені влади я хочу сказати, що ми підемо до кожної людини. Постраждало багато людей, особливо старшого покоління, які окрім держави не можуть ні на кого надіятися. Влада, я вам гарантую, свою роботу зробить. Дуже надіюсь, що свою роботу зробить і громада. Будинки, які ми збудуємо, будуть побудовані в найкоротші строки. Через дев’яносто днів не буде проблем у жодної людини, яку зачепила повінь. З кожним днем ви відчуєте рух, який заспокоїть кожну людину, що потерпіла.
Що стосується вашого краю, ми починаємо будувати берегоукріплюючі споруди, дамбу. Збирайтесь на схід села, приймайте рішення і давайте «добро» на будівництво дамби. Багато питань буде виникати по темі землі. Тому все залежатиме від позиції громади, а будівництво держава профінансує. Тож закликаю вас бути солідарними і вирішувати спільну проблему  на рівні людських відносин.
Я декілька днів відпочину, і після Дня Незалежності зустрінемося на цім місті і побачимо, що зроблено.      

О 16 годині чисельна армія представників журналістів газет,  радіо та телебачення чекали на прибуття Президента України Віктора Ющенка у міський дитячий садок №3, зруйнований повінню. Оглянувши споруду, яка почала відбудовуватися, Віктор Андрійович в одну із стін будівлі заклав капсулу з локонічним текстом: «Я, Президент України, Віктор Андрійович ЮЩЕНКО, розпочинаю на цім місці відбудову дитячого садка № 3, зруйнованого в результаті стихії, яка відбулася 21 - 27 липня 2008 року». Помічником, який допомагав Президентові у монтажних роботах, був юний могилівчанин Артур. На території дитячого садка відбулася імпровізована зустріч із жителями м. Могилева – Подільського, на якій Президент розповів про відвідування західного регіону, постраждалого від повені. Він також розповів про державну програму, спрямовану на найшвидше подолання наслідків стихії.

 

 

Обласний семінар-нарада на базі с. Бронниця

Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.07.2008

 

 Гості зі всієї області на ПП "Дари садів" в с. Бронниця

12123.jpg 15 липня 2008 року на базі ПП «Дари садів» с. Бронниця відбувся обласний семінар по питаннях впровадження новітніх технологій (скрапувально – зрошувальних систем) в сільське господарство, в якому взяли участь голова облдержадміністрації О.Г.Домбровський, заступник голови облдержадміністрації В.В.Черній, Романов О.А. – перший заступник Міністра України з агропромислового розвитку, голова райдержадміністрації В.П.Томчук, голова районної ради В.В.Сірант, начальники управлінь агропромислового розвитку, керівники сільськогосподарських товариств та плодово-овочевих господарств області.
Присутні оглянули стан господарства ПП «Дари садів», а директор підприємства В.С. Зябченко розповів про напрацювання та успіхи в галузі садівництва та городництва,,  яких досягнуто протягом останніх років завдяки інвестору О.П.Лантуху та, звичайно, трудовому колективу.
    Після чого семінар продовжився в райдержадміністрації у вигляді робочої наради, яку проводив В.В.Черній. Під час наради голова райдержадміністрації В.П.Томчук розповів присутнім про стан сільського господарства Могилів-Подільського району та поділився досвідом залучення інвестицій. Романов О.А. – довів до відома учасників семінару про державні програми, які запроваджено для підтримки сільгоспвиробників, про дорадчі центри, які надають консультативну допомогу по питанням, що  стосуються аграрного сектору, а також зауважив на важливості проведення таких семінарів – нарад як для представників влади районів так і для керівників сільськогосподарських товариств.

 

Закриття Всеукраїнського свята витинанки

Надрукувати Надіслати електронною поштою
06.06.2008

                    Свято творчості на Могилів-Подільщині                                           


31 травня в м. Могилів-Подільський відбулась основна, театралізована, частина четвертого Всеукраїнського свята народного мистецтва   «Українська витинанка», на яку завітали високопоставлені особи з столиці та області: Спірідонова Л. М., заступник голови облдержадміністрації, представник з Міністерства культури та туризму, голова національної спілки майстрів України та його заступник, які дякували майстрам за відроджене мистецтво витинанки, а могилівчанам - за теплий прийом.
Також гостей Моглів – Подільщини з хлібом та сіллю мали нагоду привітати представники влади району (В.П.Томчук і В.В. Сірант) та міста (М.О.Саволюк), які з гордістю розповідали про Подільський край, як про унікальний осередок стародавньої культури, закликали і надалі оберігати, пропагувати і поповнювати творчу спадщину наших предків . Голова райдержадміністрації відзначив організаторів та учасників свята дипломами та цінними подарунками.
    На огляд громадськості майстри зі всієї України - від Сімферополя до Чернігова, від Луганська до Закарпаття - представляли свої унікальні роботи, а бажаючі могли власноруч спробувати створити витинанку.
    Завершував програму святковий концерт за участю фольклорно-етнографічних та естрадних колективів району і області, особливим сюрпризом став виступ «народного кума України» М.Янченка.                           

 

Всеукраїнське свято витинанки

Надрукувати Надіслати електронною поштою
31.05.2008

pic_0345.jpg                                                                                                                                   УКРАЇНСЬКА ВИТИНАНКА

НА МОГИЛІВ-ПОДІЛЬЩИНІ            

29 травня на базі м. Могилів-Подільський відбулось урочисте відкриття четвертого Всеукраїнського свята народного мистецтва   «Українська витинанка». Делегатів привітали заступник голови райдержадміністрації та мер міста, після чого відбулось дійство з запалюванням вогню біля пам’ятного знаку М.Руденко на площі Будинку народної творчості. В рамках заходу для гостей  організовано відвідування краєзнавчого музею, музею етнографії і народного мистецтва ім. М. Руденко, екскурсію в Лядівський монастир (с. Лядово)
Завдяки Заслуженому працівнику культури України Марії Авксентіївні Руденко, яка проживала в с.Слобода-Яришівська, відродилося з забуття предковічне ремесло витинанки, а Могилів-Подільщина стала місцем проведення таких високоавторитетних зібрань майстрів витинанки. Протягом трьох днів 45 майстрів зі всіх куточків України, які виявили бажання взяти участь у святі, продемонструють всім бажаючим своє уміння, а для початківців проведуть майстер-класи.
 

Реабілітовані історією

Надрукувати Надіслати електронною поштою
20.05.2008

День пам'яті жертв політичних репресій

18 травня 2008 року відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року № 431 «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років» в Могилів – Подільському районі відзначався День пам’яті жертв політичних репресій.
    В цей день в розрізі населених пунктів району були приспущені Державні Прапори України на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій; обмежено проведення розважально-концертних заходів, спортивних змагань, внесені відповідні зміни до програм ТРК «Об’єктив».
В населених пунктах району за участю голови районної державної адміністрації (Томчук В.П.), голів селищної, сільських рад, представників громадськості проведені заходи з ушанування пам’яті жертв політичних репресій, організовані покладання квітів і вінків до могил репресованих (с.Оленівка,с.Жеребилівка,с.Козлів,с.Конева,с.Яришів, с.Яруга), церковними організаціями проведені поминальні заходи за загиблими внаслідок політичних репресій.
В розрізі бібліотечних та клубних заходів проведені тематичні конференції, виставки літературних видань, круглі столи за участю учнівської молоді, представників громадськості району та рідних  і близьких свідків політичних репресій.
Районна газета «Слово Придністров’я» та ТРК «Об’єктив» широко висвітлювали проведені заходи в розрізі населених пунктів району.
    

 

Дослідження Голодомору-моральний обов'язок перед минулим та нтупним поколінням.

Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.04.2008

3 квітня 2008 року в залі засідань районної державної адміністрації за участю голови райдержадміністрації (Томчук В.П)відбулося розширене засідання Координаційної ради з питань проведення в Могилів-Подільському районі в 2008 році заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору в Україні 1932-1933 років та роботи Районної дослідницько-пошукової групи. На спільне засідання були запрошені селищний, сільські голови, директори загальноосвітніх шкіл району, вчителі історії, керівники первинних пошукових загонів, завідуючі бібліотечних закладів, представники політичних партій та громадських організацій району. Начальник відділу зв’язків з ЗМІ та громадськістю апарату райдержадміністрації (Кулянда С.Я.)прозвітувала про проведені заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору в Україні 1932-1933 років в 2007 році та стану дослідження Голодомору  1932-1933 років в Могилів-Подільському районі. Довела до відома присутніх рішення Координаційної ради щодо плану дій Районної дослідницько-пошукової групи та первинних пошукових груп при загальноосвітніх закладах району з нагоди створення Національної Книги Пам’яті «Реабілітовані історією» та обласних томів Національної Книги Пам’яті «Голодомор 1932-1933 року».


 

 
<< Початок < Попередня 61 62 63 64 65 66 Наступна > Кінець >>

Всього 2666 - 2680 з 2680